Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All GJOKA KONSTRUKSION All 1,120,927,202.00 79 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 38,986,265 2012-02-27 2012-03-13 8510060542012 231 DPRR ndertim ura e Vashes Bulqize shk 1031 24.02.2012 dif up 101 04.02.2011 fat 48 01.12.2011 kont vazhd 5300/8 27.07.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 23,622,055 2012-02-27 2012-03-15 8610060542012 231 DPRR SA U Cerenit Peshkopi loti 2 shk 1028 24.02.2012 fat 45 30.11.2010 kont vazhd 4485/4 25.06.09
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1,144,542 2012-03-01 2012-03-20 12410060542012 231 DPRR ndertim rr kalimash kukes l 1 shkr 1125 29.02.2012 dif up 857 08.11.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 109,593,893 2012-03-01 2012-03-20 12210060542012 231 DPRR ndertim rr dalja ura e vashes bulqize loti 3 shkr 1126 29.02.2012 fat 44 30.09.2011 kont vazhd 8802/4 31.01.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 49,963,647 2012-03-01 2012-03-20 12310060542012 231 DPRR ndertim rr kalimash kukes l 1 shkr 1125 29.02.2012 dif up 857 08.11.2011
Komuna Paskuqan (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 2,883,000 2012-03-15 2012-04-02 2628070012012 231 kom paskuqan lik 5% sistemim asfaltim ruga koder kamez pv mar dorez 06.10.2008 pv kol 26.09.2008 pv mar dorez 16 dt 18.03.2010,19.03.2010 urdh lik 15.03.2012
Komuna Shengjergj (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 480,000 2012-04-03 2012-04-12 3527990012012 602 kom shengjergj zhblokim rruge nga bora up 1 dt 01.02.2012 pv 08.02.2012 kontr 15.02.2012 sit perf 15.02.2012 urdh mar dorez 5 dt 15.03.2012 pv mar dorez 15.03.2012 fat 46 dt 15.03.2012
Komuna Kashar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 4,934,536 2012-05-04 2012-05-11 10028090012012 231-KOM KASHAR nd kolektori sit fundit kv 31.1.2011 sit 1.08.2011 f 29.3.2012 s 88885700
Komuna Rrape (3330) GJOKA KONSTRUKSION Puke 19,310,344 2012-05-04 2012-05-11 257230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001 LIKUIDIM FATURE NR 37 DATE 15.07.2011(RRUGA BICAJ)
Komuna Kashar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1,066,447 2012-05-07 2012-05-11 10528090012012 231-KOM KASHAR GARANCI PUNIMESH KUZ URDHER 51 DT 24.04.12 PV KOLA 19.03.12 PV GARANCIE 19.03.12 KONT 12.01.1
Komuna Kashar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 214,048 2012-05-11 2012-05-16 11428090012012 231-KOM KASHAR RIK RRUGE UP 5.1 DT 14.02.1 PV 31.07.11 FAT 51 DT 29.03.12 SR 00736801
Komuna Kashar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 30,780,000 2012-05-11 2012-05-16 11328090012012 231-KOM KASHAR SIT NDERTIM KUZ PERFUNDIMTAR KONT NE VAZHD 411/4 DT 30.06.11 PV 31.07.11 FAT 49 DT 31.01.12 SR 8888650
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1,309,711 2012-06-12 2012-06-22 13410560012012 231 F ZH SH. tvsh kontr dt 31.5.2010, ft seri 00736808, 00736758 dt 30.4,21.5.2012 dt 16.5.2012
Komuna Shengjergj (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 474,000 2012-08-01 2012-08-08 8827990012012 231 Kom.Shengjergj- shtrim i rruges.auto., vkk nr.20 dt.30.05.2012 up.14 dt.11.06.2012 pv.3 dt.20.06.2012 pv.4 dt.20.06.2012 kont.30.06.2012 urdher.brend.15 dt.30.07.2012 sit.perf.30.07.2012 fat.27 dt.30.07.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 5,537,316 2012-08-02 2012-08-09 16610560012012 231-F.ZH.SH .T.V.SH kontr dt 8.4.2011, ft seri 00736807 dt 15.6.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1,972,586 2012-08-23 2012-08-27 17010560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 4.4.2011 ft seri 736782dt 6.8.2012
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) GJOKA KONSTRUKSION Lushnje 14,914,194 2012-09-05 2012-09-11 13710050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje argjinatura lumit shkumbin
Komuna Shengjergj (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 480,000 2012-09-25 2012-09-28 11227990012012 602 Kom.Shengjergj-rip. shkolla up. nr.17 dt.09.07.2012 pv.3-4 dt.23.07.2012 kont. 01.08.2012 urdher.brend. 18 dt.13.09.2012 pv.marrje dorez. dt.13.09.2012 pv. dorez. dt.13.09.2012 sit. perf. 13.09.2012 fat.39 dt.13.09.2012 seria 00736789
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) GJOKA KONSTRUKSION Lushnje 6,278,357 2012-10-05 2012-10-08 16210050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje argjinatura lumit shkumbin
Komuna Zall Here (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1,000,000 2012-10-08 2012-10-09 126 2805001 2012 KOM ZALL HERR VEND GJYQI NR 8706 DT 27.10.200*9 URDH SEK 2230/2 DT 19.07.2012 URDH 34 DT 08.10.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 2,036,337 2012-10-08 2012-10-10 20510560012012 231-F.ZH.SH . tvsh rik ujsj kv dt 27.5.2011, ft seri 88885744 dt 14.9.2012
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) GJOKA KONSTRUKSION Lushnje 2,376,890 2012-11-05 2012-11-14 17710050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje argjinatura
Komuna Shengjergj (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 472,540 2012-12-07 2012-12-18 15427990012012 231 Kom.Shengjergj- ndert. ura fshati. ure, preventiv. dt.24.09.2012 vkk.nr.33 dt.31.10.2012 up.nr.40 dt.08.11.2012 pv.3,4 dt.12.11.2012 kont.dt.15.11.2012 urdher. marrje dorez. nr.23 dt.30.11.2012 pv.marrje dt.30.11.2012
Komuna Shengjergj (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 478,914 2012-12-04 2012-12-17 15327990012012 231 Kom.Shengjergj-segmenti Dom-shengjinverri, preventiv, dt.28.09.2012 vkk.nr.34 dt.31.10.2012 up.nr.39 dt.08.11.2012 pv.3 dhe 4 dt.12.11.2012 kont.15.11.2012 urdher.marrje dorez.24 dt.30.11.2012 pv.marrje doerz.30.11.2012
Komuna Sauk (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 5,349,620 2012-12-08 2012-12-20 28728110012012 KOMUNA FARKE LYERJE RIPARIME UP 12 DT 06.07.12 KONT 1407/6 DT 07.09.12 NJOFT FIT 22.08.12 SIT PERF 06.10.12 FAT 41 DT 06.10.12 FAT 41 DT 01.11.12 SR 00736791
Bashkia Kamez (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 980,569 2012-12-10 2012-12-27 5932166001 2012 Bashkia Kamez - ndert rruga 'Azem Galica' urdh 389 dt 07.12.2012 fat 44 dt 05.03.2012 fat 45 dt 05.03.2012 akt kol 10.05.2011 kontr vazhd 277 dt 31.08.2010 kontr shtes 05.04.2011 sit 02.05.2011 sit shtese 02.05.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1,097,620 2012-04-23 2012-04-25 31310060542012 466 DPRR rruga Qeparo-Sarande,kontrate e mbyllur dt 23.12.2008,pv i marrjes ne dorezim dt 30.03.2012,shkrese nr 1747/1 dt 09.04.2012,953/1 dt 28.02.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 4,611,016 2012-04-19 2012-04-25 31210060542012 231 DPRR ndertim Vashes-Bulqize loti 2,shkrese nr 1129 dt 29.02.2012,fat nr 33 dt 30.10.2010,seri 71034183,kontrate nr vazhdim nr 5300 dt 17.07.2009
Bashkia Fushe Kruje (0716) GJOKA KONSTRUKSION Kruje 1,900,000 2013-01-25 2013-01-28 2921630012013 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT NR 17 DT 07.12.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1,363,383 2013-01-28 2013-01-29 610560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kv dt 8.4.2011, ft seri 6100120 dt 10.12.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 603,091 2013-01-28 2013-01-29 310560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kv dt 4.4.2011, ft seri 6100202 dt 24.12.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 42,275,000 2013-02-06 2013-02-07 3810060542013 231-ARSH NderRruga e Arberit ( Dalja Ura e Vashes - Bulqize" Lot 3hkNr. 3985/1 Dt 05.02.2013 SitNo.3,4 Fat Nr. 26 Dt 30.06.2012 Nr Ser. 00736776, Fat Nr. 59 Dt 30.04.2012 Nr ser. 00736809 Fat Nr. 47 Dt 30.12.2011 Nr. Ser. 88885647
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 13,190,860 2013-02-12 2013-02-18 210560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh advance kont 17.12.12 ft 2 dt 3.01.13 ser 6100203
Komuna Shengjergj (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 444,228 2013-02-20 2013-02-21 19 27990012013 602 Kom.Shengjergj- riparim ure kembesore, up.nr.51 dt13.12.2012 pv.nr.3 dt.20.12.2013 pv.4 dt.20.12.2013 kont.25.12.2013 sit.perf.dt.11.02.2013 pv.marrje dorez, dt.11.02.2013 urdher. marrje dorez. nr.8 dt.11.02.2013 fat.23 dt.11.02.2013
Bashkia Peshkopi (0606) GJOKA KONSTRUKSION Diber 4,750,000 2013-03-11 2013-03-15 6121060012013 BASHKIA PESHKOPI lik. kont. nr. 258 dt. 11.03.2011 fat. dt. 01.03.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 31,892,240 2013-03-13 2013-03-18 15110060542013 231-ARSH MILOT FUSHE KRUJE SHKRESA 923 DT 05.03.13 SIT 9+10+11 FAT 9 DT 83581683 FAT 46 DT 30.12.11 SR 88885646 FAT 33 DT 30.11.11 SR 88885683 KONT NE VAZ\HD 10600/6 DT 31.12.08
Komuna Shengjergj (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 480,000 2013-03-18 2013-03-19 30 2799001 2013 602 Komuna shengjergj- zhbllokim nga bora, up.nr.41 dt.23.11.2012 pv.3,dt.30.11.2012 pv.4 dt.30.11.2012 kont.03.12.2012 sit.perf.dt.11.03.2013 pv.marrje dorez.dt.11.03.2013 urdher.nr.8 dt.11.03.2013 fat.177 dt.11.03.2013 seria 06100277
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 15,545,525 2013-02-27 2013-03-01 10610060542013 231-ARSH NderRruga e Arberit ( Dalja Ura e Vashes - Bulqize" Lot 2 Shkr. Nr.545 Dt 11.02.2013 Sit No 7 Fat Nr. 33 Dt 30.10.2010 nr. ser. 71034183 Kontrata ne Vazhdim Nr. 5301/4 Dt 17.07.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 22,300,000 2013-02-27 2013-03-01 10710060542013 231-ARSH Nder Rruga e Arberit ( Dalja Ura e Vashes - Bulqize" Lot 1 Shkr. Nr. 546 Dt 11.02.13 Sit Nr 5 Fat Nr. 48 dt 01.12.2010 Nr Ser. 71034198 Kontrata ne vazhdim Nr. 5300/8 Dt 27.07.2009
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 15,337,556 2013-03-01 2013-03-01 3210560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kont 17.12.2012, ft seri 6100205 dt 26.2.2013