Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All JUPITER COMPUTER SYSTEMS All 14,263,956.00 105 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 99,500 2012-02-27 2012-03-13 1610160912012 602-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtete materiale,up nr 1 dt 10.02.2012,pv dt 10.02.2012,fat nr 1902 dt 10.02.2012,seri 00650399,fh nr 1 dt 10.02.2012
Reparti Ushtarak Nr.6660 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 460,850 2012-03-21 2012-04-02 2710170852012 602,REP 6660,MATERIALE,UP 4 D 13/3/12,PV 13/3/12,FAT 2116 D 13/3/12 S 01508415,FH 3 D 13/3/12
Reparti Ushtarak Nr.6660 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 475,800 2012-03-21 2012-04-02 2910170852012 602,REP 6660,MATERIALE,UP 3 D 13/3/12,PV 13/3/12,FAT 2115 D 13/3/12 S 01508414,FH 2 D 13/3/12
Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 120,750 2012-03-27 2012-04-11 4410050352012 1005035 DRBU materiale zyre up.10,12.03.2012,pv12.03.2012,f211112.03.2012,s01508410,12.03.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 33,600 2012-04-13 2012-04-20 9210050012012 1005001 min.bujqesise mallra sherbime up.64,13.3.2012,form,3,15.03.2012,form4,15.03.2012,f2121,15.03.2012,s1508420
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 7,818 2012-04-13 2012-04-23 4010120082012 1012008 602 D.R.M.te Kultures Sherbim me Up 6 dt 26.03.2012 pv dt 27.03.2012 fat 2150 dt 29.03.2012
Reparti Ushtarak Nr.1320 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 500,000 2012-05-07 2012-05-11 11510170922012 602,REP 1320,MATERIALE ,UP 264 D 9/5/11,NJF APP 26 D 4/7/11,KONTR 1537/1 D 13/7/11,FAT 1220 D 1/9/12 S 88076291,FAT 1220/1 D 1/9/11 S 88076292,FH 2 D 1/9/11
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 399,500 2012-05-10 2012-05-16 22101609120121 231-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtete BL KOMPJUTER UP NR 3 DT 5/3/2012 PV DT 5/3/2012 FAT NR 2099 DT 5/3/2012 FH NR 1 DT 5/3/2012
Gjykata e rrethit Kukes (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 279,300 2012-05-11 2012-05-16 3410290252012 1029025 muaji prill 2012 paisje elektronike Gjykata Kukes
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 105,000 2012-05-10 2012-05-16 14610170372012 602 REP 3001 BL BOJE KOM UP NR 11/1 DT 6/4/2012 PV DT 16/4/2012 FAT 2179 DT 16/4/2012
Komuna Paskuqan (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 132,980 2012-05-10 2012-05-16 7028070012012 231+602 KOM PASKUQAN PAJISJE ZYRE +MATERIALE TE NDRYSHME UP 7 DT 28.04.2012 PV 03.05.2012,06.05.2012 FAT 2034 DT 07.05.2012 FH 6 DT 07.05.2012
Bashkia Lushnje (0922) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Lushnje 86,715 2012-05-18 2012-05-28 161+16521290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.BL.KOMPJ. SIPAS FATURES KORRIK 2011 DHE KTH.5% GARANCI (KALUAR AFATI I GARANCISE)
Sanatoriumi Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 474,880 2012-05-23 2012-06-06 13810130512012 1013051 231 SUSM SH NDROQI kompj skaner printera up 45 dt 25.04..12 pv3.4 dt 10.05.12 ft 2229 dt 17.05.12 ser 02657679 fh 8 dt 17.05.12
Komuna Paskuqan (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 22,209 2012-05-29 2012-06-08 8928070012012 602 Kom.Paskuqan materiale up 12 15.05.2012 pv 17.05.2012 fat 2232 21.05.2012 fh 10 21.05.2012
Agjencia e Falimentit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 33,280 2012-05-30 2012-06-08 710141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit Mat.elektronike Up.11 dt.24.05.12 pv dt.24.05.12 fat.2239 dt.24.05.12 fh.3 dt.24.05.12
Agjencia e Falimentit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 39,200 2012-05-28 2012-06-08 610141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit toner printeri Up.10 dt.24.05.12 pv dt.24.05.12 fat.2238 dt.24.05.12 fh.2 dt.24.05.12
Bashkia Rubik (2026) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Mirdite 50,000 2012-06-15 2012-06-27 13621640012012 mirmbajtje kompjuteriuke
Reparti Ushtarak Nr.1320 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 643,498 2012-07-25 2012-08-02 18910170922012 602,REP 1320,mateeriale,kontrate nr 1537/1 dt 13.07.2011 ne vazhdim,fat nr 1220/2 dt 01.09.2011,1220/3 dt 01.09.2012,seri 88076293,88076294,fh nr 2 dt 01.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 39,300 2012-08-07 2012-08-14 23710050012012 1005001 min.bujqesise bl mat komjuteri up nr 117 dt 12.04.2012 pv dt 20.07.2012 fat nr 2399 dt 20.07.2012 fh nr 37 dt 20.07.2012
Paraburgimi Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 30,000 2012-09-05 2012-09-11 14910140542012 TDO 0707 PARABURGIMI 1014054 LIK FAT 02 03.08.2012
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 599,988 2012-09-14 2012-09-17 28610170372012 602 REP 3001 BL BOJE KOM UP NR 11/1 DT 6/4/2012 PV DT 16/4/2012 FAT 2179 DT 16/4/2012
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 11,395 2012-10-15 2012-10-17 33410180012012 SHISHl mat pajisje tekn kont v 180/1 dt 13.06.12 ft 2576dt 21.09.12 ser04715687 fh 18 dt 24.09.12
Sp. Kruje (0716) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kruje 78,995 2012-10-23 2012-10-26 20010130732012 1013073 DSHS "STEFAN GJONI" LIK I FAT ME NR 2551 DT 11.09.2012
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 21,560 2012-10-29 2012-10-30 316 1024001 2012 602 Kontrrolli i Larte i Shtetit.Sherbim me Up 228 dt 09.10.2012 pv dt 09.10.2012 fat 2685 dt 09.10.2012
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 399,050 2012-10-30 2012-11-02 3331017037201255 602 REP 3001 Sherbim UP 37 dt 20.09.2012 pv dt 24.09.2012 fat 2584 dt 24.09.2012
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 239,500 2012-10-30 2012-11-02 3321017037201255 602 REP 3001 Sherbim UP 37 dt 20.09.2012 pv dt 24.09.2012 fat 2584 dt 24.09.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 248,000 2012-11-19 2012-12-13 49810130492012 QSUT server monitor up 137 dt 1.11.12 pv 6.11.12 ft 2980 dt 7.11.12 ser 05835561 fh 14.11.12
Komuna Orgjost (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 210,000 2012-12-07 2012-12-18 15025450012012 blerje kompjuteri ft 3035 seri06740316 dt 05.12.2012 Zapod Kukes
Akademia e Arteve (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 477,400 2012-12-07 2012-12-18 35310110472012 Univer. Arteve bl laptop up 87 dt 15.11.2012 pv 20.11.2012 fat 3004 dt 20.11.2012 s 05835585 h 11 dt 20.11.2012
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 80,000 2012-12-05 2012-12-17 14210160912012 600-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtetet mat up 26.9.12 pv 26.9.12 f 26.9.12 s 04989803
Qendra Nderuniversitare e Sherbimeve te Rrjetit Telematik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 78,960 2012-12-08 2012-12-20 4410111602012 1011160 602-qendra e nderunivers e hserbimeve dhe rrjetit tvsh pajisje up 3.12.2012 p v dt 6.12.2012 fat 3043.dt 7.12.2012 seri 0670324 fh 13 dt 7.12.2012
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 343,000 2012-12-08 2012-12-20 4361017037201255 602 REP 3001 BL MAT UP NR 55/1 DT 3/12/2012 PV DT 3/12/2012 FAT DT 3/12/2012 FH DT 3/12/2012
Bashkia Rubik (2026) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Mirdite 51,800 2012-12-10 2012-12-26 24621640012012 bashkia rubik per shpenz komp
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 199,000 2012-12-17 2012-12-27 43210170372012 602 REP 3001 mat per funk te internet up nr 55/2 dt4/12/2012 fat dt 4/12/2012 fh dt 4/12/2012pv dt 4/12/2012
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 187,000 2012-12-17 2012-12-27 43110170372012 602 REP 3001 mat per funk te internet up nr 55 dt 3/12/2012 fat dt 3/12/2012 fh dt 3/12/2012pv dt 3/12/2012
Paraburgimi Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 37,000 2012-12-10 2012-12-24 20310140542012 TDO 0707 PARABURGIMI 1014054 LIK SHERBIME
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Berat (0202) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Berat 122,510 2013-03-26 2013-03-26 121020172013 pagese per Jupiter Compiuter Systems nga Ujesjelles Kanalizime sha Berat 2102017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 138,600 2013-04-03 2013-04-03 11410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE mat elektrike up nr 84/1 dt 27/2/2013 ft/ofert 4/3/2013 fat dt 4/3/2013 fh dt 4/3/2013
Shkolla hoteleri-turizem Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 239,999 2013-04-11 2013-04-15 2110110602012 602 hoteleri turizem sherbime materiale didaktike up6,2.4.2013,ftes oferte pv3,3.4.2013,f3521,fs07944453,5.4.2013,app4.4.2013,
Gjykata e Apelit Vlore (3737) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Vlore 239,999 2013-04-11 2013-04-15 56 1029008 2013 BLERJE PAISJE ELEEKTRONIKE GJYKATA E APELIT KODI 1029008 NR.SERIAL I FATURES 07944035