Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A & M All 15,009,324.00 96 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Qender (1134) A & M Tepelene 95,000 2012-02-22 2012-02-22 28/27800012012
Komuna Fshat Memaliaj (1134) A & M Tepelene 480,000 2012-03-01 2012-03-19 31/27810012012
Zyra Arsimore Tepelenë (1134) A & M Tepelene 63,480 2012-06-22 2012-07-13 102/10111102012 ARSIMI
Komuna Kurvelesh (1134) A & M Tepelene 186,996 2012-03-21 2012-04-02 20/27860012012
Sp. Tepelene (1134) A & M Tepelene 576,000 2012-03-26 2012-04-10 34/10130862012
Bashkia Memaliaj (1134) A & M Tepelene 192,510 2012-04-10 2012-04-16 66/21430012012
Komuna Qender (1134) A & M Tepelene 103,950 2012-04-09 2012-04-13 48/27800012012
Komuna Qender (1134) A & M Tepelene 100,650 2012-04-09 2012-04-13 44/27800012012
Komuna Lopez (1134) A & M Tepelene 200,000 2012-04-06 2012-04-13 13/27870012012
Bashkia Tepelene (1134) A & M Tepelene 47,250 2012-04-09 2012-04-13 65/21420012012
Nd-ja Komunale Banesa (1134) A & M Tepelene 23,450 2012-04-06 2012-04-13 26/21420022012
Bashkia Tepelene (1134) A & M Tepelene 59,940 2012-05-10 2012-05-16 88/21420012012
Nd-ja Komunale Banesa (1134) A & M Tepelene 74,705 2012-05-11 2012-05-16 35/21420022012
Bashkia Memaliaj (1134) A & M Tepelene 123,160 2012-05-14 2012-05-17 89/21430012012
Komuna Qender (1134) A & M Tepelene 94,500 2012-05-24 2012-06-07 72/27800012012
Bashkia Tepelene (1134) A & M Tepelene 89,110 2012-06-08 2012-06-19 102/21420012012
Nd-ja Ruget Rurale (1134) A & M Tepelene 142,100 2012-06-15 2012-06-29 29/20340122012
Komuna Qender (1134) A & M Tepelene 80,000 2012-07-25 2012-08-02 86/1/27800012012 SHPENZ. KARBURANTI
Bashkia Tepelene (1134) A & M Tepelene 140,740 2012-08-01 2012-08-08 143//21420012012 BASHKI TEPELENE
Komuna Kurvelesh (1134) A & M Tepelene 200,000 2012-08-06 2012-08-13 60/27860012012 KOMUNA KURVELESH
Nd-ja Komunale Banesa (1134) A & M Tepelene 119,460 2012-08-06 2012-08-14 61/21420022012 KOMUNALJA TEP
Bashkia Memaliaj (1134) A & M Tepelene 101,880 2012-08-07 2012-08-15 156/21430012012
Komuna Qender (1134) A & M Tepelene 189,500 2012-09-06 2012-09-11 102/27800012012 KOMUNA QENDER
Nd-ja Komunale Banesa (1134) A & M Tepelene 102,000 2012-09-10 2012-09-12 63/1/21420022012 KOMUNALJA
Komuna Luftinje (1134) A & M Tepelene 140,500 2012-09-12 2012-09-14 89/27840012012
Drejtoria e Pyjeve Tepelene (1134) A & M Tepelene 150,000 2012-09-12 2012-09-14 78/10260262012 PYJORJA
Komuna Lopez (1134) A & M Tepelene 200,000 2012-10-03 2012-10-05 66/27870012012 KOMUNA LOPES
Komuna Qender (1134) A & M Tepelene 84,148 2012-10-22 2012-10-24 137/27800012012 KOMUNA QENDER
Komuna Qender (1134) A & M Tepelene 100,000 2012-10-24 2012-10-29 141/2780012012 KOMUNA QENDER
Bashkia Tepelene (1134) A & M Tepelene 103,860 2012-11-01 2012-11-13 180/21420012012 BASHKI TEPELENE
Drejtoria e Pyjeve Tepelene (1134) A & M Tepelene 125,000 2012-11-07 2012-11-21 97/10260262012 PYJORJA
Nd-ja Ruget Rurale (1134) A & M Tepelene 97,800 2012-11-07 2012-11-21 56/20340122012 RUGET RURALE
Komuna Luftinje (1134) A & M Tepelene 130,200 2012-11-13 2012-12-07 107/27840012012 KOMUNA LUFTINJE
Nd-ja Komunale Banesa (1134) A & M Tepelene 120,000 2012-11-20 2012-12-13 67/21420022012 KOMUNALJA TEPELENE
Komuna Kurvelesh (1134) A & M Tepelene 400,000 2012-11-19 2012-12-13 92/27860012012 KOMUNA KURVELESH
Dega e Thesarit Tepelene (1134) A & M Tepelene 92,790 2012-11-16 2012-12-13 70/10100342012 THESARI TEPELENE
Komuna Kurvelesh (1134) A & M Tepelene 90,000 2012-12-07 2012-12-18 106/27860012012 KOMUNA KURVELESH
Zyra Arsimore Tepelenë (1134) A & M Tepelene 52,560 2012-12-07 2012-12-18 174/10111102012 ARSIMI
Bashkia Tepelene (1134) A & M Tepelene 111,870 2012-11-14 2012-12-12 193/21420012012 BASHKI TEPELENE
Komuna Kurvelesh (1134) A & M Tepelene 200,000 2012-06-04 2012-06-11 44/27860012012 KOMUNA KURVELESH