Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All GENIUS SHPK All 75,731,836.00 114 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Permet (1128) GENIUS SHPK Permet 478,404 2012-03-13 2012-03-13 2710130812012 SPITALI PERMET ILACE FAT NR 47 DT 25.01.2012
Spitali Fier (0909) GENIUS SHPK Fier 1,445,124 2012-07-04 2012-07-09 16910130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Maternitet Nr.2T. (3535) GENIUS SHPK Tirane 138,923 2012-06-22 2012-07-13 17410130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI kite reag up 16 dt 05.01.11 sht kont 01.02.11 ft 10 dt 16.02.11 ser 84672610 fh 55 dt 16.02.11
Spitali Elbasan (0808) GENIUS SHPK Elbasan 107,796 2012-03-27 2012-04-11 8810130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Sp. Gramsh (0810) GENIUS SHPK Gramsh 477,000 2012-04-03 2012-04-12 4910130692012 Sa likujduar faturen tuaj nr.36 date 01.03.2012 Spitali Gramsh
Sp. Gramsh (0810) GENIUS SHPK Gramsh 453,132 2012-04-03 2012-04-12 4810130692012 Sa likujduar faturen tuaj nr .35 date 01.03.2012 Spitali Gramsh
Spitali Fier (0909) GENIUS SHPK Fier 62,040 2012-04-11 2012-04-18 9810130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Sp. Kavaje (3513) GENIUS SHPK Kavaje 1,138,968 2012-04-09 2012-04-13 8710130712012 SPITALI LIKUIDIM ILACE E MATERIALR MJEKSORE FAT 5 DT 30.01.2012,6 DT 15.02.2012,7 DT 15.02.2012,10 DT 17.03.2012,11 DT 20.03.2012
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) GENIUS SHPK Vlore 284,880 2012-04-09 2012-04-13 46 101301402012 RIPARIM PAISJE DSHPQ 1013014
Spitali Korce (1515) GENIUS SHPK Korçe 200,220 2012-05-15 2012-05-17 22710130192012 KITE-REAGENTE FAT.46 SPITALI KORCE
Drejtoria e shendetit publik Peqin (0827) GENIUS SHPK Peqin 478,000 2012-05-24 2012-06-06 3410130392012 Paisje Laboratori nga Drejt Shendetit Publik Peqin ne favor te Genius Kavaje
Spitali Fier (0909) GENIUS SHPK Fier 1,206,562 2012-06-12 2012-06-13 14810130172012 BLERJE MEDIKAMENTE SPITALI FIER 1013017
Spitali Vlore (3737) GENIUS SHPK Vlore 3,027,407 2012-07-30 2012-08-03 16910130242012 SPITALI 1013024 KON 1240 DT 13.06.2012 PAJISJE SPITALORE
Materniteti Tirane (3535) GENIUS SHPK Tirane 3,240,000 2012-07-31 2012-08-06 18310130502012 231,SUOGJ M.GERALDINA,BL APARATURA,KONR 18/8 D 24/4/12,BULET 7 /5/12,UP 18 D 14/2/12,FAT 69 D 4/6/12 S 03095319,FH 14 D 5/6/12
Sp. Kolonje (1514) GENIUS SHPK Kolonje 135,984 2012-08-28 2012-08-30 18410130722012 1013072 SPITALI KOLONJE SHPENZ .PER ILACE E MATERIALE MJEKESORE KONTRATA SHTESE NR .9 DT.05.01.2012 FAT.NR.18DT.21.03.2012 F.H.NR.4DT,18.07.2012
Spitali Korce (1515) GENIUS SHPK Korçe 1,449,054 2012-09-05 2012-09-11 37410130192012 MEDIKAMENTE FAT.206,218,246 SPITALI KORCE
Sp. Peqin (0827) GENIUS SHPK Peqin 329,640 2012-09-07 2012-09-12 8710130802012 Materia Miremb nga Spitali Peqin ne favor te Genius Kavaje
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GENIUS SHPK Tirane 7,980,383 2012-09-07 2012-09-12 37410130492012 QSUT bl barna up 2.12.11 v 5.12.11 njf 7.12.11 kontr 5261/11 dt 7.12.11 fat 06 dt 19.12.11 s 88262606 fh 1002 dt 29.12.11 fat 18 dt 30.12.11 s 88262618 fh 1021 dt 30.12.11 fat 49 dt 27.1.12 s 88262649 fh 125 dt 15.2.12 kontr v 5296/14 dt 3
Spitali Fier (0909) GENIUS SHPK Fier 33,336 2012-09-12 2012-09-13 29510130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER MEDIKAMENTE
Spitali Vlore (3737) GENIUS SHPK Vlore 591,600 2012-09-12 2012-09-14 19910130242012 SPITALI 1013024 KON 1246 T 13.06.2012 ILACE
Sp. Devoll (1505) GENIUS SHPK Devoll 473,040 2012-09-12 2012-09-14 16810130672012 SPITALI PER GENIUS SHPK BLERJE ILACE KITE DHE REAGENTE
Drejtoria e shendetit publik Librazhd (0821) GENIUS SHPK Librazhd 390,000 2012-09-17 2012-09-19 11710130352012 DR.SH.PARSOR LIK FAT BLERJE REAGENTE DHE KITE PER LABORATOR GUSHT 2012
Sp. Kavaje (3513) GENIUS SHPK Kavaje 180,000 2012-09-19 2012-09-24 24210130712012 SPITALI FATURE NR 351 DATE 17.09.2012
Drejtoria e shendetit publik Librazhd (0821) GENIUS SHPK Librazhd 390,000 2012-09-17 2012-09-26 11710130352012 DR.SH.PARSOR LIK FAT BLERJE REAGENTE DHE KITE PER LABORATOR GUSHT 2012
Spitali Vlore (3737) GENIUS SHPK Vlore 1,589,593 2012-10-08 2012-10-09 22610130242012 SPITALI 1013024 KON 1240 DT 13.06.2012 FAT 288 DT 13.08.2012
Spitali Vlore (3737) GENIUS SHPK Vlore 477,360 2012-10-08 2012-10-09 08.10.2012 SPITALI 1013024 BLERJE VOGEL ILACE FAT 322 DT 15.09.2012
Spitali Gjirokaster (1111) GENIUS SHPK Gjirokaster 1,163,664 2012-10-23 2012-10-26 23810130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGes reagente fat 362+388
Spitali Diber (0606) GENIUS SHPK Diber 861,660 2012-11-09 2012-11-30 27310130152012 SPITALI 1013015 ILACE DHE MATERIALE MJEKSORE FAT NR 439DHE 470
Spitali Fier (0909) GENIUS SHPK Fier 33,660 2012-11-07 2012-11-08 38210130172012 PAGESE SPITALI FIER
Spitali Gjirokaster (1111) GENIUS SHPK Gjirokaster 190,800 2012-11-13 2012-12-07 27710130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER LIK REAGENTE FAT 545+547
Drejtoria e shendetit publik Peqin (0827) GENIUS SHPK Peqin 450,000 2012-11-21 2012-12-13 7710130392012 Blerje Autokllave nga Drejt.Shendetit Publik Peqin ne favor te Genius
Spitali Vlore (3737) GENIUS SHPK Vlore 479,400 2012-12-10 2012-12-13 30610130242012 SPITALI 1013024 ILACE
Drejtoria e shendetit publik Peqin (0827) GENIUS SHPK Peqin 470,695 2012-11-20 2012-12-13 7310130392012 Kite Reagente nga Drejt Shendetit Publik Peqin ne favor Genius kavaje
Spitali Vlore (3737) GENIUS SHPK Vlore 477,600 2012-12-10 2012-12-13 31010130242012 SPITALI 1013024 ilace spitali
Materniteti Tirane (3535) GENIUS SHPK Tirane 144,000 2012-11-16 2012-12-13 35610130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE ,bl,kontr vazh 18/8 d24/4/12,fat 585 d 6/11/12 s 045505289,fh 27 d 6/11/12
Spitali Vlore (3737) GENIUS SHPK Vlore 933,312 2012-12-10 2012-12-13 30810130242012 SPITALI 1013024 ILACE
Spitali Shkoder (3333) GENIUS SHPK Shkoder 1,752,000 2012-12-07 2012-12-18 48010130232012 SPITALI SHKODER KONTRATE BLERJE KITE LIKUJ FAT NR 03095128 DT 20.07.2012,03095227 22..08.2012,04550734 25.09.2012,04550744 28.09.2012
Spitali Korce (1515) GENIUS SHPK Korçe 342,360 2012-12-07 2012-12-18 54510130192012 KITE-REAGENTE FAT.340,346,531,671,647 SPITALI KORCE
Spitali Vlore (3737) GENIUS SHPK Vlore 1,026,000 2012-12-10 2012-12-17 31610130242012 SPITALI 1013024 ILACE KON 1240 DT 13.06.2012
Spitali Gjirokaster (1111) GENIUS SHPK Gjirokaster 477,600 2012-12-05 2012-12-17 30410130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER LIk paisje mjekes fat 283 dt 3.08.2012 nr ser 03095024