Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS All 7,828,876.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Tirane 6,887,152 2012-02-29 2012-03-15 10710060542012 230 DPRR st proj U Shoshaj loti 2,3 shkr 1063 28.02.2012 fat 6 14.02.2012 kont vazhd 2659 06.07.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Tirane 265,028 2013-04-09 2013-04-15 25710060542013 230-ARSH Studim Projektim Rr Ura e Shoshajve - Klos Lot 3 Nr. 909/1 Dt 05.04.13 Fat Nr. 5 Dt 05.03.13 Ser. 07204553 Kontrata Nr. 2659/5 Dt 06.07.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Tirane 676,696 2013-04-26 2013-04-29 256/110060542013 230-ARRSH STRUDIM PROJEKTIM RRUGA URAKE URA SHOSHAJVE SHKRESA 910/1 DT 05.04.13 FAT 4 DT 05.03.13 SR 07204552 KONT 2658/5 DT 03.07.09
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >