Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All INFOSOFT OFFICE SHA All 512,401,485.20 800 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Mini Bashkia 2 (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 58,000 2012-01-23 2012-02-09 08/2101136/2012 602 Min.Bashkia 2- blerje boje,up.nr.3 dt.19.01.2012,pv.dt.20.01.2012,fh.nr.4 dt.20.01.2012,fat.nr.80414622
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 20,400 2012-02-20 2012-02-21 8710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES BL DOKUMENTACIONI UP NR 1 DT 20.01.2012 PV DT 23.01.2012 FAT 80424817 DT 24.01.2012 FH 1 DT 24.01.2012
Drejtoria Arsimore Durres (0707) INFOSOFT OFFICE SHA Durres 499,464 2012-02-16 2012-02-21 2910110072012 1011007 TDO 0707/DREJTORIA ARSIMORE DURRES/ KOD 1011007/ BL.KANCELARI
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 384,895 2012-02-21 2012-02-21 5810100772012 1010077 602 DPDOGANAVE blerje leter up nr 1687/2 dt 30.01.2012 shtese kontr nr 1687 dt 30.01.2012 fat nr sr 80397337 dt 31.01.2012 fh nr 14 dt 2.02.2012
Gjykata e rrethit TIrane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 480,664 2012-02-17 2012-02-21 28 1029011 2012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane "blerje tonera"" kont.shtese 197/8 dt.13.01.12 fat seri 80396908 dt.23.01.12 fh nr.3 dt.23.01.12
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 486,800 2012-02-21 2012-02-22 4710170812012 602,REP 5001,BL MATERIALE,URDH PER LIDHJE KONTRATE 2817/1 D 19/7/11,KONTR 2815/2 D 19/7/11,F 80391187 D 8/8/11,FH 7 D 8/8/11
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 2,473,915 2012-02-21 2012-02-22 3310170812012 602,REP 5001,BL MATERIALE,URDH PER LIDHJE KONTRATE 2817/1 D 19/7/11,KONTR 2817/2 D 19/7/11,F 80391717 D 29/8/11,FH 10 D 29/8/11,FAT 80434744 D 9/8/11,FH 8 D 9/8/11
Bashkia Tirana (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,500,000 2012-02-21 2012-02-22 8021010012012 Bashkia Tirane lik kancelari urdh prok nr 1201 dt 12.10.2011 proc verb vleresimi dt 22.11.2011 njoft fit 8407 dt 30.11.2011 kontr 8926 dt 15.12.2011 fat 80404832 dt 22.12.2011 fl hyrje nr 99 dt 22.12.2011
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 387,070 2012-02-21 2012-02-22 3410170812012 602,REP 5001,BL MATERIALE,URDH PER LIDHJE KONTRATE 2814/1 D 19/7/11,KONTR 2814/2 D 19/7/11,F 80391299 D 11/8/11,FH 9 D 11/8/11
Gjykata e rrethit Korce (1515) INFOSOFT OFFICE SHA Korçe 135,500 2012-02-22 2012-02-23 4010290232012 BLERJE TONERA GJYKATA E RRETHIT KORCE
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 207,270 2012-02-23 2012-02-23 10710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane leter,kontrate shtese nr 443/1 dt 02.02.2012,fat nr serie 80397804 dt 10.02.2012,fh nr 1 dt 11.02.2012
Gjykata Kushtetuese (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 55,200 2012-02-23 2012-02-23 1010300012012 602 GJYKATA KUSHTETUSE . Servis pastrim kondicioner, UP 58 dt 05.12.2011 PV 3/4 dt 09.12.2011 Fat 33 dt 09.12.2011 seri 2733733
Bashkia Vore (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 75,100 2012-02-23 2012-02-23 3721650012012 602-BASHKIA VORE KANCELERI UP 47 DT 05.02.11 PV 3+4 DT 12.12.11+23.12.11 FAT 80413887 DT 23.12.11 FH 40 DT 23.12.11
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) INFOSOFT OFFICE SHA Kruje 142,172 2012-02-23 2012-02-23 4710051122012 SA LIK FAT NR 80432136 DT 15.02.2012 NGA QTTB F KRUJE
Teatri Kombetar i Komedise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 7,860 2012-02-24 2012-03-13 2510120902012 602 T i Komedise Blerje me up 6 dt 20.02.2012 pv dt 21.02.2012 fat dt 23.02.2012 fh 23.02.2012
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) INFOSOFT OFFICE SHA Elbasan 359,490 2012-02-24 2012-03-13 3310110992012 kancelari Universiteti
Instituti shendetit publik Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 10,500 2012-02-24 2012-03-13 48 1013048 2012 602 ISHP Boje printeri SAICM UP 13 dt 09.01.2012 Fat 25.01.2012 seri 80424836 FH 5/1 dt 25.01.2012
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 168,984 2012-02-24 2012-03-13 5110170512012 602,REP 4300,LIK PJ KANCEL,KONTR VAZH 4039/3 D 25/7/11,FAT 80434769 D 8/9/11,FH 1/D 13/9/11
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 185,642 2012-02-29 2012-03-15 17 1087001 2012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK Blerje mjete Up 2 dt 19.01.2012 pv 3/4 dt 20.01.2012 Fat 804141729 sdt 24.11.12 Hyrje 6 dt 31.0.2012
Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 471,843 2012-02-27 2012-03-15 3910171202012 602,rep 4400,kancelari,umm 1125/6 d 8/7/11,autorizim lidh kontr 18/7 d 22/6/11,kontr 1746/1 d 14/7/11,f 80391292 d 11/8/11,fat 80391285 d 11/8/11,fh 41 d 12/8/11
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 203,640 2012-03-07 2012-03-21 2410280312012 602 Prokuroria per Krime te Renda.kancelari shtese kontr UP 1/7 dt 5.1.2012 ,kontrr 1/11 dt 6.1.2012,ser 673 dt 6.1.2012,ft 80396642 dt 13.1.2012,fh 6 dt 7.1.2012,njoftim APP 21.3.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 3,440 2012-03-13 2012-03-30 12910150012012 602-MIN E JASTHME KANCELERI UP 230 DT 14.12.11 PV 3+4 DT 15.12.11 DT 16.12.11 FAT 80424279 DT 16.12.11 FH 122 DT 30.12.11
Avokati i Shtetit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 225,435 2012-03-13 2012-03-30 6510140582012 602-Avokatura e Shtetit kancelari Up.8 dt.20.02.12 pv dt.22.02.12 fat.dt.28.02.12 fh.4 dt.28.02.12
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) INFOSOFT OFFICE SHA Shkoder 96,173 2012-03-13 2012-03-30 5710280272012 PROKURORIA RRETHIT SHKODER DT.11.01.2012-12.01.2012 SERI 80414306-80414327
Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) INFOSOFT OFFICE SHA Elbasan 65,150 2012-06-20 2012-07-02 10010280072012 Prokuroria kancelari
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 23,100,828 2012-06-25 2012-07-13 28810170012012 602-MIN MBROJTJES Bl.Kancelari+leter+tonerAutorizim nga M.Brend. 4/1 njoftim i APP nr.15 dt.07.05.12 kontrate 6077/2 dt.04.06.12 UM.912 dt.05.06.12 fat.80402429 dt.22.06.12 fh.10 dt.22.06.12 fat.80402412 dt.21.06.12 fh.9 dt.21.06.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 2,425,100 2012-06-25 2012-07-13 22810100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve . kancelari autr 4/12 dt 10.05.12 kontr 1018/A dt 29.05.12 ft 80404875 dt n13.06.12 fh 7 dt 13.06.12
Instituti shendetit publik Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 122,730 2012-06-25 2012-07-13 2391013048 2012 1013048 602 ISHP kancelari projekt up 70 dt 23.05.12 pv 20.06.12 ft 20.06.12 se 80433703 fh 45 dt 20.06.12
Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) INFOSOFT OFFICE SHA Shkoder 3,000,000 2012-06-25 2012-07-13 28010111292012 UNIVERSITETI L.GURAKUQI SHKODER FAT. 80404850 DT.16.04.2012
Instituti shendetit publik Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 3,820 2012-06-25 2012-07-13 2401013048 2012 1013048 602 ISHP kancelari up 65 dt 14.05.12 pv 20.06.12 ft 20.06.12 se 80433704 fh 47 dt 20.06.12
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 886,468 2012-06-22 2012-07-13 20010180012012 1018001ap.shish bl leter autoriz lidhje kontr 4/12 dt 10.05.2012 kontr 173/1 dt 24.05.2012 fat 12.06.2012 fh 14 d 18.06.2012
Instituti shendetit publik Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 7,400 2012-03-16 2012-04-02 6510130482012 602,ISHP,BOJE,UP 26 D 3/2/12,PV 7/2/12,FAT 7/2/12 S 80432030,FAT 7/2/12 S 80432031,FH 9,10 D 7/2/12
Qarku Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 318,210 2012-03-15 2012-04-02 5020350012012 Keshilli Qarkut lik mater urdh prok nr 31 dt 16.02.2012 proc verb dt 17.02.2012 fat dt 22.02.2012 seri 80415566 fl hyrje nr 16-20 dt 22.02.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 39,000 2012-03-21 2012-04-02 1610870062012 602 akshi zarfa up.47,01.12.2011,fs80395414,09.12.2011,fh27,09.12.2011
Instituti shendetit publik Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 49,996 2012-03-16 2012-04-02 5810130482012 602,ISHP,KANCELARI,UP 25 D 3/2/12,PV 16/2/12,FAT 16/2/12 S 80432139,FH 12 D 16/2/12
Prokuroria e rrethit Lushnje (0922) INFOSOFT OFFICE SHA Lushnje 9,000 2012-03-19 2012-04-02 5210280192012 1028019 Prokuroria Lushnje tonera
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,617,419 2012-03-16 2012-04-02 610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE bl tonera autoriz lidhje kontr 2428/1 dt 07.07.11 kontr 2428/2 dt 15.07.11 ft 80391613 dt 23.08.11 fh 41 dt 25.08.11 ft 80391619,80391619 dt 24.08.11 fh 43,44 dt 25.08.11
Gjykata e rrethit Kavaje (3513) INFOSOFT OFFICE SHA Kavaje 355,500 2012-03-21 2012-04-09 3610290212012 GJYKATA LIKUIDIM PAISJE MONITORE FAT 80 DT 20.03.2012
Universiteti Politeknik (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 36,940 2012-03-21 2012-04-10 32610110402012 602 Up Igjeum kancelari up 1.02.2012 pv 1.02.2012 f 2.02.2012 s 80415005 fh 2.02.2012
Bashkia Erseke (1514) INFOSOFT OFFICE SHA Kolonje 84,925 2012-03-29 2012-04-11 6321200012012 2120001 BASHKIA ERSEKE SHPENZ PER KANCELARI LIK I FAT NR 80395600 DT 14.12.2011 ME FH NR 200 DT 14.12.2011 ME KONTRATE DT 16.03.2011