Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 472,207 2012-01-27 2012-01-30 15/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Benzine Viti 2011 fat 20 dt 25.10.2011 seri 88310820 kontrat 7.06.2011 up 20/1 dt 15.03.2011 njoft fit 23.05.2011 nr 20/5 autoriz 20/12 dt 06.06.2011 fh 164 dt 25.10.2011
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 88,875 2012-01-23 2012-02-09 5210700912 TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE 2107009 LIK BL.KARBURANT
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 109,620 2012-02-14 2012-02-20 2221070092012 TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE 2107009 LIK KARBURANT
Gjykata e rrethit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 158,533 2012-02-13 2012-02-20 4510290152012 1029015 TDO 0707/GJYKATA RRETHIT /KARBURANT
Materniteti Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 28,045 2012-02-20 2012-02-21 2010130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE karburant up 8 dt 24.01.12 shtes kontrate 8/3 dt 24.01.2012 ft 32 dt 02.02.12 ser 00954182 fh 2 dt 02.02.12
PIU Ndertimi i Portit te Peshkimit Durres (3535) KASTRATI SHA Tirane 17,500 2012-02-17 2012-02-21 9 1026910 2012 231 Projekti Ndertimit te Portit Durres "tvsh karburanti ,kont.vazhd.dt.01.03.11 fat.seri 00954157 dt.04.02.12,fh nr.02 dt.01.02.12
Gjykata e Apelit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 140,000 2012-02-15 2012-02-21 1910290032012 TDO 070/GJYKATA APELIT /KOD 1029003/BL.NAFTE
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 9,934,027 2012-02-20 2012-02-21 2210170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 199,500 2012-02-17 2012-02-21 1410061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG SHP KARBURANTI URDH PRO NR 5 DT 14.02.2012 PNR SERIS 01667106 FL HYRJA 5 DT 14.02.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,500,000 2012-02-17 2012-02-21 2810120012012 602 M.T.K.R.S -Blerje me Kont. ne Vazhdim 07.06.2011 fat 23 dt 08.09.2011 fh 42 dt 08.09.2011
Qarku Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 319,662 2012-02-16 2012-02-21 51/20470012012 TDO 0707/KESHILLI QARKUT /KOD 2047001/BL.
Prefektura e qarkut Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 12,240 2012-02-21 2012-02-22 3610160592012 lik fat 16 dt 15.02.2012 nga prefektura berat 1016059
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 53,400 2012-02-21 2012-02-22 2110120032012 1012003 TDO 0707/DREJT. RAJ. KULT. KOM. /BL.
Bordi i KullimitDurres (0707) KASTRATI SHA Durres 6,400 2012-02-22 2012-02-22 1510050682012 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE GAZ
Drejtoria e Pyjeve Permet (1128) KASTRATI SHA Permet 95,676 2012-02-22 2012-02-23 1810260212012 PYJORE FAT NR 7 DT 07.02.2012
Bordi i KullimitDurres (0707) KASTRATI SHA Durres 702,894 2012-02-22 2012-02-23 1410050682012 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE NAFTE
Sp. Tropoje (1836) KASTRATI SHA Tropoje 79,974 2012-02-22 2012-02-23 2410130872012 Sherbimi Spitalor Tropoje,likujdim benzine, shtese kontrate dt. 16.01.2012, FT. dt.17.1.2012
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 24,633,000 2012-02-23 2012-02-23 2510160562012 602-Qendra.Furniz.Mater.Tekni karburant,up nr 2 dt 01.02.2012,kontrate shtese nr 9/5 dt 13.02.2012,fat nr 2 dt 21.02.2012,seri 600123,fh nr 3 dt 21.02.2012
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) KASTRATI SHA Tirane 478,800 2012-02-23 2012-02-23 1310870102012 602 KOM.PROK.PUBLIK. Blerje karburant . UP 75 dt 30.01.2012 pv 03.02.2012 fat 49 dt 06.02.2012 seri 06.02.2012 seri 00954199 fh 03 dt 06.02.2012 kontrat 06.02.2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) KASTRATI SHA Tirane 87,435 2012-02-22 2012-02-23 6110310012012 602 ATSH BL KARBURANT KON NR 9/2 DT 21/6/2011 FAT NR 23 DT 15/2/2012 SERI 01667123 FH NR 18 DT 15/2/2012
Qarku Elbasan (0808) KASTRATI SHA Elbasan 209,442 2012-02-24 2012-02-28 6120480012012 KARBURANT KESHILLI QARKUT
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 35,770 2012-02-08 2012-02-28 4010111302012 ZYRA ARSIMORE BLERJE KARBURANT FAT 26 DT 30.01.2012
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) KASTRATI SHA Tirane 344,450 2012-02-23 2012-02-28 4210140482012 602 Drejt.pergjith.Burgjeve karburant Up.5 st.12.01.12 shtese kontrate nr.5/2 dt.13.01.12 fat.34 dt.18.01.12 fh.1 dt.18.01.12
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 8,741,977 2012-02-24 2012-03-13 6210170512012 602,REP 4300,BENZINE,UMM 1063 D 22/6/11,NJF 6/6/11,KONTR 3786/1 D 14/7/11,FAT B5 D 26/7/11 S 86912705,FH 4 D 26/7/11,FAT 8,9 D 27/7/11 S 86911958,86911959,FH 5 D 1/8/11
Dega e Instat rrethi Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 7,200 2012-02-24 2012-03-13 14/10500082012 TDO 0707 DEGA INSTAT 1050008 LIK BLERJE BOMULA GAZI
Bashkia Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 651,560 2012-02-24 2012-03-13 8721070012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE KARBURANT
Autoriteti i konkurrences (3535) KASTRATI SHA Tirane 478,800 2012-02-24 2012-03-13 2610770012012 602 AUTORITETI I KONKURENCES KARBURANT UP 2 DT 6.01.2012 PV DT 9.01.2012 FAT 27 DT 9.01.2012 SERI OO953277 FH 1 DT9.01.2012
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) KASTRATI SHA Tirane 423,566 2012-02-27 2012-03-15 2210280312012 602 Prokuroria per Krime te Renda.karburant UP 1/4 dt 4.1.201,kontr shtese 1/10 dt 5.1.2012,kontr ser 1760523 dt 5.1.2012,ft 38 dt 5.1.2012 ser 852788,fh 1 dt 5.1.2012,APP 12.4.11
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 1,000,000 2012-03-02 2012-03-19 8421070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT50 DT 17.2.2012
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) KASTRATI SHA Tirane 290,780 2012-03-01 2012-03-20 2610111402012 602 Fak Shk Natyres bl karbu. kontr proj vazhd dt 14.1.2011 up 143 dt 16.12.2011 pv 7.1.2012 fat 13 dt 7.1.2012 s 00953263 fh 1 dt 7.1.2012
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 55,922 2012-03-06 2012-03-21 4410260222012 LIK.SH PYJOR POGRADEC 1026022 FT NR2 DT 05.03.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 207,583 2012-03-07 2012-03-21 7010140012012 602 Ministria e Drejtesise karburant up.30 dt.18.01.12 kontrate shtese nr.30/2 dt.26.01.12 fat.34 dt.26.01.12 fh.34 dt.26.01.12
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) KASTRATI SHA Tirane 99,000 2012-03-08 2012-03-21 121018142012 Shk Luigj Gurakuqi lik nafte urdh prok nr 1 dt 13.01.2012 proc verb dt 16.01.2012 fat 20 dt 17.01.2012 seri 00953220 fl hyrje nr 1 dt 17.01.2012
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 39,615,000 2012-03-08 2012-03-21 3010160562012 602-Qendra.Furniz.Mater.Tekni karburant,up nr 2 dt 03.01.2012,up nr 10 dt 10.02.2012,njoftim nr 9/4 dt 13.02.2012,kontrate nr 9/5 dt 13.02.2012,fat nr 13 dt 21.02.2012,seri 01667213,fh nr 3 dt 21.02.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,507,560 2012-03-07 2012-03-21 4310120012012 602 M.T.K.R.S -Blerje me Kont. ne Vazhdim 07.06.2011 fat 23 dt 08.09.2011 fh 42 dt 08.09.2011
Laboratori i barnave (3535) KASTRATI SHA Tirane 161,191 2012-03-08 2012-03-21 3310130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE benzine up 5 dt 04.01.12 sht kont 5/1 dt 30.01.12 ft 30 dt 30.01.12 ser00953030 fh 30.01.12
Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 69,200 2012-03-09 2012-03-23 2210250462012 1025046 TDO 0707/DREJT.RAJONALE FORMIMIT PROFESIONAL / KOD 1025046/NAFTE
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 14,678,023 2012-03-09 2012-03-23 11410170512012 602,REP 4300,BENZINE,KONTR VAZH 3786/1 D 14/7/11,FAT 10 D 27/7/11 S 86911960,FAT 11 D 28/7/11 S 86911961,FAT 12,13,14 D 28/7/11 S 86911962,63,64,FH 5 D 1/8/11
Aparati Ministrise se Punes (3535) KASTRATI SHA Tirane 359,000 2012-03-09 2012-03-23 8910250012012 602 AP MIN PUNES NAFTE FAT 20 DT 00953070 DT 24.01.2012 FH 3 DT 24.01.2012 KONTR SHTES 45/1 DT 9.01.2012
Zyra Arsimore Kurbin (2019) KASTRATI SHA Laç 83,000 2012-03-13 2012-03-30 3310111212012 KOD INST 1011121 ZYRA ARSIMORE LAC LIKUJDIM FATURE KARBURANTI NR 35 DT 28.02.2011, FT DT 33 DT 30.09.2011 URDHER I BRENDSHEM NR 3 DT 26.01.2011P VERBAL NR 14 DT 30.08.2011, PV NR 15 DT 29.09.2011