Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All GENER 2 All 3,515,045,890.00 76 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GENER 2 Tirane 77,646,701 2012-02-22 2012-02-22 5210060542012 1006054 231 DPRR rruga porto romano dhe sa gose vila bashtove shkr 769 21.02.2012 dif up 98 04.02.2011 fat 128 15.10.2010 shkr 688 21.02.2012 dif up 674 11.08.2011 fat 93 07.07.2010 kont vazhd 4020 26.06.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GENER 2 Tirane 110,768,240 2012-02-27 2012-03-15 8710060542012 231 DPRR nd rruga e Arbrit dif up 1041 06.12.2011 fat 184 30.09.2011 kont vazhd 1778 06.05.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GENER 2 Tirane 39,211,740 2012-03-07 2012-03-21 15410060542012 231 DPRR bypass plepa rrogozhine l 8 shkr 1101 29.02.2012 dif up 1069 09.12.2011 fat 165 31.08.2011 kont vazhd 4491/3 01.08.2011
Bashkia Tirana (3535) GENER 2 Tirane 124,900 2012-06-20 2012-07-02 40421010012012 Bashkia Tirane lik pritje percj urdh kryet 219 dt 06.03.2012 akt mareveshje dt 07.03.2012 fat 02069501 dt 07..03.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GENER 2 Tirane 7,087,791 2012-04-26 2012-04-27 11110560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 25.5.2011 f 24.10.2011 s 83756181
PIU Porti Durres (3535) (0000) GENER 2 Tirane 2,010,340 2012-04-12 2012-04-19 0410069152012 231 PIU PORTIT DURRES rimb tvsh kont vazhICP 31 31.09.2011certifikate 32, fat 24 19.03.2012 urdher br.431 26.03.2012
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) GENER 2 Tirane 3,159,089 2012-05-22 2012-06-01 17110170812012 231,REP 5001,NDERTIM KABINE ELEKTRIKE,KONTR VAZH 1906/1 D 9/5/12,SIT PERF 6/12/11,FAT 216 D 6/12/11 S 87891158,PV MARRJES DOREZIM 1 D 29/12/11
Bashkia Tirana (3535) GENER 2 Tirane 22,200 2012-05-24 2012-06-08 31921010012012 Bashkia Tirane urdh kryet 233 dt 15.03.2012 akt mareveshje dt 15.03.2012 fat 02069503 dt 15..03.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GENER 2 Tirane 11,967,677 2012-06-08 2012-06-20 13710060472012 231 DPUK Furniz. me uje Q,Kukesit urdher nr.1124 dt.22.05.12 kontrate ne vazhdim dt.10.07.09 situacion nr.5 dt.30.09.11 fat.nr.178 dt.30.09.11
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) GENER 2 Tirane 1,575,000 2012-08-13 2012-08-17 19110870102012 466 KOM.PROK.PUBLIK. Kthim te ardhurash operatorve ekonomik UB 160 DT 22.06.2012 VEND KPP 276/8 DT 12.06.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GENER 2 Tirane 3,697,467 2012-08-23 2012-08-27 17310560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv dt 25.5.2011, ft seri 87891716 dt 27.7.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) GENER 2 Tirane 137,500 2012-08-23 2012-08-27 30810160012012 Aparat.Min.Brende pritje program 4023/1 08.06.2012 fat 49 15.06.2012
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) GENER 2 Shkoder 45,630,163 2012-09-20 2012-09-24 14310050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER,FAT 87891745 DT 18.09.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) GENER 2 Tirane 30,000,000 2012-09-03 2012-09-04 68210060542012 231 DPRR s BAY BAP RROGOSDZHINE SHKRESA 1101/1 DT 29.08.2012 SIT 1 DT +2 FAT 182 DT 30.09.2012 KONT 4491/3 DT 01.08.2011
Bashkia Mamuras (2019) GENER 2 Laç 4,848,043 2012-10-01 2012-10-04 21121620012012 KOD INST 2162001 BASHKIA MAMURRAS LIKUJD TE PLOTE FT NR 120/1 DT 31.07.2009 MBAJTUR GARANCIA E PUNIMEVED PER TE GJITHA FAT AKT MARRJE NE DOREZIM DT 17.08.2009
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) GENER 2 Tirane 5,038,263 2012-09-28 2012-10-04 15710041312012 466,AIDA, 5% kthim garancie shkrese mete 860/3 dt 15.5.12 kontrate 9.9.2008, shtese kontrate 15.5.09 urdher pagese 88 dt 27.9.12
Aparati Ministrise se Financave (3535) GENER 2 Tirane 89,125 2012-10-11 2012-10-16 68410100012012 602-MIN E FINANCES. dreke pune urdher dt 28.9.2012 ft seri 02069861 dt 29.9.2012
PIU Porti Durres (3535) (0000) GENER 2 Tirane 16,106,759 2012-10-16 2012-10-22 510069152012 231 PIU PORTIT DURRES TVSH URDHER PER LIKJDIM NR.504DT.09.10.12 KONTRAT NR.2011/261-834 MARS 2011 FAT,88 DT.31.07.12
PIU Porti Durres (3535) (0000) GENER 2 Tirane 6,468,736 2012-10-16 2012-10-22 610069152012 231 PIU PORTIT DURRES TVSH URDHER PER LIKJDIM NR.505 DT.09.10.12 KONTRAT NR.2011/261-834 MARS 2011 FAT,119 DT.21.09.12
Kuvendi Popullor (3535) GENER 2 Tirane 892,500 2012-10-18 2012-10-24 81610020012012 602 Kuvendi pritje Prog dt.04.10.12 fat.08.10.12
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GENER 2 Tirane 1,795,005 2012-10-24 2012-10-29 22610560012012. 231-F.ZH.SH . tvsh rik ujsj kv dt 25.5.2011, ft seri 87891716 dt 27.7.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GENER 2 Tirane 29,264,763 2012-11-06 2012-11-19 77110060542012 466 autoriteti rrugor shqiptar garanci rruga fushe kruje shkresa 1009/2 dt 06.11.12 kont 10602/7 dt 26.12.08 ne vazhd pv marrje ne dorez dt 05.11.2012
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) GENER 2 Shkoder 16,039,837 2012-11-21 2012-12-13 19710050782012 BORDI I KULLIMIT SHKODER FAT NR 02070373 DT 10.11.2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) GENER 2 Tirane 1,950 2012-11-19 2012-12-13 20910041312012 602,AIDA, shpenzime pritje per delegacionin azergajxhanit program 101/1 dt 7.11.12 ft 78 dt 7.11.12 seri 02069873
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) GENER 2 Tirane 41,964 2012-11-19 2012-12-13 20810041312012 602,AIDA, qera salle per delegacionin azergajxhanit program up 21 dt 6.11.12 pv 6.11.12 ft 194 dt 7.11.12 sert 02070482
Porti Detar Shengjin (2020) GENER 2 Lezhe 28,500,000 2012-12-07 2012-12-18 210060922012 PORTI DETAR SHENGJIN PAGUAN SIT 1 NDERTSHEHSHE OPERACIN TE KALATES SE RE
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GENER 2 Tirane 68,430 2012-11-27 2012-12-17 41210030012012 602 km blerje mat te #,UP 78dat25.10.2012,PV 1.11.2012,fat 875 dt 2.11.2012,s 01715617,fh 56dt 2.11.2012
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) GENER 2 Shkoder 2,023,587 2012-12-06 2012-12-17 22110050782012 1005078 BORDI I KULLIMIT SHKODER FATURE 02070377 DT. 27.11.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GENER 2 Tirane 274,036 2012-11-23 2012-12-17 23810560012012 231-F.ZH.SH . tvsh rikonstr rruge ft seri 87891716 dt 27.7.2012, kv dt 25.5.2011
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) GENER 2 Shkoder 19,015,862 2012-12-04 2012-12-17 20610050782012 1005078 BORDI I KULLIMIT SHKODER FATURE 02070373 DT. 10.11.2012
Bashkia Tirana (3535) GENER 2 Tirane 177,650 2012-11-30 2012-12-17 97021010012012 Bashkia Tirane pritje percj urdh kryet 573/2 dt 10.07.2012 progr 10-11.07.2012 akt mareveshje 10.07.2012 fat 02069511 dt 10.07.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GENER 2 Tirane 46,265,274 2012-12-08 2012-12-20 37510060472012 231-466 DPUK situacion nr 6 dt.05.12.12 fat.143 dt.20.1.12 kontrate dt 10.07.09
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GENER 2 Tirane 14,007,596 2012-12-08 2012-12-20 375/110060472012 231-466 DPUK situacion nr 6 dt.05.12.12 fat.143 dt.20.1.12 kontrate dt 10.07.09
Apariti Projekte me miratim ne Art (3535) GENER 2 Tirane 27,974 2012-12-08 2012-12-20 12710120732012 Projekte ne art 100 vjet postera, um 381 dt 21.10.12, kontr 01.11.12, ft 201 dt 27.11.12, pv 31.10.12, raport monit 8487 dt 19.11.12
Apariti Projekte me miratim ne Art (3535) GENER 2 Tirane 27,945 2012-12-21 2012-12-27 15610120732012 Projekte ne art um 381 dt 21.10.12, kontr 01.11.12, ft 201 dt 27.11.12, pv 31.10.12, raport 8967 dt 19.12.12
Qendra e realizimit te veprave te artit (3535) GENER 2 Tirane 3,581,509 2012-12-21 2012-12-27 10610120132012 231Q R V A baz H Prishtina mbret Zog up85 dt 18.10.12 njf 1.11.12 kontr 1.11.12 sit 1,2 dt 20.11.12 ft 160,161 dt 10.12.12 ser 0200392,02070393 mbajt 5%
PIU Porti Durres (3535) (0000) GENER 2 Tirane 11,267,433 2012-12-28 2012-12-28 710069152012 231 PIU PORTIT DURRES rimb tvsh kont nr.2011/261-834 mars 2011 fat.163 dt.21.12.12 Ub 530 dt.26.12.12
Aparati Ministrise se Financave (3535) GENER 2 Tirane 54,000 2012-11-14 2012-12-12 78510100012012 602-MIN E FINANCES .shtrim dreke ft seri 02069872 dt 6.11.2012, progr dt 6.11.2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) GENER 2 Tirane 175,710 2012-12-10 2012-12-24 18310060462012 602 AKPT pritje percjellje Up.32 dt06.12.12 pv 3&4 dt.06.12.12 fat.118 dt.07.12.12
Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) GENER 2 Durres 13,103,900 2012-12-28 2013-01-08 30.31.10060952012 TDO 0707/DREJT.PERGJ. HEKUR. /KOD 1006095/RIAKTIVIZIM I STAC. TE KASHARIT