Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All GEN - ALB FARMA All 38,534,636.00 23 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
ASHR Tirane (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 747,600 2012-05-11 2012-05-16 12210130022012 231 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL pajisje mjeks kont vazhd 27.07.11 ft 68 dt 07.12.11 ser 86113968 fh 77 dt 28.12.11
Akademia e Fiskultures (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 7,000,000 2012-06-08 2012-06-20 14310110482012 231Akademia sporteve pajisje laboratori urdh 346/1 dt 5.06.2012 up 404 dt 30.06.2011 nj .fituesi 513/2/1 dt 7.11.2011 kotr.604/2dt 21/11/2011 pv marrje ne dor.640/1 dt 16.12.2011 fat 76 dt 16/12/2011 seri 96113676 fh 87 dt 16.12.2011
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 5,539,200 2012-09-17 2012-09-20 255 10130492012 QSUT barna up 17.08.11pv 18.10.11 njf 18.10.11 kontr 3637/19 dt 27.10.11 ft 62 dt 30.11.11 ser 86113962 fh 849 dt 30.11.11
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 281,232 2012-09-19 2012-09-24 26910130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI ,KITE,UP 33 D 20/3/12,NJF 33/11 D 8/6/12,NJAPP 25/6/12,KONTR 25/6/12,FAT 157 D 3/8/12 03305907,FH 43 D 3/8/12
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 335,916 2012-11-07 2012-11-21 23110130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI BL KITE,KONTR VAZH 25/6/12,FAT 244 D 16/10/12 S 03305994,FH 14 D 16/10/12,FAT 135 D 13/7/12 S 05505885,FH 36 D 13/7/12
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 164,084 2012-12-05 2012-12-17 36310130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI KITE,KONTR VAZH 25/6/12,FAT 132 D 11/7/12 S 03305882,FH 35 D 11/7/12
Akademia e Fiskultures (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 2,840,000 2012-12-27 2012-12-28 31910110482012 231Akademia sporteve pajisje laboratori urdh 346/1 dt 5.06.2012 up 404 dt 30.06.2011 nj .fituesi 513/2/1 dt 7.11.2011 kotr.604/2dt 21/11/2011 pv marrje ne dor.640/1 dt 16.12.2011 fat 76 dt 16/12/2011 seri 96113676 fh 87 dt 16.12.2011
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 500,000 2013-02-13 2013-02-18 3410130882013 ,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI', bl kite kontr vazhd 25.6.12 fat 132 dt 11.7.12 s 03305882 fh 35 dt 11.7.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 10,666,800 2013-03-15 2013-03-15 14510130492013 QSUT barna up 24.05.12 v 16.07.12 njf 16.07.12 kontr 2266/1 dt 22.08.12 ft 288 dt 19.11.12 ser 0496088 fh 1018 dt 21.11.12 ft 229 dt 5.10.12 ser 03305979 fh 889 dt 15.10.12
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 653,968 2013-03-11 2013-03-15 6810130882013 602,SPIOTALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',KITE,KONTR VAZH 25/6/12,FAT 132 D 11/7/12 S 03305882,FH 35 D 11/7/12
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 628,230 2013-04-09 2013-04-09 10510130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',kite,kontr vazh 25/6/12,fat 200 d 19/9/12 s 03305950,fh 7 d 20/9/12
Sanatoriumi Tirane (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 350,820 2013-04-19 2013-04-22 10710130512013 602,SUSM SH.NDROQI,APARATURE,UP 53 D 23/5/12,PV 23/2/12,FAT 85 D 23/5/12 S 01360435,FH 9 D 23/5/12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 3,251,760 2013-04-04 2013-04-05 203 10130492013 602 QSUT barna kontrv3637/19 dt 27.10.11 ft 91 dt 2.11.11 ser 86113937 fh 785 dt 2.11.11 uo 87 dt 7.7.10 pv 27.08.10 fyt 232 dt 27.09.10 ser 43380232 fh 652 dt 27.09.10
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 2,772,000 2013-04-04 2013-04-05 20310130492013 602 QSUT barna kontrv 2266/1 dt 22.08.12 ft 243 dt 16.10.12 ser 03305993 fh 902 dt 17.10.12
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 618,089 2013-05-14 2013-05-16 15810130882013 602,SPIOTALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',KITE,KONTR VAZH 25/6/12,FAT 233 D 9/10/12 S 03305983,FH 11 D 9/10/12,FAT 311 D 10/12/12 S 0496111,FH 28 D 10/12/12
Burgu Kruje (0716) GEN - ALB FARMA Kruje 49,085 2013-05-30 2013-06-12 9410140042013 BURGU KRUJE LIK I FAT 49 DT 06.05.2013
Sanatoriumi Tirane (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 311,880 2013-06-28 2013-08-05 17910130512013 602,SUSM "SH NDROQI" BARNA,UP 58 D 6/6/12,PV 7/6/12,FAT 106 D 7/6/12 S 03305856,FH 52 D 7/6/12
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 500,000 2013-08-15 2013-10-17 26810130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',KITE,KONTR VAZH 25/6/12,FAT 311 D 10/12/12 S 04964111,FH 28 D 10/12/12
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 97,705 2013-09-10 2013-10-17 31110130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',KITE,KONTR VAZH 25/6/13,FAT 1 D 29/3/13 S 07814001,FH 54 D 29/3/13,FAT 2 D 29/3/13 S 07814002,FH 57 D 8/4/13
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 182,000 2013-09-10 2013-10-17 31210130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',KITE,UP 23 D 15/2/13,NJF 15/2/13,KONTR SHTES 20% 15/2/13,FAT 10 D 15/4/13 S 07814010,FH 59 D 15/4/13 PJESSHEM
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 377,459 2013-10-17 2013-10-24 34210130882013 602,SUGJ"KOCO GLIOZHENI',kite,kontr vazh 15/2/13,fat 10 d 15/5/13 s 07814010,fh 59 d 15/4/13
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 393,991 2013-12-06 2013-12-06 43910130882013 602,SUGJ"KOCO GLIOZHENI',kite,kontr vazh 25/6/13,fat 2 d 29/3/13 s 07814002,fh 56 d 29/3/13
Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 272,817 2013-12-06 2013-12-06 44010130882013 602,SUGJ"KOCO GLIOZHENI',kite,kontr vazh 15/2/13,fat 51 d 26/8/13 s 09492951,fh 104 d 26/8/13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >