Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All GEZIM HAZIZI All 2,357,000.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Hekal (0924) GEZIM HAZIZI Mallakaster 480,000 2012-03-15 2012-04-02 6526360012012 PAGESE PER GEZIM HAZIZI NGA KOMUNA HEKAL MALLAKASTER
Komuna Frakull (0909) GEZIM HAZIZI Fier 350,000 2012-04-11 2012-04-18 5324150012012 LIKUJDIM FATURE K FRAKULL FIER 2415001
Komuna Fratar (0924) GEZIM HAZIZI Mallakaster 180,000 2012-04-09 2012-04-13 7626380012012 PAGESE PER GEZIM HAZIZI NGA KOMUNA FRATAR MALLAKASTER
Komuna Fratar (0924) GEZIM HAZIZI Mallakaster 300,000 2012-04-09 2012-04-13 7526380012012 PAGESE PER GEZIM HAZIZI NGA KOMUNA FRATAR MALLAKASTER
Komuna Zharres (0909) GEZIM HAZIZI Fier 156,000 2012-05-07 2012-05-11 9824190012012 PLAN RIVELIMI K/ZHAREZ FIER 2419001
Komuna Frakull (0909) GEZIM HAZIZI Fier 477,000 2012-11-06 2012-11-19 13624150012012 LIKUJDIM FATURE K FRAKULL FIER 2415001
Gjykata e rrethit Fier (0909) GEZIM HAZIZI Fier 30,000 2012-11-23 2012-12-17 14310290172012 PAGESE GJYKATA FIER
Komuna Greshice (0924) GEZIM HAZIZI Mallakaster 384,000 2013-04-12 2013-04-16 6626420012013 PAGESE PER PAGESE PER GEZIM HAZIZI NGA KOMUNA GRESHICE MALLAKASTER
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >