Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All G. P. G. COMPANY All 966,280,395.00 82 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Perondi (0217) G. P. G. COMPANY Kuçove 2,858,120 2012-11-20 2012-12-13 62025300012012 rikons. rruges magjate -goraj velag. komuna perondi kod.2530001 fat.00367186 dt.09.11.2012
Komuna Synej (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 720,000 2012-11-19 2012-12-13 17324740012012 KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FAT 25 DT 25.11.2009 PER RRUGEN KRYESORE SYNEJ
Komuna Perondi (0217) G. P. G. COMPANY Kuçove 900 2012-11-20 2012-12-13 620/125300012012 rikons. rruges magjate -goraj velag. komuna perondi kod.2530001 fat.00367186 dt.09.11.2012
Komuna Perondi (0217) G. P. G. COMPANY Kuçove 100 2012-11-20 2012-12-13 62125300012012 rikons. rruges magjate -goraj velag. komuna perondi kod.2530001 fat.00367186 dt.09.11.2012
Komuna Bubullime (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 2,655,402 2012-12-07 2012-12-18 202/126070012012 KOM.BUBULLIME 2607001 SA XHIROJME PER LIK.FATURE E SITUACION PER RIK.I RRUGES AUTOSTRADE-QENDER BUBULLIME SIPAS DOKUMENTACIONIT PERKATES
Qarku Berat (0202) G. P. G. COMPANY Berat 6,827,916 2012-12-07 2012-12-18 43120420012012 rikostruksion rruge veterik likujdim fatura 45 date dt 30.11.2012 nga keshilli i qarkut berat 2042001
Komuna Kryevidh (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 8,925,840 2012-12-07 2012-12-18 18624730012012 KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGE FAT 04 DT05.12.2012
Komuna Kolonje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 6,849,120 2012-12-06 2012-12-17 22026080012012 KOM.KOLONJE 2608001 SA XHIROJME PER LIK.FATURE E SITUACION NDERT.UJSJELLESI KOLONJE SIPAS DOKUMENTACIONIT PERKATES
Komuna Hysgjokaj (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 2,019,623 2012-12-10 2012-12-26 11826010012012 K.hyzgjokaj lik situacion punimi ruga ballagt - hyzgjokaj
Komuna Suc (0625) G. P. G. COMPANY Mat 1,614,988 2012-12-10 2012-12-27 15426520012012 Komuna Suç (2652001) Lik. Sit. nr.1 Objekt "Nd. shk. 9-Vjeçare dhe kopeshti Kurdari" me Fat.nr.03 Dt.03.12.2012.
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 12,320,336 2013-02-06 2013-02-07 3310060542013 231-ARSH Ndertim Rruga "Lushnje - Berat" Lot 1 Shkresa Nr. 1134/1 Dt 05.02.2013 Sit Nr. 1 Diference Pagese Fat Nr.44 Dt 30.01.12 Nr Ser. 0036094, Fat Nr 45 Dt 07.02.12 Nr. Ser. 00367095 Kontrata ne Vazdim 2461/5 Dt 08.06.2011
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 10,066,480 2013-02-06 2013-02-07 3410060542013 231-ARSH Ndertim Rruga e Arberit (Dalja Ura e Vashes Bulqize- Hyrja e Tynelit Qafe Murrizit" Lot 1 Shkresa Nr. 2196/2 Dt 05.02.2013 Fat Nr.49 Dt 16.04.2012 Nr Ser. 00367099 Kontrata ne Vazdim 5302/1 Dt 01.08.2011
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 26,606,600 2013-02-08 2013-02-12 5210060542013 231-ARSH Nder Rre Arberit (Dalja Ura eVashes Bulqize- Hyrja e Tynelit Qafe Murizit" Lot 1 Shk Nr.459 Dt 06.02.13 Fat 34 Dt 28.06.12 Nr.00367034, Fat 40 Dt 31.07.12 Nr. Ser. 88319390 Kontr Vaz 5302/1 Dt 01.08.2011
Komuna Synej (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 2,020,720 2013-02-13 2013-02-18 3024740012013 KOMUNA SYNEJ INVESTIM PER RRUGEN KRYESORE SYNEJ LIKUJDIM FAT 25 DT 25.11.2009
Komuna Synej (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 30 2013-02-13 2013-02-18 3024740012013. KOMUNA SYNEJ INVESTIM PER RRUGEN KRYESORE SYNEJ LIKUJDIM FAT 25 DT 25.11.2009
Komuna Krutje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 911,008 2013-02-15 2013-02-18 3626060012013 K.krutje lik 5% garanci Rik. rruga Depo fier i ri- Gjaze
Komuna Remas (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,425,000 2013-02-21 2013-02-21 4726100012013 KOM.REMAS 2610001 SA XHIROJME PER LIK.SISIT.ASF.RR."S.HELA-STARVEC" FSHATI GUR SIPAS FATURES DT.29.08.2011,SITUACIONIT DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 7,338,750 2013-02-25 2013-02-26 6610060542013 231- ARSH Sistemim Asfaltim Rruga Pushimi i Shoferit (Lushnje- Divjak)Lot 2 Sit Nr. 8 fat Nr. 31.10.10 Nr. Ser. 721296216 Ko Nr. 3727/9 Dt 12.06.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 10 2013-02-26 2013-02-28 9110060542013 231- ARSH Sistemim Asfaltim Rruga Pushimi i Shoferit (Lushnje- Divjak)Lot 2 Sit Nr. 8 fat Nr. 31.10.10 Nr. Ser. 721296216 Ko Nr. 3727/9 Dt 12.06.2009 Garanci 5%..
Komuna Fier-Shegan (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,372,986 2013-02-28 2013-02-28 49/26030012013 2603001 KOM.FIERSHEGAN kthim 5% garanci rikonstruksioni ujsjellsi cinar
Komuna Bubullime (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 13,257,984 2013-03-05 2013-03-08 3826070012013 KOM.BUBULLIME 2607001 SA XHIROJME PER LIK.INVESTIM (ART.231) NGA FZHR LIK.SITUAC.NR.2 RIK.RR.AUSTRADE-QENDER BUBULLIME SIPAS FATURES NR.00367214 DHE NR.00367220 ,SITUACIONIT NR.2 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 10,262,962 2013-03-06 2013-03-13 3610560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kont 21.1.2013, ft seri 367301 dt 27.2.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 15,444,014 2013-03-13 2013-03-18 15210060542013 231-AUTORITET RRUG SHQIPTAR NDER RRUGA LUSHNJE BERATSHKRS 940 DT 05.03.13 SIT 2 DT FAT 6 DT 29.02.12 SR 88319356 FAT 9 DT 30.03.12 SR 88319359
Komuna Remas (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 30,798,428 2013-03-19 2013-03-20 7126100012013 KOM.REMAS 2610001 SA XHIROJME PER LIK.SISIT.ASF.RR.KARAVASTA E RE-ADRIATIK SIPAS AKT DOREZIMI DHE AKT KOLAUDIMI SHTATOR 2011, FATURES,SITUACIONIT DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Komuna Kolonje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,029,614 2013-03-21 2013-03-25 6926080012013 KOM.KOLONJE 2608001 SA XHIROJME PER LIK.KTH.5% GARANCI PUNIMESH PER RIK.KOP.DHE SHKOLLES 9-VJ.RRAPEZ SIPAS CERTIFIKATES SE MARRJES PERFUNDIMTARE NE DOREZIM TE PUNIMEVE
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 7,378,475 2013-03-20 2013-03-25 92/210060542013 466-ARSh Clirim Garancie 5% Pushimi i Shoferit - Lusjnje Divjak Lot 2 Shkr. Nr. 396/11 Dt 14.02.2013 Kodi Projektit M062164 Kon Nr. 3727/9 dt 12.06.2009 Proces Verbal Marrje ne Dorezim Dt 08.02.2013
Komuna Perondi (0217) G. P. G. COMPANY Kuçove 14,665,758 2013-03-27 2013-03-28 15125300012013 rikonstruksion i rruges magjate-goraj-velagosht komuna perondi kod.2530001 fat.00367215 dt.31.12.2012
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 260,000 2013-04-03 2013-04-03 53/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT fat.08dt.21.03.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 134,316,462 2013-04-10 2013-04-11 26410060542013 231- ARSH Ndertim rr. Lushnje - Berat Lot 1 Shkr. Nr. 4307/1 Dt 09.04.13 Sit Nr. 3.4 Fat Nr. 21 Dt 31.05.12 Ser. 88319371 Fat nr. 27 Dt 29.06.12 Ser. 88319377 Fat Nr. 35 Dt 31.10.12 Ser 00367185 Fat Nr 18 Dt 31.01.13 Ser 003672118 Fat Nr 6
Komuna Kolonje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 17,099,840 2013-04-23 2013-04-23 9626080012013 KOM.KOLONJE 2608001 SA XHIROJME PER LIK.NDERTIM UJSJ.KOLONJE SIPAS FATURES NR.00367311,SITUACIONIT DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES,KALUAR AFATI I KUSHTEVE TE PAGESES
Komuna Remas (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,887,872 2013-04-23 2013-04-23 9226100012013 KOM.REMAS 2610001 SA XHIROJME PER LIK.KTH.5% GARANCI DIFEKTI PER SISIT.ASF.RR.KARAVASTA E RE-ADRIATIK SIPAS PC.VB.TE MARRJES PERFUNDIMTARE NE DOREZIM DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES,KALUAR AFATI I KUSHTEVE TE PAGESES
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 61,025,000 2013-04-24 2013-04-24 35310060542013 231-AUTORITET RRUG SHQIPTAR sis asfaltim rruga pushimi shoferit lusnje divjake lot 2 shkresa 1711 dt 12.04.13 sit 8 pag psjeshme fat 52 dt 31.10.10 sr 721296216 kont 3727/9 dt 12.06.09
Komuna Remas (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 267,600 2013-04-29 2013-04-30 9426100012013 KOM.REMAS 2610001 SA XHIROJME PER LIK.KTH.5% GARANCI DIFEKTI PER SISIT.ASF.RR.KARAVASTA E RE-ADRIATIK SIPAS PC.VB.TE MARRJES PERFUNDIMTARE NE DOREZIM DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES,KALUAR AFATI I KUSHTEVE TE PAGESES
Qarku Berat (0202) G. P. G. COMPANY Berat 21,672,084 2013-05-13 2013-05-15 19220420012013 rikostruksio rruge veterik-gur i bardhe lik fat dhjetor 2012 nga keshilli i qarkut berat 2042001
Komuna Hysgjokaj (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 12,077,040 2013-05-06 2013-05-10 4526010012013 K.Hyzgjokaj lik fature sistemim -asfaltim rruga Hyzgjokaj -Ballagat
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 130,000 2013-05-07 2013-05-13 73/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT trasport me rimokjo
Komuna Suc (0625) G. P. G. COMPANY Mat 2,000,000 2013-05-09 2013-05-13 6726520012013 Komuna Suc (2652001) Lik. Dif. Sit. Nr.2 "Nd. Shk. 9-Vjecare & Kopshti Kurdari".Fat.Nr.12 Dt.11.04.2013.
Komuna Bubullime (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 14,364,786 2013-05-14 2013-05-16 8126070012013 KOM.BUBULLIME 2607001 SA XHIROJME PER LIK.INVESTIM (ART.231) NGA FZHR LIK.SITUAC.NR.3 RIK.RR.AUSTRADE-QENDER BUBULLIME SIPAS FATURES NR.00367315 ,SITUACIONIT NR.3 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES KALUAR AFATI I KUSHTEVE TE PAGESES
Komuna Kolonje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 23,190,193 2013-05-14 2013-05-16 11726080012013 KOM.KOLONJE 2608001 SA XHIROJME PER LIKSIST.ASF.I RRUGEVE BISHQETHEM KISHE SHAKUJ SIPAS FATURES NR.00367310 DHE 86399156 ,SITUACIONIT DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES,KALUAR AFATI I KUSHTEVE TE PAGESES
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 30,100,000 2013-05-27 2013-06-12 51210060542013 231-Arrsh ndertim rruga lushnje berat lot 3 shkresa 2536/1 dt 24.05.13 fat 22 dt 20.05.13 dsr 00367222 kont 1200/6 dt 03.05.13 up 13 dt 21.03.13