Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All IMES -D All 3,194,235.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) IMES -D Tirane 1,329,280 2012-05-17 2012-05-22 38610060542012 231 DPRR sup rruga Cerenecit-Peshkopi,shkrese nr 1293/1 dt 05.04.2012,fat nr 8 dt 07.03.2012,seri 86596158,kontrate nr 4485/5 dt 25.06.2009 ne vazhdim
Komuna Paskuqan (3535) IMES -D Tirane 113,321 2012-05-29 2012-06-08 9428070012012 231 Kom.Paskuqan supervizion shk 1247 12.07.2011 kont 2124 03.08.2009 fat 9 21.03.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) IMES -D Tirane 180,001 2012-10-05 2012-10-08 71210060542012 231 DPRR sup rruga Cerenecit-Peshkopi,shkrese nr 236/1 dt 26.09.2012,kontrate nr 4485/5 dt 25.06.2009 ne vazhdim,fat nr 13 dt 03.09.2012,seri 86596163
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) IMES -D Tirane 659,953 2013-05-09 2013-05-13 40310060542013 231-ARRSH SUPERV NDERTIM RRUGA LISHEDE MILOT LEZHE RRESHEN THUMANE SHKRESA 1436 DT 02.04.13 SIT 1 FAT 18 DT 10.03.13 SR 86596169 KONT 1787/9 DT 24.05.2011
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) IMES -D Tirane 139,365 2013-05-29 2013-06-12 52410060542013 231-ARSH Supervizion Ndertim Rruja Lidhese e Rruges Milot - Lezhe - Rreshen - Thumane. Shkresa Nr.2205/1 dt 20.05.2013 Sit Nr. 2 Fat Nr. 21 Dt 03.05.13 Ser. 86596172 Kontrata Nr. 1787/9 Dt 24.05.2011
Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) IMES -D Tirane 156,451 2013-06-17 2013-06-21 12710160092013 Renea supervizion kont 37/11 18.07.2012 licence 1641/2 fat 22 03.06.2013
Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) IMES -D Tirane 508,549 2013-06-21 2013-08-05 13410160092013 Renea superviz. objekti licence 1641/2 fat 23 10.06.2013 kont 37/11 18.07.2012
Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) IMES -D Tirane 107,315 2013-12-30 2013-12-30 29510160092013 Renea supervizion punimesh kont vazhd 37/11 18.07.2012 fat 27 24.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >