Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All JUBICA. All 9,720,781.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Vau Dejes (3333) JUBICA. Shkoder 89,677 2012-04-17 2012-04-24 10321570012012 BASHKIA VAU DEJES SHKODER 5% GARANCI RRETHIM VARREZA QYT. VAUDEJES LAGJA PARK DHE NDERTIM KUZ LAGJA DEJE VITI 2010
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,729,538 2013-05-09 2013-05-13 7310060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT. 87196532 DT. 06.01.2013 , FAT. 87196538 DT. 06.03.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,743,462 2013-06-18 2013-08-01 12210060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT. 87196540 DT. 06.04.2013,FAT. 87196542 DT. 06.05.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,258,104 2013-07-03 2013-08-05 13410060772013 DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER FT 87196543 DT 25.05.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,327,500 2013-10-11 2013-10-24 229100610772013 DREJT E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT 87196546 DT. 01.09.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,572,500 2013-11-19 2013-11-19 25810060772013 DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER FAT. 87196547 DT. 01.10.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >