Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All HUK - PROJEKT All 3,274,020.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) HUK - PROJEKT Tirane 42,300 2012-02-20 2012-02-21 0710069052012 231 PMIPZB (Zona Bregdetare) punime civile urdh 16.02.2012 fat 14 28.12.2011 kont vazhd 16.08.2011 urdher 07.02.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) HUK - PROJEKT Tropoje 477,600 2012-03-26 2012-04-11 8328250012012 bASHKIA b.cURRI tROPOJE LIKUJDIM 40% E KONTRATES PERFUNDIM KONTRATE FAT TAT NR 2 DATE 01.02.2012 FAT NR 444 DT 10.12.2011
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) HUK - PROJEKT Tirane 2,157,120 2013-06-19 2013-08-01 19410060472013 231 DPUK studim projektim Up.1240 dt.23.05.12 buletin 24/09/2012 kontr. nr.2484 dt.22.10.12 pv. ne dorezim dt.20.12.12 fat.11 dt.06.06.13 urdher per likujdim dt.14.06.13
Komuna Ksamil (3731) HUK - PROJEKT Sarande 597,000 2013-12-27 2013-12-31 20827360012013 2736001 lik nga ksamili
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >