Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A & E All 1,553,698.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Shengjergj (3535) A & E Tirane 479,898 2012-04-03 2012-04-12 4127990012012 231 kom shengjergj vendosje tumbina betoni vkk 12 dt 01.03.2011 up 5 dt 02.03.2012 pv 07.03.2012 kontr 12.03.2012 urdh brend 8 dt 27.03.2012 pv mar dorez 27.03.2012 sit perf 27.03.2012 fat 15 dt 27.03.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A & E Tirane 476,400 2012-05-16 2012-05-21 38310060542012 602 DPRR sherbime,up nr 14 dt 09.02.2012,pv dt 09.02.2012,fat nr 17 dt 10.04.2012,seri 85005317
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A & E Tirane 475,200 2012-05-25 2012-06-08 45010060542012 602 DPRR riparime,up nr 16 dt 09.02.2012,pv dt 09.02.2012,fat nr 16 dt 10.04.2012,seri 85005316
Mini Bashkia 6 (3535) A & E Tirane 122,200 2012-06-11 2012-06-20 15921011402012 231-NJESIA BASHKIAKE NR 6 BLREJE KORSE +APARAT UP 47 DT 04.05.12 PV 15.05.12 PV 15.05.12 FAT 19 DT 16.05.12 FAT 85005319 FH 41 DT 16.05.12 UP 46 DT 03.05.12 PV 14.05.12 FAT 18 DT 16.05.12 SR 85005318 FH 40 DT 16.05.12
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >