Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM All 2,367,658.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 323,384 2012-04-12 2012-04-19 29610060542012 231 DPRR supervizion F Kruje Milot loti 10 kont vazhd 10606/6 30.12.2008 fat 3 5.3.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 380,896 2012-11-09 2012-12-03 78310060542012 231 AUTORITETI RRUGOR SHQIPTAR SHKRESA 440/1 DT 08.11.12 KONT 10600/7 DT 31.12.08 SIT 8 FAT 12 DT 04.11.12 SR 04408508 NE VAZHD
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 800,000 2012-06-06 2012-06-11 52110060542012 231 DPRR SUPREVIZOR TUNELI UJE I FTOHTE SHKRESA 2954/1 DT 05.06.12 FAT 6 DT 01.06.2012 SR 70143499 KONT EN VAZHD 1689/5 DT 24.05.2011
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 400,000 2013-05-02 2013-05-10 453510060542013 231- ARSh Rikonstruksion dhe Zgjerimi I Tunelit ne zonen e Ujit te Ftohte Vlore Shkresa Nr. 1085/1 Dt 30.04.13 Fat Nr. 4 Dt 15.03.13 Ser 04408519 Kontrata Nr. 1689/5 Dt 24.05.2011
Bashkia Tirana (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 163,378 2013-07-03 2013-08-05 504 2101001 2013 Bashkia Tirane lik mbikqyrje bllok 45 shkresa nr 6186 dt 21.06.2013 kontr mbikqyrje 9819/1 dt 16.11.2009 fat 70143474 dt 04.02.2011
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 300,000 2013-12-02 2013-12-05 101210060542013 231-ARRSH Shkresa Nr. 4832/1 Dt 12.11.13 Fat Nr. 12 Dt 04.11.13 Ser 04408528 Kontrata Nr. 10600/7 Dt 31.12.2008
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >