Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KEVIN CONSTRUKSION All 931,581,499.00 81 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti i Tiranes (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 19,004,141 2012-02-20 2012-02-21 1710110392012 231 Rektorati UT rik god infermieris up 107 dt 7.7.1 njf 19.9.11 kontr 13.10.11 sit 30.1.2012 fat 3 dt 1.2.12 s 88157177 nj APP 3.10.11
Universiteti Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korçe 6,365,358 2012-03-07 2012-03-21 6610110462012 1011046 UNIVERSITETI "F.S.NOLI" KORCE Konstruksion ndertese shkollore
Universiteti Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korçe 13,832,235 2012-06-22 2012-07-13 27010110462012 KONSTRUKSION, FAT 15(PJESORE), FAT 13, UNIVERSITETI F.S. NOLI
Teatri Kombetar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 319,265 2012-03-16 2012-04-02 6310120222012 231 T.KOMBETAR Diference Rikonstruksion e vitit 2011 me fat 116 dt 19.07.2011
Universiteti Politeknik (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 7,655,653 2012-03-26 2012-04-11 24510110402012 466 Up rektorati 5% garani punimesh sh 2.12.2011 pv ne dorezim 7.3.2012
Teatri Kombetar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 1,328,005 2012-04-05 2012-04-12 9510120222012 231 T.KOMBETAR Rikonstruksion i t Kombetar me sit perfundimtar janar 2012 fat 1 dt 11.01.2012 pv i marjes ne dorezim dt 10.01.2012
Shkolla e larte e Infermerise (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 14,400 2012-04-03 2012-04-12 5310110492012 600 Fak Infermieris pages transp. mat up 26 dt 27.3.2012 pv 28.3.2012 fat 8 dt 28.3.2012 s 88157182
Universiteti i Tiranes (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 28,522,434 2012-04-13 2012-04-23 1441010392012 231 Rektorati UT rik god infermieris kontr vazhd1710/2 13.10.11 sit 29.3.2012 fat 9 dt 2.4.12 s 88157183 nj APP 3.10.11
Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 1,683,085 2012-04-27 2012-05-03 5610250862012 231 ishp SITUACION PUNIMESH RIKONSTR ZYRA ISHP SHKR 5241/1 DT 13.04.2012 SHKR 659/5 DT 24.04.2012 KONTR SHTES 214/28 DT 24.10.2011 FAT 129 DT 9.11.2012 SR 88157167 AKT MARRJE NE DOREZIM 8.11.2011
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 4,346,964 2012-05-02 2012-05-09 16510111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ NDERTIM KAMPUSI I RI UNIVERSITAR
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 884,739 2012-05-09 2012-05-14 5310250982012 602 ADMIN QENDRORE GARANCI 5% URDHER LIKUJIM NR 88 DT 4.05.2012
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 31,967,430 2012-05-18 2012-05-28 17510170812012 231,rep 5001,sistem infrastr kds,umm 41/4 d 26/3/12,urdh 1616/1 d 13/4/12,kontr 1616/2 d 13/4/12,sit 1 d 15/5/12,njf 4016 d 26/3/12,NJF APP 9/4/12,fat 14 d 16/5/12 s 88157188,
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 13,640,189 2012-05-22 2012-06-04 20410111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150 / SIT. PER NDERTIMIN E KAMPUSIT TE RI UNIVERSITAR
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 18,681,473 2012-06-08 2012-06-20 19710170812012 231,rep 5001,sistem infrastr kds,umm 41/4 d 26/3/12,urdh 1616/1 d 13/4/12,kontr 1616/2 d 13/4/12,sit 2 d 06/4/12,njf 4016 d 26/3/12,NJF APP 9/4/12,fat 16 dt 01.06.2012,seri 88157191
Prokuroria e rrethit Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korçe 5,504,262 2012-06-12 2012-06-22 12010280132012. SIT NR.6 NDERTIM I RI PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korçe 1,946,630 2012-06-12 2012-06-22 12010280132012 SIT NR.6 NDERTIM I RI PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Universiteti Politeknik (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 1,533,300 2012-06-19 2012-06-29 866010110402012 1011040 466 Up REKTORATI 5% GARANCI PUNIMESH PV MARRJES NE DOREZIM DT 5.06.2012 KONTR 7.03.2011
Universiteti i Tiranes (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 23,812,616 2012-08-02 2012-08-08 29610110392012 231 Rektorati UT rik fak infermieris kontr vazhd 17102 dt 13.10.2011 fat 23 dt 20.7.12 s 88157198 sit 3 dt 20.7.12
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 15,806,969 2012-08-02 2012-08-09 27010170812012 231,REP 5001,sistem infrastr kds,umm 41/4 d 26/3/12,urdh 1616/1 d 13/4/12,kontr 1616/2 d 13/4/12,sit 4 d 27/7/12,njf 4016 d 26/3/12,NJF APP 9/4/12,fat 24 dt 27.07.2012,seri 88157199
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 15,914,737 2012-09-03 2012-09-04 363101112012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ AGUAR SIT NR7 PER NDERTIMIN EKORPUSIT TE RI UNIVERSITAR PER UAMD
Prokuroria e rrethit Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korçe 7,063,982 2012-10-03 2012-10-05 22010280132012 NDERTIM I GODINES SIT NR.8 PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 15,922,403 2012-10-11 2012-10-16 41010111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ PAGUAR SIT NR.8 PER NDERTIMIN E KORPUSIT TE RI UNIVERSITAR PER UAMD DURRES
Universiteti i Tiranes (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 9,032,824 2012-10-12 2012-10-17 39310110392012 Rektorati UT. rik ak infermierise kontr vazhd 1710/2 dt 13.10.2011 sit 4 dt 3.10.12 fat 35 dt 3.10.12 s 88157210 nj APP
Kuvendi Popullor (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 2,384,717 2012-11-02 2012-11-13 84610020012012 466-KUVENDI 5% garanci punimesh Ubrendshem 2297/1 dt.26.10.12 pv i marrjes ne dorezim 2590 dt.23.10.12
Garda e Republike Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 7,316,504 2012-11-13 2012-12-07 42110160042012 Garda Republikes rikonstruksion komande kont nr 24 date 30.07.2012 sit nr 1 fat 38 08.11.2012
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 15,914,856 2012-11-16 2012-12-13 46310111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ PAGUAR SIT NR 9 PER NDERTIMIN E KORPUSIT TE RI UNNIVERSITAR DURRES
Prokuroria e rrethit Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korçe 4,663,587 2012-11-21 2012-12-13 26910280132012 NDERTIM I RI I GODINES SIT NR.9 PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Komuna Hotolisht (0821) KEVIN CONSTRUKSION Librazhd 1,600,000 2012-12-07 2012-12-18 23325880012012 RIK.SHKOLLA DARDHE.KOMUNA HOTOLISHT LB
Prokuroria e rrethit Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korçe 690,313 2012-12-07 2012-12-18 28810280132012 NDERTIM I RI SIT PERFUNDIMTAR PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Garda e Republike Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 12,683,496 2012-12-04 2012-12-17 44510160042012 Garda Republikes rikonstruksion kont vazhd 24 30.07.2012 fat 42 01.12.2012 situacion nentor 2012
Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 562,037 2012-12-06 2012-12-17 901025086/2012 600 ishp paga 5% situacioneve ur pag nr 678/3 dt 30.11.2012 shk nr 36816.11.2012 ak mar ne dorezim dt 30.11.2012
Universiteti Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korçe 6,838,381 2012-12-06 2012-12-17 54310110462012 KONSTRUKSION NDERTESA E RE FAT 22 PJESORE. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 19,320,012 2012-12-18 2012-12-27 57410111502012 1011150 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ SITUACION NR 12 PER NDERTIMIN E KAMPUSIT TE RI UNIVERSITAR
Universiteti Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korçe 6,750,663 2012-11-12 2012-12-03 52210110462012 KONSTRUKSION GODINA E RE , FAT 15, UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Universiteti Korce (1515) KEVIN CONSTRUKSION Korçe 11,882,953 2012-04-24 2012-04-25 12110110462012 KONSTRUKSION , FAT 10, UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Universiteti i Tiranes (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 4,849,782 2013-02-15 2013-02-18 7210110392013 UT Rektorati rik fak inferm. kontr vazhd 1710/6 dt 16.123.11 fat 5 dt 15.1.12 s 88157227
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KEVIN CONSTRUKSION Durres 7,000,000 2013-02-18 2013-02-19 4910111502013 1011150 UNIVERSITETI "ALEKSANDER MOISIU" /SIT. NR 10 PER NDERT. E KAMPUSIT TE RI UNIVERSITAR, LIK PJESOR
Teatri Kombetar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 356,100 2013-03-06 2013-03-11 3910120222013 teatri kombetar, pagese 5% garanci punimesh, 2011, ud 30.01.13, pv 05.01.13, kontr 216 dt 10.05.2011, situacioni perfundimtar 01.10.2011
Garda e Republike Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 1,000,000 2013-03-07 2013-03-13 3110160042013 Garda e Republikes rikonstruksion kont vazhd 24 30.07.2012 fat 58 01.03.2013 sit 3 01.03.2013
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 9,500,000 2013-03-08 2013-03-13 6310170812013 466-231-REP 5001 situacion perfundimtar,kontrate nr 1616/2 dt 13.04.2012 ne vazhdim,urdher nr 1616/1 dt 13.04.2012,situacion perfundimtar dt 22.11.2012,proces verbal i marrjes ne dorezim nr 1 dt 27.11.2012,fat nr 40 dt 21.11.2012,seri 88157