Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All HE&SK 11 All 1,581,224.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) HE&SK 11 Tirane 475,870 2012-12-08 2012-12-18 16010870042012 DSIK SUPERVIZOR PUNIMESH UP 58 DT 17.04.2012 PV 3+4 DT 23.04.2012 FAT 25 DT 6.12.2012 SR 01032178 KONTR 606 DT 3.05.2012
Universiteti i Tiranes (3535) HE&SK 11 Tirane 14,384 2013-02-27 2013-02-28 9310110392013 UT Rektorati kolaudim obj. rik f mj urdh 11 dt 2.11.11 kontr 2.11.11 fat 52 dt 24.12.12 s 3386400
Universiteti i Tiranes (3535) HE&SK 11 Tirane 194,875 2013-02-27 2013-02-28 9210110392013 UT Rektorati kolaudim obj. rik f mj inf ek urdh 8 dt 5.11.12 kontr 3188/2 dt 4.11.12 fat 31 dt 1.1.13 s 01032185 urdh 12 dt 5.12.12 fat 30 dt 1.1.13 s 01032184 kontr 1753/13 dt 16.11.12
Universiteti i Tiranes (3535) HE&SK 11 Tirane 132,452 2013-05-08 2013-05-13 17410110392013 UT Rektorati kolaud rik fak shk natyr. kontr shtes vazhd 1151/1 dt 20.4.13 fat 37 dt 24.4.13 s 01032191 akt kolaud 23.4.13
Gjykata e Apelit Tirane (3535) HE&SK 11 Tirane 12,000 2013-05-27 2013-06-12 11410290072012 Gjykate e Apelit shp kolaudator k 2.3.13 f 9.5.13 s 01032193
Universiteti i Tiranes (3535) HE&SK 11 Tirane 33,188 2013-06-11 2013-06-18 21910110392013 UT Rektorati kolaud rik fak inf. kontr shtes vazhd 616/1 dt 6.3.13 fat 38 dt 24.4.13 s 01032192 akt kolaud 18.3.13
Universiteti i Tiranes (3535) HE&SK 11 Tirane 131,867 2013-06-27 2013-08-05 23910110392013 Rektorati UT kolaudim rik god C fat 41 dt 13.6.13 s 01032195 kontr 1216/1 dt 20.5.13 akt kolaud 7.6.13 urdh 1216/2 dt 14.6.13 urdh 8 dt 20.5.13
Universiteti i Tiranes (3535) HE&SK 11 Tirane 32,217 2013-06-27 2013-08-05 24710110392013 Rektorati UT kolaudim rik f mjeksise fat 42 dt 20.6.13 s 01032196 urdh 5 dt 14.3.13 kontr 648/1 dt 5.3.13 akt kolaud 17.6.13
Universiteti i Tiranes (3535) HE&SK 11 Tirane 71,501 2013-09-19 2013-10-22 31110110392013 UT Rektorati kolaudim rik god kontr 2125/4 dt 21.8.13 ft 45dt 22.8.13 s 01032199 akt kolaud 26.8.13
Universiteti i Tiranes (3535) HE&SK 11 Tirane 443,000 2013-12-17 2013-12-18 42010110392013 UT Rektorati mbikqyrje punim up 17 dt 21.1.13 ft 3dt 12.12.13 s 09757554 pv 21.1.13 kontr 3386/2 dt 1.02.13
Universiteti i Tiranes (3535) HE&SK 11 Tirane 39,870 2013-12-17 2013-12-18 42210110392013 UT Rektorati mbikqyrje punim up 17 dt 21.1.13 ft 4 dt 12.12.13 s 09757555 pv 21.1.13 kontr 1017/3 dt 15.11.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >