Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ILIRJAN POSTOLI All 19,953,114.00 284 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Libonik (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 376,140 2012-02-14 2012-02-20 3225020012012 MATER.ZYRE,PRINTIME FAT.1579,1578,1716,V.2011 K.LIBONIK
Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 60,000 2012-02-15 2012-02-20 3725000012012 2500001 KOMUNA POJAN Materiale speciale
Komuna Libonik (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 68,862 2012-02-16 2012-02-21 3325020012012 KARTA CELULARI DHE MAT.PASTRIMI FAT.1561,1577,1575 KOMUNA LIBONIK
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 79,920 2012-02-17 2012-02-21 2325070012012 2507001 KOMUNA DRENOVE Kancelari,karta telefoni
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 65,808 2012-02-20 2012-02-22 12021220012012 KANCELAR,LETER,MAT.PASTRIMI FAT.5,6,7 BASHKIA
Qarku Korçe (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 96,189 2012-02-24 2012-03-13 6120150012012 KANCELARI,BOJE PRINTERI FAT.10,587 V.2010 K.QARKUT
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 492,763 2012-03-06 2012-03-21 2921220072012 FURNIZIME VITI 2011 FAT.1731,1698,1699,1783,1809,1790,1791,1808, QENDRA EKONOMIKE E KULTURES
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 245,480 2012-03-07 2012-03-21 5721220172012 LODRA ZBUKURIME BOJE PRINTERI FAT.1759,1804 ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE
Shkolla Demir progeri Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 63,906 2012-03-09 2012-03-23 2410110642012 MATERIALE PASTRIMI SHKOLLA TEKNIKE"DEMIR PROGRI " KORCE
Zyra e Punes Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 4,000 2012-03-13 2012-03-30 2910250152012 BLERJE KARTA TELEFONI ZYRA E PUNES KORCE
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 124,512 2012-06-22 2012-07-13 11221220072012 FURNIZIME FAT.472,473 QENDRA EKONOMIKE E KULTURES KORCE 2122007
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 128,310 2012-06-22 2012-07-13 32221220012012 KANCELARI,LETER,MATER PASTRIMI FAT.395,396,397 BASHKIA
Komuna Voskopoje (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 74,840 2012-06-22 2012-07-13 7924960012012 MATERIALE FAT.336;338 K.VOSKOPOJE
Zyrat e Regjistrimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 35,220 2012-06-25 2012-07-13 7510140722012 BLERJE TONERA ZYRA E REGJIST.PAS.PALUJTSHME KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 8,000 2012-03-15 2012-04-02 2610250402012 BLERJE KARTA TELEFONI QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Bordi i Kullimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 27,780 2012-03-19 2012-04-09 5210050722012 KANCELARI FAT.1709 BORDI I KULLIMIT KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 41,310 2012-03-20 2012-04-09 5410280132012 BLERJE TONERA PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 100,683 2012-03-21 2012-04-10 7325000012012 KANCELARI, MATERIALE PASTRIMI, KOMUNA POJAN KORCE
Bashkia Erseke (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 85,560 2012-04-10 2012-04-16 9721200012012 2120001 BASHKIA ERSEKE SHPENZ PER TE TJERA MATERIALE DHE SHERBIME SPECIALE LIK I FAT NR 1604 DT 17.11.2011 ME FH NR 187 DT 17.11.2011 ME UP NR 122 DT 10.10.2011
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 94,713 2012-04-10 2012-04-17 4810051152012 MATERIALE KOMPJUTERI, KANCELARI, LIKUIDUAR FAT NR. 156,157,208. QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Dega e rezervave Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 32,376 2012-04-11 2012-04-18 4010160962012 BLERJE KANCELERI REZERVAT E SHTETIT KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 85,038 2012-04-17 2012-04-24 7610280132012 BLERJE KANCELARI PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 141,216 2012-04-26 2012-04-27 4410100152012 BLERJE MATERIALE DEGA E THESARIT KORCE
Komuna Libonik (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 30,000 2012-04-09 2012-04-13 9825020012012 SHPENZIME TELEFONI PER KARTA CELULARI FAT.113 KOMUNA LIBONIK 2502001
Shkolla Demir progeri Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 35,760 2012-05-04 2012-05-10 3710110642012 BLERJE TONERA SHKOLLA TEKNIKE "DEMIR PROGRI" KORCE
Komuna Qender (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 6,744 2012-05-03 2012-05-10 11225090012012 KANCELARI LIKUIDUAR FAT. NR.255, KOMUNA QENDER KORCE
Sp. Kolonje (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 41,520 2012-05-10 2012-05-16 10210130722012 SPITALI KOLONJE SHPENZ.PER FURNIZIME DHE MATERIALE TE MTJERA ZYRA,U.PROK NR.15 DT.15.03.2012 FAT.NR.251 DT.10.04.2012 DHE F.H.NR.6 DT.22.04.2012
Komuna Proger (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 9,090 2012-05-15 2012-05-17 13323380012012 KOMUNA PROGER PER ILIRJAN POSTOLI PER KANCELARI
Komuna Proger (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 32,343 2012-05-15 2012-05-17 13223380012012 KOMUNA PROGER PER ILIRJAN POSTOLI PER KANCELARI
Komisariati i Policise Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 167,268 2012-05-15 2012-05-21 13010160292012 SHPENZIME KANCELARIE FAT.1662 KOMIS.POLICISE KORCE 1016029
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 309,804 2012-05-16 2012-05-21 22021220012012 BOJE PRINTERI,KANCELARI FAT.46,47,60 BASHKIA
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 89,712 2012-05-17 2012-05-22 23121220012012 KANCELARI,MAT PASTRIMI FAT 265,266,267 BASHKIA
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 28,320 2012-05-21 2012-05-29 6621220072012 FURNIZIME FAT.9 QENDRA EKONOMIKE E KULTURES KORCE 2122007
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 18,813 2012-05-23 2012-06-06 9221220072012 MATERIALE PER PASTRIM FAT.347,348 QENDRA EKONOMIKE E KULTURES KORCE 2122007
Zbatimi i Projekteve PIU - Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 2,478 2012-05-24 2012-06-07 5321220192012 KANCELARI FAT.234 P.I.U
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 78,690 2012-05-25 2012-06-07 11221220172012 KANCELARI, BOJE PRINTERI FAT.152,303 NDERMARJA E SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 300,969 2012-06-08 2012-06-20 15325070012012 KANCELARI, BLERJE MATERIALE FAT 428,429,430,, KOMUNA DRENOVE KORCE
Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 88,476 2012-06-12 2012-06-22 11410140972012 KANCELARI, MATERIALE PASTRIMI FAT 370,371 I.E.V.P KORCE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 109,578 2012-06-14 2012-06-27 29621220012012 BOJE PRINTERI,KANCELARI, MAT PASTRIMI FAT.368;326 BASHKIA
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 60,606 2012-06-19 2012-06-29 11810100552012 MATERIALE PASTRIMI DREJTORIA TATIMORE RAJONALE KORCE