Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All IMI - FARMA All 78,395,693.00 94 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Gramsh (0810) IMI - FARMA Gramsh 17,424 2012-02-14 2012-02-20 2210130692012 Sa xhiruar faturen tuaj nr.105266616 date 07/02/2012 nga Spitali Gramsh
Sp. Kolonje (1514) IMI - FARMA Kolonje 9,625 2012-03-09 2012-03-23 3510130722012 SPITALI KOLONJE ILACE DHE MATERIALE MJEKESORE FATURA NR.105265850,NR.105695 DT.28.12.2011,KONTRATA NR 270 DT.08.07.2011 DHE F.HYRJE NR.30 DT.30.12.2011
Sp. Sarande (3731) IMI - FARMA Sarande 272,805 2012-03-19 2012-04-09 5610130842012 SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI
Spitali Elbasan (0808) IMI - FARMA Elbasan 484,860 2012-03-27 2012-04-11 96/10130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) IMI - FARMA Elbasan 49,972 2012-03-27 2012-04-11 9610130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Sp. Mat (0625) IMI - FARMA Mat 167,164 2012-04-10 2012-04-18 53/10130782012 Spitali (1013078) Barna Detyr.Viti 2011 Kontr.nr.9 Dt.15.9.2011 Lik.Fat.Nr.105564 Dt.21.11.2011
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) IMI - FARMA Tirane 12,087,386 2012-04-13 2012-04-20 12410130492012 602 Q S U T bl barna up 1.12.11 v 6.12.11 njf 6.12.1 kontr 105430 dt 9.12.1 s 105265585 h 889 dt 9.12.1 at 105422 dt9.12.1 s 105265577 up 4.7.11 v 17.7.11 njf 3.8.11 kontr 28366/8 dt 29.8.11 fat 10389 dt 6.9.11 s 53137779 fh 627 dt 6.9.11
Materniteti Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 65,560 2012-05-28 2012-06-08 14510130502012 1013050 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE barna uo 36 dt 30.03.12 sht kont 30.03.12 ft 102624 dt 04.05.12 ser 105268556 fh 12 dt 04.05.12
Spitali Korce (1515) IMI - FARMA Korçe 77,000 2012-06-07 2012-06-19 25410130192012 MEDIKAMENTE FAT.105694 SPITALI KORCE
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) IMI - FARMA Tirane 9,707,611 2012-06-15 2012-06-28 23710130492012 602 Q S U T barna up 13.07.11 vend 22.08.11 njf 22.08.11 kontr 2970/10 dt 31.08.11 ft 103912 dt 7.09.11 ser 53137800 fh 628 dt 7.09.11,ft 103914 dt 7.09.11ser 53137802 fh 631 dtr 7.09.11
Sp. Kucove (0217) IMI - FARMA Kuçove 563,340 2012-08-01 2012-08-08 12910130742012 shpenz.per ilace spitali kucove kod.1013074 fat.105270058 dt.20.07.2012
Spitali Fier (0909) IMI - FARMA Fier 154,000 2012-09-13 2012-09-14 29910130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Sp. Devoll (1505) IMI - FARMA Devoll 16,500 2012-09-12 2012-09-14 17210130672012 SPITALI PER IMI FARMA BLERJE ILACE
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) IMI - FARMA Tirane 959,813 2012-09-17 2012-09-20 31410130492012 QSUT barna sh kontr 1486/3 dt 28.03.11 ft 102007 dt 3.05.11 ser 53135895 fh 329 dt 3.05.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) IMI - FARMA Tirane 4,635,712 2012-09-17 2012-09-20 34410130492012 QSUT barna kontr v3380/14 dt 8.10.10 ft 100061 dt 6.1.11 ser 53133950 fh 8 dt 7.01.11 ,up 7.03.11 njf 17.03.11 kontr 1211/7 dt 17.03.11 ft 10133 dt 23.03.11 ser 53135219 fh 189 dt 23.03.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) IMI - FARMA Tirane 5,588,550 2012-09-17 2012-09-20 341810130492012 QSUT barna kontr v1478/11 dt 21.05.12 ft 103371 dt 6.06.12 ser 105269298 fh 436 dt 6.06.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) IMI - FARMA Tirane 3,865,907 2012-09-17 2012-09-20 31510130492012 QSUT barna kont v 3380/14 dt 8.10.10 ft 100243 dt 18.01.11 ser 53134132 fh 28 dt 18.01.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) IMI - FARMA Tirane 187,024 2012-09-17 2012-09-20 31610130492012 QSUT barna kont v 5296/8 dt 30.12.10 ft 100217 dt 17.01.11 ser 53134106 fh 21 dt 17.01.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) IMI - FARMA Tirane 611,050 2012-09-17 2012-09-20 34310130492012 QSUT barna up 24 dt 16.09.19 pv17.09.09 ft 104812 dt 17.09.09 er 50134708 fh 564 dt 18.09.09,up 275 dt 26.10.09 pv 28.10.09 ft 105582 dt 5.11.09.ser 50135478 fh 710 dt 5.11.09
Materniteti Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 320,320 2012-09-24 2012-09-25 28210130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE medikamente,up 61 d 17/7/12,njf 61/5 d 23/7/12,njfapp 10/9/12,kontr 61/3 d 18/7/12,fat 104216 d 24/7/12 s 105270143,fh 21 d 24/7/12
Sp. Kucove (0217) IMI - FARMA Kuçove 464,244 2012-09-03 2012-09-04 14310130742012 shpenz.materiale mjeksore spitali kucove kod.1013074 fat.105270056 dt.20.07.2012
Spitali Fier (0909) IMI - FARMA Fier 239,250 2012-09-26 2012-10-03 3191013017 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Sp. Kucove (0217) IMI - FARMA Kuçove 384,153 2012-10-01 2012-10-05 16210130742012 shpenz.per ilace spitali kod.1013074 fat.105270057 dt.20.07.2012
Sanatoriumi Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 272,580 2012-10-15 2012-10-17 28310130512012 602 SUSM SH NDROQI BARNA,UP 49 D 7/4/11,KONTR VAZH 27/7/11,FAT 103430 D 29/7/11,FH 29/7/11
Spitali Vlore (3737) IMI - FARMA Vlore 48,400 2012-10-15 2012-10-17 24110130242012 SPITALI 1013024 KON 1423 DT 05.07.2012 ILACE
Spitali Lushnje (0922) IMI - FARMA Lushnje 127,072 2012-10-22 2012-10-26 300110130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Instituti shendetit publik Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 829,642 2012-10-23 2012-10-26 4391013048 2012 1013048 602 ISHP vaksina up 721 dt 7.08.12 njf 721/6 dt 12.09.12 kontr 721/9 dt 28.09.12 ft 105467 dt 9.10.12 ser 105271394 fh 9 dt 9.10.12
Sp. Kolonje (1514) IMI - FARMA Kolonje 171,690 2012-10-26 2012-10-29 23210130722012 SPITALI KOLONJE ILACE MJEKESORE KONTRATA NR.1 DT.04.07.2012.FAT.NR.103925 DT.09.07.2012 DHE F.H.NR.32 DT.10.07
Sanatoriumi Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 166,650 2012-10-29 2012-10-29 28810130512012 602 SUSM SH NDROQI ,BARNA,UP 83 D 28/8/11,PV 28/8/12,FAT 103910 D 7/9/12 S 53137798,FH 100 D 7/9/12
Sp. Kucove (0217) IMI - FARMA Kuçove 132,000 2012-11-01 2012-11-13 18310130742012 shpenz.per ilace spitali kucove kod.1013074 fat.nr.serie 105270663 dt.25.08.2012
Spitali Gjirokaster (1111) IMI - FARMA Gjirokaster 460,553 2012-11-07 2012-11-21 263/110130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER pages medikamente fat 103936
Sanatoriumi Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 290,272 2012-11-12 2012-12-04 31610130512012 602 SUSM SH NDROQI barna,up 51 d 13/2/12,pv 20/2/12,kontr 24/2/12,fat 101299 d 1/3/12 s 105267231,fh 25 d 1/3/12
Sp. Mat (0625) IMI - FARMA Mat 4,164 2012-11-16 2012-12-13 21410130782012 Spitali (1013078) Lik Ilace Kont>nr.14 Dt.10.10.2012 Fat.Nr.105528 Dt.11.10.2012
Materniteti Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 384,384 2012-11-16 2012-12-13 35410130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE ,medikamente,kontr vazh 61/3 d 18/7/12 fat 106002 d 9/11/12 s 105271930,fh 56 d 9/11/12
Spitali Fier (0909) IMI - FARMA Fier 8,690 2012-12-07 2012-12-18 44510130172012 PAGESE SPITALI FIER
Spitali Korce (1515) IMI - FARMA Korçe 740,734 2012-11-21 2012-12-17 50010130192012 MEDIKAMENTE FAT.103923 SPITALI KORCE
Spitali Vlore (3737) IMI - FARMA Vlore 192,390 2012-11-23 2012-12-17 28410130242012 SPITALI 1013024 KON 1423/1 DT 05.07.2012 ILACE
Sp. Mat (0625) IMI - FARMA Mat 27,867 2012-12-06 2012-12-17 24210130782012 Spitali (1013078) Lik Barna Fat.nr.106441 Dt.3.12.2012
Sanatoriumi Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 54,516 2012-11-09 2012-12-03 31510130512012 602 SUSM SH NDROQI BARNA,UP 9/1/12,PV 9/1/12,SHTES KONTR 12/1/12,FAT 100175 D 12/1/12 S 105266092,FH 4 D 12/1/12
Sp. Gramsh (0810) IMI - FARMA Gramsh 25,208 2012-11-15 2012-12-12 20710130692012 Sa paguar faturen nr.103889 date 06.07.2012 nga Spitali Gramsh