Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KAPPA - OIL All 2,377,049.00 23 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KAPPA - OIL Durres 229,808 2012-02-20 2012-02-21 2521070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 112,118 DT 7.8.2012
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KAPPA - OIL Durres 194,161 2012-03-09 2012-03-21 4121070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 112,118 DT 7.2.2012
Dogana Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 5,342 2012-05-03 2012-05-10 2510100812012 TDO 0707/DEGA DOGANES DURRES/KOD 1010081/ ANTIFRIZE AUTOMJETI
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KAPPA - OIL Durres 36,000 2012-05-14 2012-05-17 15521070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 301 DT 30.3.2012
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KAPPA - OIL Durres 86,880 2012-06-12 2012-06-22 10521070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 558 DT 7.6.2012
Dogana Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 11,328 2012-06-18 2012-06-29 3910100812012 TDO 0707/DEGA DOGANES DURRES/KOD 1010081 / NDRRIM FILTRA
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 26,400 2012-08-09 2012-08-17 106/110161012012 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION BLERJE BATERI
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 232,980 2012-08-09 2012-08-17 10610161012012 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION BLERJE VAJ LUBRIFIKUES
Gjykata e Apelit Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 27,720 2012-10-23 2012-10-26 15810290032012 1029003 TDO 070/GJYKATA APELIT /KOD 1029003/BL
Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 52,758 2012-11-05 2012-11-14 15610130052012 TDO 0707 DREJ.SHENDETIT PARESOR 1013005 LIK FAT 1171 29.10.2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 136,620 2012-11-22 2012-12-17 16810161012012 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION BLERJE VAJ LUBRIFIKUES
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KAPPA - OIL Durres 30,000 2012-12-10 2012-12-26 19021070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 97 DT 6.12.2012
Prefektura e qarkut Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 219,744 2012-12-13 2012-12-27 36710160612012 1016061 PREFEKTURA DURRES VAJRA PER ZJARREFIKSET DHE BATERI PER MAKINAT E ZJARREFIKSEVE
Dogana Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 16,684 2012-12-17 2012-12-27 16410100812012 TDO 0707/DEGA DOGANES DURRES/KOD 1010081/ BL. BATERI AUTOMJETI
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 118,440 2012-12-20 2012-12-27 17910161012012 1016101 DRET. RAJ. KUFI MIGRACION BLERJE MATERIALE
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KAPPA - OIL Durres 15,720 2012-11-15 2012-12-12 42021070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 1095 11.10.2012
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KAPPA - OIL Durres 122,280 2012-06-06 2012-06-11 186,212,21070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 422 DT 4.5.2012,433 DT 7.5.2012
Dogana tre urat Permet (1128) KAPPA - OIL Permet 15,546 2012-02-10 2012-02-16 0810096 DOGANA FAT NR 57 DT 23.01.2012
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KAPPA - OIL Durres 87,580 2013-03-11 2013-03-15 2921070152013 0707 ND/JA KOMUNALE PLAZH 2107015 LIK FAT 140,251 DT 6.2.2013
Sp. Permet (1128) KAPPA - OIL Permet 478,819 2013-03-12 2013-03-15 7210130812013 SPITALI FAT NR 137 DT 22.01.2013
Dogana Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 25,000 2013-10-04 2013-11-15 11410100812013 TDO 0707/DEGA E DOGANES DURRES/KOD 1010081/ BATERI PER GJENERATOR
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) KAPPA - OIL Durres 205,200 2013-11-08 2013-11-20 17910161012013 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION BLERJE VAJRA
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) KAPPA - OIL Tirane 2,039 2013-12-20 2013-12-23 38910870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK KTHIM TE ARDH OP EK UB 168 DT 29.06.2012 VEND 593/4 DT 19.06.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >