Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ILIRIAN BULKU All 6,440,516.00 75 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 38,000 2012-01-27 2012-01-30 16/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Rimbushje Toner Fat shit 12.10.-24.11.2011 nr 387 seri 5470387 up 12.10-24.11.2011 nr 204 pv 3/4 dt 12.10.2011 FH 8.12.2011 nr 191
Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 55,900 2012-02-22 2012-02-22 25/110160242012 POLICIA DIBER lik. fat. nr. 20 dt. 25.01.2012
Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 9,000 2012-02-24 2012-03-13 1510250952012 602 QKPVIKTIMAVE TRAFIKUT BL KANCELARI UP 6.02.2012 PV 3+4 DT 6.02.2012 FAT 260 DT 8.02.2012 SR 6062260 FH 14 DT 8.02.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 379,600 2012-03-09 2012-03-23 6010250012012 231 AP MIN PUNES TVSH DOGANORE FAT 79584 DT 27.12.2011 URDH 160 DT 24.01.2012
Ministria e Integrimit (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 22,500 2012-03-13 2012-03-30 10210780012012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT rimbushje toner UP 3 dt 3.2.12,PV 3-4 dt 3.2.12,fat 3.2.12 nr 896 ser 5470896,fh 3.2.12 nr 28
Ministria e Integrimit (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 4,500 2012-06-20 2012-07-02 26510780012012 1078001 602 MINISTRIA INTEGRIMIT boje printeri up 22.05.12 pv 22.05.12 ft n22.05.12 ser 6062240 fh 90 dt 12.06.12
Aparati Ministrise se Punes (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 125,200 2012-06-22 2012-07-13 24110250012012 602 AP MIN PUNES rip pajisje fat 158 dt 6062158 dt 14.06.2012 kontr vazhdim 628/1 dt 27.03.2012
Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 18,000 2012-03-19 2012-04-02 2710250952012 602 QKPVIKTIMAVE TRAFIKUT bl kancelari up 16 dt 8.02.2012 pv 3+4 dt 8.02.2012 fat 272 dt 13.02.2012 s 6062272 fh 15 dt 13.02.2012
Ministria e Integrimit (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 12,000 2012-03-15 2012-04-02 8210780012012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT rimbushje toner fsh09-20.12.2011,nr.672-741,s5470741-5470672,up.9-12.2011,pv9-20.12.2011
Shkolla "Preng Jakova" Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 146,000 2012-04-05 2012-04-12 2410111522012 SHKOLLA ARTISTIKE SHKODER FAT. 2967287,397841 DT. 02.04.2012
Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 55,200 2012-04-10 2012-04-17 6710160242012 POLICIA DIBER lik. fat. nr. 22 dt. 17.2. 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 271,000 2012-04-12 2012-04-18 13310250012012 602 AP MIN PUNES MIREMBAJTJE PAJISJE KONT 68/1 DT 27.03.2012 FAT 584 DT 4.04.2012 SR 6062584 UP 628 DT 20.03.2012 PV 27.03.2012
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 7,500 2012-04-12 2012-04-19 93 1013048 2012 602 ISHP Fotokopje pyetesoresh UP 34 dt 19.03.2012 PV 3/4 dt 04.04.2012 Fat 17 dt 04.04.2012 seri 6062493
Drejtoria e Pyjeve Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 28,000 2012-04-12 2012-04-19 5610260252012 DREJ SHERB PYJOR LIKUJ FAT NR 3741661 03.04.2012,
Instituti i Zhvillimit te Arsimit (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 43,500 2012-06-11 2012-06-22 18010110752012 602 INSTITUTI I ZHVILLIMIT TE ARSIMIT rregj.me kamera k.v.d1-3-2012,.v196,d8-6-2012,up.22,18-4-2012,pv18.04.2012f8.6.2012,s6062140
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 242,500 2012-06-18 2012-06-29 6910161022012 DREJTORIA POLICISE KUFITARE SHKODER,FAT 6062472 DT 14.06.2012 DT 14.06.2012
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ILIRIAN BULKU Elbasan 40,000 2012-08-03 2012-08-13 15710290162012 tonera Gjykata
Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 83,400 2012-08-13 2012-08-17 1571016024 POLICIA DIBER lik. fat. nr. 132 dt. 1.6.12, nr. 23 dt. 19.7.12
Aparati Ministrise se Punes (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 40,000 2012-09-07 2012-09-12 34210250012012 602 AP MIN PUNES RIPARIM MJETA PUNE UR PR. NR 1771 DT 23.8.212 PV. 24.8.2012 PV. 24.8.2012 FAT NR 121 DT 27.8.2012 SER 6200372
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ILIRIAN BULKU Elbasan 34,000 2012-09-13 2012-09-14 18310290162012 riparime Gjykata
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 98,560 2012-09-21 2012-09-24 16610290372012 gjykata rrethit shkoderr likuj fat nr 6062715,, 12.09.2012
Zyra e Punes Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 67,850 2012-10-11 2012-10-16 20710250332012 ZYRA PUNES SHKODER FATURE NR 6062471 DATE12.06.2012
Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 116,700 2012-10-18 2012-10-24 19910160242012 POLICIA DIBER lik. fat. nr. 85 dt. 20.08.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 21,000 2012-11-07 2012-11-21 33110060472012 602 DPUK pjese kembimi Up.14 dt.02.10.12 pv 3 dt.02.10.12 pv 4 dt.05.10.12 fat.933 dt.05.10.12 fh.18 dt.05.10.12
Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 21,200 2012-11-12 2012-12-04 22110160242012 POLICIA DIBER lik. fat. nr. 103 dt. 31.10.2012
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 47,400 2012-11-21 2012-12-13 21510290372012 GJYKATA RRETHIT SHKODER, FAT 60200511 DT. 13.11.2012
Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 21,200 2012-11-12 2012-12-13 22110160242012 POLICIA DIBER lik. fat. nr. 103 dt. 31.10.2012
Instituti i Zhvillimit te Arsimit (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 80,000 2012-12-08 2012-12-18 34510110752012 602INSTITUTI I ZHVILLIMIT TE ARSIMIT boje printera up48,10.11.2012pv10.11.2012,f18,7.12.2012,s6200587,fh15,07.12.2012
Drejtoria Arsimore Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 389,400 2012-12-07 2012-12-18 21410110332012 DREJTORIA ARSIMORE SHKODER FAT 6200515 DT. 04.12.2012
Akademia e Arteve Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 200,004 2012-12-07 2012-12-18 1510111742012 AKADEMIA ARTEVE SHKODER FAT. 6200522,514 DT. 05.12.2012
Ministria e Integrimit (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 22,500 2012-12-08 2012-12-19 62410780012012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT boj print up 12.11.12 pv 16.11.12 ft 16.11.12 ser 6200539 fh 26.11.12
Shkolla "Preng Jakova" Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 30,000 2012-08-24 2012-08-28 5910111522012 SHKOLLA ARTISTIKE SHKODER FAT.6062490, DT. 22.08.2012
Instituti i Zhvillimit te Arsimit (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 37,400 2013-02-13 2013-02-18 2210110752013 602IZHA bojra printeri up2,20.01.2013,pv20.01.2013,f120,28.01.2013,fh1,28.01.2013,s6200983
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 357,000 2013-02-15 2013-02-18 3410250972013 SHERBIMI SOC SHTETR BL,UP 6 D 17/1/13,PV 18/1/13,FAT 376 D 22/1/13 S 6469376,FH 5 D 22/1/13
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 15,000 2013-02-11 2013-02-18 1810120062013 MONUMENTET E KULTURES SHKODER FAT NR 6200523 DT 23.11.2012
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 101,300 2013-02-20 2013-02-20 2710290372013 GJYKATA E RRETHIT SHKODER FATURE NR 6469202,6469201 DATE 14.01.2013
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ILIRIAN BULKU Shkoder 198,000 2013-02-20 2013-02-20 2610290372013 GJYKATA E RRETHIT SHKODER FATURE NR 6469205 DATE 14.01.2013
Komisariati i Policise Diber (0606) ILIRIAN BULKU Diber 142,100 2013-02-25 2013-02-26 2710160242013 1016024 KOMISARJATI POLICISE lik. fat. nr. 170 dt. 21.12.2012
Komisioneri per Mbrojtjen nga Diskriminimi (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 408,852 2013-03-13 2013-03-18 3110910012013 Kom.Mb.Diskriminim kancelari up 28.1.13 pv 29.1.13 f 29.1.2013 fh 21.2.13
Komisioneri per Mbrojtjen nga Diskriminimi (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 296,000 2013-03-13 2013-03-18 3410910012013 Kom.Mb.Diskriminim libra profesional up 28.1.13 pv 29.1.13 f 26.2.13 s6469212 fh 26.2.13