Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All GEGA CENTER All 1,925,720.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Lac (2019) GEGA CENTER Laç 122,500 2012-08-22 2012-08-23 531211260012012 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR BLERJE NAFTE FAT NR 132 DT 31.07.2012 ME NR SER 02888282 KONT NR 1086/1 DT 14.06.2012
Bashkia Lac (2019) GEGA CENTER Laç 633,500 2013-04-05 2013-04-08 20821260012013 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR NAFTE FT NR 161 DT 31.08.2012 SER 02888461 FT NR 193 DT 30.09.2012 SER 02888493 FT NR 225 DT 31.10.2012 SER 05409025 FT NR 256 DT 30.11.2012 SER 05409306 FT NR 291 DT 31.12.2012 SER 05409341
Komuna Berdice (3333) GEGA CENTER Shkoder 66,000 2013-04-25 2013-04-25 4827650012013 KOMUNA BERDICE FATURE NR 02888411,02888449 DATE 7.08.2012,8.09.2012
Komuna Berdice (3333) GEGA CENTER Shkoder 41,070 2013-04-25 2013-04-25 4927650012013 KOMUNA BERDICE FATURE NR 03641445,05409056 DATE 10.10.2012,17.10.2012
Komuna Berdice (3333) GEGA CENTER Shkoder 47,550 2013-04-25 2013-04-25 5027650012013 KOMUNA BERDICE FATURE NR 05409071,05409402 DATE 13.10.2012,26.12.2012
Komuna Berdice (3333) GEGA CENTER Shkoder 12,600 2013-04-25 2013-04-25 5127650012013 KOMUNA BERDICE FATURE NR 05409405,DATE 28.12.2012
Bashkia Lac (2019) GEGA CENTER Laç 245,000 2013-09-16 2013-10-21 48221260012013 BASHKIA LAC PAGAUR NAFTE FT NR 30 DT 31.01.13 NR SER 06866923 FT NR 59 DT 28.02.2013 NR SER 07683652
Bashkia Lac (2019) GEGA CENTER Laç 157,500 2013-10-24 2013-11-11 53521260012013 BASHKIA LAC PAGUAR NAFTE LIKN PJESOR IKONT NR 1086/1 DT 14.06.12 FT NR 308 DT 21.10.2013
Bashkia Lac (2019) GEGA CENTER Laç 200,000 2013-11-05 2013-11-15 55821260012013 BASHKI LAC PAGUAR KONT NR 1086/1 DT 14.06.12 FT NR 308 DT 21.10.2013 NR SER 07603303
Bashkia Lac (2019) GEGA CENTER Laç 400,000 2013-12-10 2013-12-11 61421260012013 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR nafte ftb nr 308vdt 21.10.2013 nr ser 07603303 kont nr 1086/1 dyt 14.06.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >