Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KADRI HALDEDA All 447,120.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) KADRI HALDEDA Tirane 356,220 2012-12-09 2012-12-20 15410920012012 231,inst syudim krim pasoj e komunizmit ,bl,up 33 d 5/9/12,pv 7/9/12,fat 297 d 10/9/12 s 1941738,fh 26 d 10/9/12
Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) KADRI HALDEDA Tirane 26,000 2012-08-21 2012-08-21 9810040762012 Drejtoria Patentave. sherbim kondicioner pv nr 5 dt 6.8.2012 fat 440 dt 3.08.2012 seri 1941797
Drejtoria e Akreditimit (3535) KADRI HALDEDA Tirane 56,000 2012-02-09 2012-02-16 1310040092012 602 Drejtoria akreditimit . shp mirmb up dt 10.1.2012, foem 3,4 dt 28.1.2012, ft seri 1941791 dt 28.1.2012,
Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) KADRI HALDEDA Tirane 8,900 2013-09-04 2013-10-17 8710040762013 1004076 Drej,Pergj.Patentave 602 mbushje me gaz kondicioner pv emergjence 15.8.13 ft 287 15.8.13 seri 006074
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >