Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A & A SECURITY SURVEY All 3,235,927.00 17 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Helmes (3513) A & A SECURITY SURVEY Kavaje 95,894 2012-02-15 2012-02-20 724720012012 KOMUNA HELMAS BLERJE KASAFORTE
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 220,000 2012-03-02 2012-03-19 2610870042012 231 DSIK det i prapambetur v 2009 orendi zyre up 218 dt 14.12.2009 pv 3+4 dt 14.02.2009 fat 30 dt 17.12.2009
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 477,600 2012-04-06 2012-04-13 6510870062012 602 akshi kasaforta up09.02.2012,pv09.02.2012,f57,s02157657,13.03.2012fh6,13.03.2012
Gjykata e Apelit Korce (1515) A & A SECURITY SURVEY Korçe 330,000 2012-05-17 2012-05-22 8210290052012 KASAFORTA ZYRE FAT.108 GJYKATA E APELIT KORCE 1029005
Komuna Preze (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 35,000 2012-05-22 2012-06-06 10028040012012 602-KOMPREZE BERJE KASAFORTA UP 35 DT 14.05.12 PV 14.05.12 FAT 107 DT 14.05.12 SR 02157707 FH 24 DT 14.05.12
Qarku Tirane (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 43,330 2012-07-25 2012-08-02 15220350012012 2035001 Keshilli Qarkut lik raft metalik urdh prok nr 110 dt 28.06.2012 proc verb dt 28.06.2012 fat 144 dt 28.06.2012 seri 02157744 fl hyr nr 72 dt 28.06.2012
Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 290,000 2012-10-12 2012-10-17 33310040232012 602 Sherbimi Gjeologjik.bler gps dhe busull dgeologu up 42 3.10.12 up 3 dt 2.10.12 up 4 dt 3.10.12fh 35 dt 3.10.12
Universiteti Bujqesor (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 77,220 2012-10-29 2012-11-02 37610110412012 Univ. Bujq. bl kasafort up 144 dt 7.9.12 pv 28.9.12 fat 9 dt 28.9.12 s 04865659 fh 76 dt 28.9.12
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 177,203 2012-11-21 2012-12-13 39110180012012 SHISH PAJISJE VEGLA TEKNIKE URDH 382/1 DT 30.10.2012 PV 5.11.2012 FAT 32 DT 6.11.2012 SR 04865682 FH 44 DT 6.11.2012
Komuna Klos (0625) A & A SECURITY SURVEY Mat 72,000 2012-12-07 2012-12-18 18526540012012 Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje kasaforte me Fat.nr.50 Dt.30.11.2012.
Shkolla e Magjistratures (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 98,000 2012-04-23 2012-04-25 10210550012012 231 Shkolla e Magjistratures.bl kasaforte up 35 dt 28.3.2012 pv 28.3.2012 fat 75 dt 29.3.2012 s 02157675 fh 4 dt 29.3.2012
Qendra Kombetare e Artit dhe Kultures (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 172,000 2013-02-08 2013-02-12 1410120912013 QKAK shp mat funks zyres up 11 dt 19.09.12 pv 20.09.12 ft 2 dt 21.09.12 ser 04865653 fh 8 dt 21.09.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 49,000 2013-02-18 2013-02-18 5610150012013 231-MIN E JSAHTME KASAFORTE E KODUAR UP 264 DT 05.11.12 PV 06.11.12 FAT 39 DT 14.11.12 SR 04865689 FH 1 DT 05.01.13
Komuna Ishem (0707) A & A SECURITY SURVEY Durres 440,000 2013-07-11 2013-09-25 10123720012013 TDO0707/KOM. ISHEM KOD 2372001/RIK.URA SUKTH
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 66,480 2013-10-09 2013-10-24 45510140012013 ,MINISTRIA E DREJTESISE rip pv emergjence 18/9/2013 fat 18/9/2013 seri 10692115
Prefektura e qarkut Durres (0707) A & A SECURITY SURVEY Durres 18,600 2013-12-10 2013-12-11 32610160612013 1016061 PREFEKTURA DURRES MATERIALE TE TJERA ZYRE
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 573,600 2013-12-27 2013-12-30 56410260012013 MINISTRIA E MJEDISIT,televizor,up 81 d 17/12/13,pv 23/12/13,fat 6 d 26/12/13 s 12358206,fh 104 d 26/12/13njoft 26.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >