Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALB - SHPRESA All 101,190,992.00 26 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Rubik (2026) ALB - SHPRESA Mirdite 1,314,118 2012-02-01 2012-02-02 6621640012012 bashkia rubik per garanci objekti rruga katund i vjeter
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALB - SHPRESA Tirane 38,019,700 2012-02-14 2012-02-20 3810060542012 231 DPRR kosto lokale tvsh proj transp mirmbajtje Tirane Kukes,shkr 479/1 13.02.2012 shk proj 50 17.01.2012 fat 121 16.01.2012
Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 440,220 2012-02-22 2012-02-22 16210110402012 602 Up rektorati mat up 16.01.2012 pv 9.02.2012 f 9.02.2012 s 85389029 fh 9.02.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 4,842,970 2012-03-15 2012-04-02 8410560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 21.11.08 f 7.03.2012 s 85389030
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALB - SHPRESA Tirane 5,520,000 2012-03-19 2012-04-02 20510060542012 231 DPRR kosto lokale tvsh mirmbajtje Tirane Kukes shkr 1441/1 15.03.2012 fat 128 10.03.2012 kont vazhd 09.02.2009
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 7,550,554 2012-03-15 2012-04-02 8310560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 12.11.2008 f 8.03.2012 s 85389031
Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 469,800 2012-03-21 2012-04-10 33010110402012 602 Up rektorati sh up 6.3.2012 pv 16.3.2012 f 20.3.2012 s 85389039
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALB - SHPRESA Tirane 5,085,000 2012-04-13 2012-04-20 29910060542012 231 kosto tvsh mirmbajtje kon vazhd 29.10.2009,fat 188 16.03.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALB - SHPRESA Tirane 4,084,500 2012-05-17 2012-05-22 35510060542012 231 DPRR kosto lokale,t.v.sh shkrese nr 2312/1 dt 15.05.2012,603/2 dt 27.04.2012,fat nr 130 dt 25.04.2012,seri 85389034,kontrate dt 29.10.2009 ne vazhdim
Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 231,000 2012-07-25 2012-08-02 111810110402012 602 Up fak. mat & fizike kapak xhami up 12.6.12 pv 11.7.12 f 24.7.12 s 85389039 fh 24.7.12
Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 476,660 2012-08-06 2012-08-14 117710110402012 231 Up inxh NDERTIMI UP NR 35 DT 20.04.202 PV DT 8.07.2012 SIT DT 23.07.2012 PV DT 23.07.2012 FAT 136 DT 23.07.2012 SERI 85389040
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALB - SHPRESA Tirane 1,859,120 2012-08-10 2012-08-17 66910060542012 231 DPRR TVSH MIREMBJAJTJE SHKRESA 4254/1 DT 09.08.12 SJKRESA 11116 DT 03.08.12 FAT 134 DT 28.07.12 SR 853
Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 239,880 2012-08-27 2012-08-30 120910110402012 231 Up rektorati (fimif) UP NR 57 DT 12.06.2012 PV DT 12.06.2012 far 140 1.8.12 s 85389045 fh 42/1 dt 1.8.12
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 2,327,000 2012-11-01 2012-11-13 74910060542012 231 AUTORITETI RRUGOR SHQIPTAR TVSH TIRANE KUKES SHKRESA 894/1 DT 18.10.12 SIT 31 DT 142 DT 02.10.12 SR 85389047 SHKRESA 1118/1 DT 29.10.12 SIT 32 FAT 143 DT 05.10.12 SR 85389048 KONT EN VAZHD TPCW20093
Bashkia Rubik (2026) ALB - SHPRESA Mirdite 157,000 2012-11-07 2012-11-21 21721640012012 bashkia rubik per difernece rruga kat vjeter
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 1,000,000 2012-12-10 2012-12-27 89110060542012 231 Autoriteti Rrugor Shqiptar Ndertim Ura e Matit Sit No 1. Fat No 147 Dt 07.12.2012 Nr Serial 86713226
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 4,627,012 2013-04-09 2013-04-10 25510060542013 231- Tvsh Projekti i Transportit Shkr Nr. 1581 Dt 09.04.13 Sit Nr. 33,34,35 Fat Nr. 150 Dt 20.03.13 Ser 85389055 Kontrata Nr. TP/CW/2009/3 ne vazhdim
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 4,298,500 2013-05-02 2013-05-10 45210060542013 231- ARrSh Kosto Lokale Mirembajtja P.Transportit Shkresa Nr 2198 Dt 30.04.13 Situacion Nr,29 Kosto Lokale Fat. Nr. 131, Dt 04.06.2012 Ser 85389038 Kontrata Nr. TP/CW/2009/3 ne vazhdim
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 3,820,877 2013-06-06 2013-06-14 9110560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh , rikonstr kv dt 12.9.2012, ft seri 85389058 dt 14.5.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 6,027,081 2013-07-05 2013-08-20 11310560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh rikonstr rruge kv 28.5.2013, seri 85389059 dt 17.6.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 1,110,000 2013-09-20 2013-10-22 20810060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODERFAT. 85389062 DT. 16.08.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 519,600 2013-09-20 2013-10-22 20910060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODERFAT. 85389063 DT. 16.08.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 1,039,200 2013-11-20 2013-11-20 26510060772013 1006077 DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER FT 85389065 dt 10.09.2013, ft 85389070 dt 16.10.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 3,690,000 2013-11-20 2013-11-20 26610060772013 1006077 DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER FT 85389064 dt 10.09.2013, ft 85389068 dt 03.10.2013, ft 85389074 dt 08.11.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 700,000 2013-12-19 2013-12-23 30110060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT. 85389077 DT. 02.12.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 1,741,200 2013-12-19 2013-12-23 30010060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT. 85389076,078 DT.02.11 DHE 02.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >