Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All IMAG All 23,456,131.00 43 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 559,299 2012-06-26 2012-07-13 9410050692012 Transport Bordi i Kullimit Elbasan
Komuna Bradashesh (0808) IMAG Elbasan 928,392 2012-04-10 2012-04-17 9023810012012 materiale Kom Bradashesh 2381001
Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 474,582 2012-04-09 2012-04-13 7523830012012 PASTRIM E MIRMB.KANALI KOMUNA GOSTIME
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 704,246 2012-05-03 2012-05-09 6110050692012 Transport Bordi i Kullimit Elbasan
Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 185,324 2012-05-10 2012-05-16 7623910012012 investim Kom Lab-Mal 2391001
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 474,276 2012-05-28 2012-06-08 7810050692012 Mirmbajtje Bordi i Kullimit Elbasan
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 450,000 2012-08-01 2012-08-08 11210050692012 Mirmbajtje Bordi i Kullimit Elbasan
Komisariati i Policise Elbasan (0808) IMAG Elbasan 226,381 2012-08-22 2012-08-23 17110160262012 Drejtoria Policise riparime
Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 225,000 2012-09-12 2012-09-14 23423830012012 PASTRIM KANALI KOMUNA GOSTIME
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 276,479 2012-09-27 2012-10-04 14810050692012 Transport Bordi i Kullimit Elbasan
Komuna Klos (0808) IMAG Elbasan 100,000 2012-10-03 2012-10-05 13123900012012 Komuna Klos inventar ekonomik
Komuna Klos (0808) IMAG Elbasan 398,582 2012-10-02 2012-10-05 13023900012012 Komuna Klos mirmbajtje
Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 975,672 2012-11-21 2012-12-13 28423830012012 RIK.RRUGEVE TE BREND.TE FSH.KOMUNA GOSTIME
Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) IMAG Elbasan 40,000 2012-12-07 2012-12-18 25710100482012 Mirmbajtje Drejtoria Tatimore Elbasan
Komuna Gjergjan (0808) IMAG Elbasan 1,045,095 2012-12-03 2012-12-17 28423870012012 Ndertim ambulance Komuna Gjergjan Elbasan
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Elbasan (0808) IMAG Elbasan 431,032 2012-12-07 2012-12-17 14310061262012 materiale Aluizni 1006126
Komuna Gjergjan (0808) IMAG Elbasan 374,593 2012-12-10 2012-12-27 307/123870012012 Komuna Gjergjan Ndertim ambulance
Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 218,000 2012-12-10 2012-12-24 29523980012012 PASTRIM KANALI KOMUNA GOSTIME
Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 131,092 2013-02-22 2013-02-25 3323830012013 PASTRIM KANALI KOMUNA GOSTIME
Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 920,000 2013-03-19 2013-03-20 5023830012013 RIK.RRUGE KOMUNA GOSTIME
Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 1,300,000 2013-04-22 2013-04-23 9923830012013 RIK.RRUGEVE TE BREND.TE FSHAT. KOMUNA GOSTIME
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 98,597 2013-04-04 2013-04-05 5110050692013 Mirmbajtje Bordi Kullimit Elbasan
Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 476,995 2013-06-19 2013-08-01 8623910012013 mirembajtje Kom Lab Mal 239101
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 1,800,000 2013-06-26 2013-08-05 10610050692013 Kanal ujites Bordi Kullimit Elbasan
Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 855,800 2013-07-08 2013-09-23 17923830012013 RIK.RRUGEVE TE BREND.FSH. KOMUNA GOSTIME
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 342,052 2013-07-11 2013-09-30 12710050692013 Mirmbajtje Bordi Kullimit Elbasan
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 348,900 2013-07-11 2013-09-30 12810050692013 Mirmbajtje Bordi Kullimit Elbasan
Komuna Klos (0808) IMAG Elbasan 479,180 2013-09-09 2013-10-17 12323900012013 Komuna Klos mirmbajtje,rrug,toke
Komuna Gjergjan (0808) IMAG Elbasan 1,089,000 2013-08-19 2013-10-17 19123870012013 Ndertim porte Komuna Gjergjan Elbasan
Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 2,000,000 2013-10-09 2013-10-24 24523830012013 RIK.RRUGE KOMUNA GOSTIME
Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 400,000 2013-10-21 2013-10-28 26523830012013 MIRM.RRUGE KOMUNA GOSTIME
Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 1,405,015 2013-11-07 2013-11-15 273.23830012013 RIK.RRUGE KOMUNA GOSTIME
Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 478,704 2013-11-15 2013-11-18 15823910012013 materiale Komuna Lab Mal 2391001
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 230,578 2013-11-19 2013-11-20 19810050692013 Kanal UjitesBordi Kullimit Elbasan
Komuna Zavaline (0808) IMAG Elbasan 71,280 2013-11-25 2013-11-26 14024000012013 Lyrje shkolle Komuna Zavaline Elbasan
Komuna Zavaline (0808) IMAG Elbasan 30,600 2013-11-25 2013-11-26 14124000012013 Mirmbajtje Komuna Zavaline Elbasan
Komuna Gjergjan (0808) IMAG Elbasan 197,890 2013-11-22 2013-11-26 29423870012013 Rikonstruksion Komuna Gjergjan Elbasan
Komisariati i Policise Elbasan (0808) IMAG Elbasan 74,676 2013-12-18 2013-12-19 28510160262013 Drejtoria Policise shpenzime mirmbajtje
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 366,339 2013-12-19 2013-12-23 26510050692013 Mirmbajtje Bordi Kullimit Elbasan
Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 1,000,000 2013-12-09 2013-12-10 17823910012013 investim Kom Lab Mal 2391001