Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A & E ENGINEERING SH.P.K All 21,641,931.00 28 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Levan (0909) A & E ENGINEERING SH.P.K Fier 475,200 2012-02-22 2012-02-23 4324140012012 LIKUJDIM FATURE K LEVAN FIER 2414001
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,690,972 2012-03-08 2012-03-21 17210060542012 230 DPRR st proj Piskov Frasher shkr 966/1 06.03.2012 fat 59 22.02.2012 kont vazhd 2045/5 08.06.2009
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) A & E ENGINEERING SH.P.K Kruje 532,799 2012-06-25 2012-07-13 18210051122012 SA LIK 40% GARANCI NGA QTTB F KRUJE PER LOTI- I RRETHI MAT
Komuna Levan (0909) A & E ENGINEERING SH.P.K Fier 476,400 2012-03-19 2012-04-09 6824140012012 LIKUJDIM FATURE K LEVAN FIER 2414001
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,786,569 2012-04-06 2012-04-13 26210060542012 230 DPRR studim projektim kont vazhd 5295/5 22.12.2010 fat 60 22.02.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,674,355 2012-04-06 2012-04-13 26110060542012 230 DPRR studim projektim kont vazhd 2039/5 22.06.2009,fat 61 22.02.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,700,000 2012-05-17 2012-05-22 38110060542012 231 DPRR sup kanali Cukes,shkrese nr 1843/1 dt 27.04.2012,fat nr 63 dt 05.04.2012,seri 87112463,kontrate nr 369/5 dt 08.09.2009 ne vazhdim
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 900,000 2012-05-18 2012-05-28 39810060542012 230 DPRR St.Proj.Piskov-Frasher,fat nr 41 dt 04.09.2011,seri 41120043,kontrate nr 2045 dt 08.06.2009 ne vazhdim
Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,312,758 2012-08-08 2012-08-16 64121010012012 Bashkia Tirane lik mbikq shtrati lane shkres nr 7632 dt 01.08.2012 kontr mbikq 1602/1 dt 22.02.2010 fat 41120035 dt 06.04.2011
Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 432,842 2012-09-26 2012-10-03 75021010012012 Bashkia Tirane lik mbikq shyrati Lane vazhd konr 1602/1 dt 22.02.2010 fat 41120035 dt 06.04.2011
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) A & E ENGINEERING SH.P.K Kruje 68,879 2012-10-26 2012-11-02 28910051122012 sa lik 40% i projkt te permbytjes rrethi tirane loti III nga qttb f kruje
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) A & E ENGINEERING SH.P.K Kruje 623,999 2012-10-26 2012-11-02 29010051122012 sa lik 40% i projkt te permbytjes rrethi lushnje loti I nga qttb f kruje
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) A & E ENGINEERING SH.P.K Kruje 190,559 2012-10-26 2012-11-02 28810051122012 sa lik 40% i projkt te permbytjes rrethi tirane loti II nga qttb f kruje
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) A & E ENGINEERING SH.P.K Kruje 354,239 2012-10-26 2012-11-02 29110051122012 sa lik 40% i projkt te permbytjes rrethi gjirokaster loti II nga qttb f kruje
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) A & E ENGINEERING SH.P.K Kruje 648,000 2012-12-04 2012-12-17 33410051122012 SA LIK FAT NR 74 DT 23.11.2012 NGA QTTB F KRUJE
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,633,086 2012-12-03 2012-12-27 81010060542012 Shkresa Nr. 1689/1 Dt 23.11.12 Fat. Nr. 72 Dt. 19.11.12 Nr Serial 87112473 Kontrata Nr. 2045/6 Dt 08.06.09 - Studim Projektim.
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) A & E ENGINEERING SH.P.K Kruje 387,839 2012-11-09 2012-12-03 30410051122012 SA LIK 40% VITI2011-2012 RRETHI LEZHE NGA QTTB F KRUJE
Garda e Republike Tirane (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 120,000 2013-04-09 2013-04-09 12710160042013 Garda e Republikes mbikqyrje punimesh urdher 1087/2 21.05.2013 up323 14.02.2012 fat 75 07.03.2013 kont 12 18.05.2012
Garda e Republike Tirane (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 180,000 2013-04-24 2013-04-24 14210160042013 Garda e Republikes mbikqyrje punimesh kont vazh 12 18.05.2012 fat 75 07.03.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 353,233 2013-05-13 2013-05-15 45410060542013 230-arrsh studim projektim rruga libonik pendavinj plase shkrese 2082 dt 26.04.13 fat 80 dt 11.04.13 sr 87112481 kotn 2045/6 dt 08.06.13
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,176,237 2013-05-02 2013-05-10 42310060542013 230-ARRSH Studim Projektim Rruga Korce - Erseke Lot 1 Shkresa Nr. 1682/1 Dt 25.04.2013 Fat Nr. 79 Dt 11.04.2013 ser. 87112480 Kontrata nr. 2039/5 Dt 22.06.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 350,000 2013-05-14 2013-05-16 47810060542013 231-ARRSH SUPERVIZION RIK ZGJERIM RRUGE ELBASAN SEKM FAKUTLTETI FILOLOGJIK SHKRESA 1680/1 DT 03.05.13 SIT 1 FATY 81 DT 11.04.13 SR 87112482 KONY 1414/5 DT 21.05.12
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 703,000 2013-07-04 2013-08-19 67510060542013 231-arrsh Supervizion Ndertim Rruga Kanali I Cukes - Butrint Lot 2 Shkresa Nr.2424/1 Dt 17.06.13 Sit Nr. 4 Fat Nr. 83 Dt 01.05.13 Ser 8711248 Kontrata Nr. 369/5 Dt 08.09.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 560,419 2013-04-30 2013-05-02 41710060542013 230-ARRSH STUDIM PROJEKTIM PISKOVE FRASHER SHKRESA 1681/1 DT 24.044.13 FAT 78 DT 11.04.13 SR 87112479 KONT NE VAZH 2045/5 DT 08.06.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,166,846 2013-08-13 2013-10-17 78010060542013 230- ARSH Studim Projektim Aksi Qafe Plloce - Hyrja Pogradec dhe Unaza Pogradec Shkresa Nr. 13268/1 Dt 04.07.2013 Fat Nr. 85 dt 20.06.13 Ser 87112486 Kontrata nr.5295/5 Dt 22.12.2010
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) A & E ENGINEERING SH.P.K Kruje 432,000 2013-09-20 2013-10-22 20710051122013 SA LIK 40% PER OBJEK E INFRASTUKT SE UJITJES PER VITIN 2012-2013 RRETHI KUKES
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) A & E ENGINEERING SH.P.K Durres 681,600 2013-10-24 2013-11-15 42910111502013 1011150 TDO 0707/ UNIVERSITETI "ALEKSANDER MOISIU"/KOD 1011150/ KOLAUDIM PUNIMESH ND. KAMP. UNIVERS
Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 30,100 2013-11-26 2013-11-27 827 2101001 2013 Bashkia Tirane lik kolaud sist varreza tufine ,kontr kolaud.56 dt 15.04.2013,fat 87112485 dt 31.05.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >