Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All HASTOÇI All 368,130,089.00 106 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Petrele (3535) HASTOÇI Tirane 719,718 2012-02-22 2012-02-23 2127950012012 466 Kom.Petrle 5% garanci ,urdher. nr.4 dt.17.02.2012 sit.perf. dt.22.10.2009 pv.marrje dorezim dt.18.01.2012 kont. dt.06.07.2009 sht.kont.20.10.2009
Komuna Petrele (3535) HASTOÇI Tirane 642,000 2012-02-22 2012-02-23 2227950012012 466 Kom.Petrle 5% garanci ,urdher. nr.3 dt.17.02.2012 sit.perf. dt.22.10.2009 pv.marrje dorezim dt.12.01.2012 kont. dt.06.07.2009 sht.kont.15.10.2009
Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) HASTOÇI Tirane 8,930,897 2012-03-01 2012-03-15 2510250592012 231 ZYBER HALLULLI RIK KONT NE VAZHDIM NR 4 DT 25.07.2011 FAT 3 DT 29.02.2012 SR 89173426 SIT 3 DT 29.02.2012
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) HASTOÇI Shkoder 9,499,734 2012-03-07 2012-03-21 1910050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER fature nr. 1 dt.14.02.2012 seri 89173424
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 5,666,020 2012-03-30 2012-04-11 6721650012012 231-BASHKIA VORE lik sit asfaltim rruge sit 2 dt 15.3.2012 fat 6 dt 15.3.2012 s 89173429 kontr v 22 dt 10.1.2010
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 3,313,470 2012-03-30 2012-04-11 7021650012012 231-BASHKIA VORE lik sit asfaltim rruge sit 2 dt 15.3.2012 fat 5 dt 15.3.2012 s 89173428 kontr v 153 dt 23.6.2010
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 3,128,394 2012-04-04 2012-04-16 6621650012012 231-BASHKIA VORE SIT 3 ASFALTIM RRUGE DYTESORE MARIKAJ SIT DT 15.03.12 FAT 7 DT 15.03.12 SR 89473430 KONT 154 DT 23.06.10
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) HASTOÇI Shkoder 9,120,000 2012-04-13 2012-04-20 4110050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER FAT. 89173431 DT. 02.04.2012
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 3,128,394 2012-04-04 2012-04-13 6621650012012 231-BASHKIA VORE SIT 3 ASFALTIM RRUGE DYTESORE MARIKAJ SIT DT 15.03.12 FAT 7 DT 15.03.12 SR 89473430 KONT 154 DT 23.06.10
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) HASTOÇI Shkoder 7,031,871 2012-05-02 2012-05-09 4910050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER FAT. 89173431 DT. 02.04.2012
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 3,415,940 2012-05-03 2012-05-09 11021650012012 231-BASHKIA VORE KONT NE VAZHD PER ASFALTIM R RUGE SIT 2 DT 15.03.12 FAT 6 DT 15.03.12 SR 89173429
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) HASTOÇI Shkoder 7,233,959 2012-05-16 2012-05-21 6710050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER FATURE 89173435 DT. 03.05.2012
Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) HASTOÇI Tirane 7,599,983 2012-05-30 2012-06-08 456110250592012 231 SHTEPIA E FEMIJEVE ZYBER HALLULLI SIT PERFUNDIMTAR UP 4 DT 7.04.2012 FAT 15 DT 7.05.2012 SR 891734338 SIT DT 7.05.2012 KONTR 25.07.2011
Komuna Rashbull (0707) HASTOÇI Durres 466,904 2012-06-15 2012-06-27 24123650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT.PERF.UJSJ.LGJ.TROPLINI-RRASHBULL FAT 72203189 29.08.2012
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) HASTOÇI Mat 6,376,911 2012-07-24 2012-08-01 104/10050752012 Bordi Kullimit (1005075) Mbroj.Dri Zi Potgorce Situacioni Nr.2 Lik.Fat.Nr.28 Dt.17.7.2012
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 938,007 2012-07-24 2012-08-01 19621650012012 231 Bashkia Vore- lik sit.perf. rr.dytesore Marikaj lagjia Mal-subash, akt.kol. dt.30.03.2012 sit.perf. dt.16.07.2012 fat. 27 dt.16.07.2012 seria 89173450 kont.ne vazhdim 222 dt.10.11.2010
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 2,869,867 2012-07-24 2012-08-01 19421650012012 231 Bashkia Vore- lik.sit. perf. rr.Dyte Mari lagj. Koneve 1, akt.kolaudimi dt.24.02.2012 sit.perf. dt.16.07.2012 fat. 23 dt.16.07.2012 kont.ne vazhdim 153 dt.23.06.2010
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 5,367,245 2012-07-24 2012-08-01 19521650012012 231 Bashkia Vore- lik. sit. perfund. lagjia Kucianeve ,sit.perf. dt.16.07.2012 fat. 26 dt.16.07.2012 seria 89173449 kont.ne vazhdim nr.152 dt.23.06.2010
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 1,290,081 2012-07-24 2012-08-01 19321650012012 231 Bashkia Vore-sit.perf.lagjia Bylykeve Koneve 2 .akt.kol. dt.24.02.2012 sit.perf. dt.16.07.2012 fat. 25 dt.16.07.2012 kont.ne vazhdim nr.154 dt.23.06.2010
Bashkia Durres (0707) HASTOÇI Durres 2,216,348 2012-08-07 2012-08-15 45121070012012 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI OBJEKTI REHABILITIMHAPSIRA PALLATLL8
Komuna Rashbull (0707) HASTOÇI Durres 2,850,000 2012-08-07 2012-08-15 34423650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT.8 SHKOLLA 9-VJ.XHAFZOTAJ
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) HASTOÇI Mat 2,016,901 2012-08-16 2012-08-20 121/10050752012 Bordi Kullimit (1005075) Mbroj.Dri Zi Potgorce Situacioni Nr.3 Lik.Fat.Nr.30 Dt.08.08.2012
Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) HASTOÇI Tirane 6,685,333 2012-08-22 2012-08-23 81/1025059/2012 231 SH FEMIJES. RIKOSTRUKSIONI SHTEPIS FEMISE KONTRATA NE VAZHDIM FAT NR 31 DT 15.8.2012 SER 89173454 SIT PERFUND DT 7.5.2012 MBAJTUR 55 GARANCI PUNIMESH
Komuna Rashbull (0707) HASTOÇI Durres 2,850,000 2012-09-04 2012-09-11 39323650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK PAGESE PJESORE SIT.9 SHK.XHAFZOTAJ
Komuna Rashbull (0707) HASTOÇI Durres 8,550,000 2012-09-18 2012-09-24 41623650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT.10 FAT 89173457 SHK.9-VJ.XHAFZOTAJ
Universiteti Politeknik (3535) HASTOÇI Tirane 431,719 2012-10-04 2012-10-08 139810110402012 Up rektorati 5% garanci pv marrjes ne dorezim dt 20.09.2012 urdh 44 dt 20.07.2012
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) HASTOÇI Mat 3,284,977 2012-10-09 2012-10-15 14110050752012 Bordi i Kullimit Mat (1005075) Lik. Situac. Perf. Objek. "Mrojtje nga lumi Drin i Zi Fsh.Potgorce".Fat.Nr.30 Dt.08.08.2012,35 Dt.18.09.2012,36 Dt.20.09.2012.
Komuna Ndroq (3535) HASTOÇI Tirane 190,000 2012-10-18 2012-10-24 8928030012012 466-KOMUNA DROQ GARANCI PUNIMESH URDHER 03.10.12 AKT KOLAUDIM 15.12.09
Komuna Nikel (0716) HASTOÇI Kruje 1,000,000 2012-10-18 2012-10-24 26425210012012 SA LIK FAT NR 41 DT 15.10.2012 NGA KOMUNA NIKEL
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) HASTOÇI Shkoder 862,000 2012-11-06 2012-11-14 17310050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER FATURE 891173463 DT. 05.10.2012
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 1,769,734 2012-11-13 2012-12-07 29221650012012 231 Bashkia Vore- lik.sit. asfaltim rrug. dytesore marikaj, njof.fit.1147/6 dt.14.02.2011 sit.1 dt.17.10.2012 fat.42 dt.17.10.2012 up.nr.117/4 dt.10.02.2011,kont.117/9 dt.15.02.2011
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 2,538,707 2012-11-13 2012-12-07 29321650012012 231 Bashkia Vore- lik.asfaltim rr.dytesore marikaj ,njof.fit.119/8 dt.14.02.2011 akt.kol. dt.24.02.2012 sit.1 dt.17.10.2012 fat.44 dt.17.10.2012 cert.marrje dorez.25.02.2012 up. nr.119/4 dt.10.02.2011 kont.119/9 dt.15.02.2011
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) HASTOÇI Shkoder 3,258,930 2012-11-19 2012-12-13 19210050782012 1005078 BORDI I KULLIMIT SHKODER FATURE 891173463 DT. 05.10.2012
Bashkia Vore (3535) HASTOÇI Tirane 1,522,134 2012-11-19 2012-12-13 29121650012012 231 Bashkia Vore- lik sit. asfalit rr.dyte mari lagj. koneve, pv.kol. dt.24.02.2012 kom.negoc. 118/6 dt.14.02.2011 njof.fit. 118/8 dt.14.02.2011 certif.marrje dorez, dt.25.02.2012 sit.nr. 1 dt.17.10.2012 fat.43 dt. 17.10.2012 seria 89173466
Bashkia Kamez (3535) HASTOÇI Tirane 65,933 2012-11-16 2012-12-13 489 2166001 2012 Bashkia Kamez 5% garanci nd rrug urdh 256 dt 04.09.2012 urdh 133 dt 30.11.2011 amd 30.11.2011 kontr vazhd 297 dt 22.09.2010 sit 07.11.2010 fat 50 dt 04.03.2011
Bashkia Fushe-Arrez (3330) HASTOÇI Puke 2,047,779 2012-11-15 2012-12-13 18021550012012 BASHKIA F ARREZ KODI 2155001 sistemim asfaltim rrugve f f arrez fat 48 dt 5.11.2012
Komuna Klos (0808) HASTOÇI Elbasan 1,760,125 2012-12-07 2012-12-18 16823900012012 Komuna Klos Ujsjells fshat Banje
Universiteti Bujqesor (3535) HASTOÇI Tirane 667,512 2012-12-08 2012-12-18 49610110412012 Univ. Bujq. rik up 12 dt 22.5.12 nj 8.10.12 kontr 907/11 dt 7.1.2012 sit 907/17 dt 7.12.12 fat 59 dt 7.12.12 s 89173483
Bashkia Durres (0707) HASTOÇI Durres 8,039,203 2012-12-07 2012-12-18 68721070012012 2107001 BASHKIA DURRES 5%garanci objekti ndertim i shkolles 9vjecare b curri
Komuna Kryevidh (3513) HASTOÇI Kavaje 4,999,992 2012-12-07 2012-12-18 18524730012012 KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGE FAT 57 DT 04.12.2012