Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All FOCUS PRESS All 11,106,471.00 129 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Financave (3535) FOCUS PRESS Tirane 22,500 2012-02-17 2012-02-21 11410100012012 602-MIN E FINANCES NJOTIM GAZETE FAT 5 DT 07.02.12 SR 00837935 KONT 10 DT 06.02.12 SHKRESA 86/2 DT 31.01.12 SHKRESA 8 DT 22.01.09
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) FOCUS PRESS Tirane 53,200 2012-02-23 2012-02-23 2210870102012 602 KOM.PROK.PUBLIK. Njoftim ne gazete UB 23 dt 08.02.2012 up 104 dt 08.02.2012 pv 3/4 dt 08.02.2012 kontrat 08.02.2012 fat 19 dt 15.02.2012 seri 00837949
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) FOCUS PRESS Tirane 33,000 2012-02-23 2012-02-28 3410240012012 602 Kontrrolli i Larte i Shtetit.njoftim per shtyp urdher 116/2 dt 31.2.2012,ft 469 ser 837918 dt 30.1.2012
Aparati Qendror INSTAT (3535) FOCUS PRESS Tirane 6,000 2012-03-07 2012-03-21 11610500012012 602-INSTAT pub k 16.02.2012 f 20.2.2012 s 00837557
Bashkia Shkoder (3333) FOCUS PRESS Shkoder 12,000 2012-06-22 2012-07-13 42221410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 00837859 DT 30.5.2012
Aparati Qendror INSTAT (3535) FOCUS PRESS Tirane 8,000 2012-03-16 2012-04-02 13610500012012 602-INSTAT pub kv 1.02.2012 f 27.02.2012 s 00837576
Galeria Kombetare e arteve (3535) FOCUS PRESS Tirane 10,000 2012-03-26 2012-04-02 2810120212012 1012021 604 GALERIA Njoftim ne gazete per konkursin 100 vjetorit te pavarsise me Ur dt 26.03.2012
Avokati i popullit (3535) FOCUS PRESS Tirane 9,000 2012-04-11 2012-04-18 5510660012012 602 AVOKATI POPULLIT ABONIM NE GAZETE UR. PR. NR. 21 PV. 10.2.2012 PV. 10.2.2012 FT. NR 16 DT 13.2.2012 SER 00837946 FT NR 38 DT 23.2.2012 SER 0017282
Aparati Qendror INSTAT (3535) FOCUS PRESS Tirane 4,000 2012-04-16 2012-04-24 19510500012012 602-INSTAT pub k 1.02.2012 f 26.3.2012 s 00837625
Njesia e Zbatimit te Projektit "Strehim me qellim social" Bashkia Durres (0707) FOCUS PRESS Durres 16,200 2012-04-12 2012-04-19 3421070232012 TDO 0707 NJ.ZBATIMIT PROJEKTIT 2107023 / LIGUJD NJOFTIM PER SHPALLJE TENDERI FATURA NR 6 DT 08.02.2012 NR KONTRATES 11 DT 06.02.2012
Njesia e Zbatimit te Projektit "Strehim me qellim social" Bashkia Durres (0707) FOCUS PRESS Durres 16,200 2012-04-12 2012-04-19 3621070232012 TDO 0707 NJ.ZBATIMIT PROJEKTIT 2107023 / LIGUJD NJOFTIM PER SHPALLJE TENDERI FATURA NR 470 DT 30.01.2012 NR KONTRATES 43 DT 27.01.2012
Aparati Qendror INSTAT (3535) FOCUS PRESS Tirane 8,000 2012-05-02 2012-05-09 22210500012012 602 instat pub sh 29.4.2012 f 23.4.2012 s 00837673
Presidenca (3535) FOCUS PRESS Tirane 62,000 2012-05-07 2012-05-11 16610010012012 602-PRESIDENCA NJOFTIM GAZETE URDHER 528/1 DT 19.03.12+ URDHER 913/2 DT 03.05.12 KONT 15+42 FAT 76+164 DT 12.03.12+30.04.12 SR 00837606+00837694
AKTI (3535) FOCUS PRESS Tirane 13,000 2012-05-08 2012-05-11 7710870082012 602,AKTI,NJOFTIM GAZETE,SHKRES 121/1 D 18/4/12,FAT 150 D 25/4/12 S 00837680
Gjykata Kushtetuese (3535) FOCUS PRESS Tirane 15,000 2012-05-10 2012-05-16 9310300012012 602 GJYKATA KUSHTETUSE .njoftim ne shtyp up 39 10.04.2012 pv 16.04.2012 fat 141 16.04.2012
Komiteti i Ndihmes Ligjore (3535) FOCUS PRESS Tirane 30,600 2012-05-21 2012-05-29 2410141032012 602 Kom.Shtet.Ndih.juridike publikime kontrate dt.09.05.12 fat.177 dt.09.05.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 78,000 2012-05-22 2012-06-04 43910040012012 602 ministria ekonomise .publikime up dt 6.4.2012, form 3,4 dt 6.4.2012, ft seri 00837667 dt 12.4.2012
Presidenca (3535) FOCUS PRESS Tirane 2,000 2012-05-22 2012-06-06 19410010012012 602-PRESIDENCA NJOFTIM GAZETE URDHER 1089 DT 18.05.12 FAT 182 DT 15.05.12 SR 00837712
Aparati Qendror INSTAT (3535) FOCUS PRESS Tirane 8,000 2012-05-28 2012-06-08 28910500012012 602 instat pub kv 21.5.2012 f 21.5.2012 s 00837725
Gjykata e rrethit TIrane (3535) FOCUS PRESS Tirane 25,000 2012-06-08 2012-06-20 8910290112012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane njoftim ne shtyp up nr 25 dt 21.05.2012 fat nr 358 dt 13.01.2012 sr nr 87413393 shkr nr 4416 dt 3.05.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 48,000 2012-06-14 2012-06-26 54610040012012 602 ministria ekonomise .shp publikimi ur 135 dt 5.10.11 pv 15.10.11 fat 289 20.10.11 s 88690389
AKTI (3535) FOCUS PRESS Tirane 13,000 2012-06-15 2012-06-27 11110870082012 602 A.K.T.I NJOFT GAZETE SHKR 186 DT 31.05.2012 FAT 237 DT 6.06.2012 SR 00837868
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) FOCUS PRESS Tirane 2,598,000 2012-07-31 2012-08-06 640/110060542012 602 DPRR publikime shpronesime,shkrese nr 4137 dt 26.07.2012,2443/1 dt 22.06.2012,V.K.M nr 336 dt 16.05.2012,fat nr 1296 dt 10.06.2008,133 dt 11.03.2011,129 dt 02.08.2011,seri 23114902,85505825,88038829
Bashkia Shkoder (3333) FOCUS PRESS Shkoder 12,000 2012-08-06 2012-08-13 56821410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 04042520 DT 30.06.2012
Gjykata Kushtetuese (3535) FOCUS PRESS Tirane 45,000 2012-08-03 2012-08-13 16210300012012 602 GJYKATA KUSHTETUSE . nj. ne gazet up 80/2 dt 11.07.2012 pv dt 11.07.2012 fat 324 dt 23.07.2012 seri 04042555
Bashkia Tirana (3535) FOCUS PRESS Tirane 240,000 2012-08-06 2012-08-14 64421010012012 600 Bashkia Tirane lik njof shtypi urdh kryet nr 3,16,47 dt 05.01.2011,10.01.2011,03.02.2011 kontr 12.01.2011,27.01.11,18 dt 11.02.11 fat seri 84454227 dt 19.1.011,84738408 dt 02.02.2011 ,84738431 dt 17.02.2011
Aparati Qendror INSTAT (3535) FOCUS PRESS Tirane 22,000 2012-08-13 2012-08-17 414 1050001 2012 602 INSTAT NJOFTIM GAZETE KONTR 01.02.2012 KONTR 47 ,60 DT 01,02,03.01.2012 URDH 19.07.2012 FAT 307,314 DT 16.07.2012,18.07.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 240,000 2012-08-29 2012-08-30 73210040012012 602 ministria ekonomise .shp publikimi ur 81 dt 3.6.12 pv 13.6.12 fat 271 25.6.12 s 04042502,ur 82 d 13.6.12 pv 13.6.12 ft 274 d 25.6.12 ft 274 d 25.6.12 s04042505 ur 83 d 13.6.12 pv 13.6.12 ft 273 25.6.12 s04042504 ur84 13.6.12 pv 13.6.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 180,000 2012-08-29 2012-08-30 73110040012012 602 ministria ekonomise .shp publikimi ur 51 dt 15.5.12 pv 15.5.12 fat 188 21.5.12 s 00837718,ur 52 d 15.5.12 pv 15.5.12 ft 189 d 21.5.12 00837719 ur 54 d 15.5.12 pv 15.5.12 ft 190 21.5.12 s00837720 ft 70 dt 31.5.12 pv 31.5.12 ft 231 dt 31.
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 168,000 2012-08-29 2012-08-30 73010040012012 602 ministria ekonomise .shp publikimi ur 46 dt 30.4.12 pv 30.4.12 fat 176 9.5.12 s 00837706,ur 44 d 3.5.1.12 pv 3.5.12 ft 169 d 7.5.12 00837699 ur 48 d 4.5.12 pv 4.5.12 ft 181 15.5.12 s00837711 ur 50 dt 15.5.12 pv 15.5.12 ft 191 dt 21.5.12
AKTI (3535) FOCUS PRESS Tirane 13,000 2012-09-28 2012-10-04 13610870082012 A.K.T.I NJOFTIM GAZETE SHKR 211 DT 27.06.2012 FAT 290 DT 30.06.2012 SR 04042521
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) FOCUS PRESS Tirane 34,000 2012-10-17 2012-10-22 58610100772012 602 DPDOGANAVE .njoft ne gazete urdher dt 15.10.2012, kv dt 21.11.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 96,000 2012-10-23 2012-10-26 101210040012012 602 ministria ekonomise .publikim urdher 108 dt 2.8.12 pv 2.8.12 ft 352 dt 9.8.12 s 04042584 urdh 109 dt 2.8.12 pv 2.8.12 fat 351 9.8.12 s 04042583
Aparati Ministrise se Financave (3535) FOCUS PRESS Tirane 28,000 2012-11-05 2012-11-13 75810100012012 602-MIN E FINANCES .fletpalosje ft seri 04042657 dt 25.9.2012, kv dt 2.9.2012, urdher dt 19.6.2012
Aparati Qendror INSTAT (3535) FOCUS PRESS Tirane 8,000 2012-11-06 2012-11-19 619 1050001 2012 Instat njoft gazete kontr 01.02.2012 kontr 31.10.2012 urdh 29.10.2012 fat 475 dt 29.10.2012
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) FOCUS PRESS Tirane 8,000 2012-11-07 2012-11-21 37410280012012 602 Prokuroria e Pergjithshme pub f 17.9.12 s 04042642
PIU Rehabilitimit te Sisitemit Shendetesor (3535) FOCUS PRESS Tirane 36,000 2012-11-07 2012-11-21 4210139022012 231 Njesia Zbatimit projekteve shendetesise ,URDHER 22 D 20/5/12,FAT 203 D 23/5/12 S 00837733,FAT 467 D 22/10/12 S 04042699
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 336,000 2012-11-23 2012-12-17 115010040012012 ministria ekonomise.shpenzime publikimi, urdher 129 dt 21.09.12, pv 21.09.12, ft 434 dt 29.09.12 (04042666)
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 288,000 2012-12-09 2012-12-20 125010040012012 602 ministria ekonomise.shpenzime publikimi, urdher 139,141,143,145,147 dt 8.11.12,pv dt 8.11.12 ft 508,506,909,507,510 dt 13.11.12 s 04042740,04042738,04042741,04042739,04042742,urdh 135 26.10.12 pv 26.10.12 ft 491 5.11.12 s 04042723
Shkolla e Magjistratures (3535) FOCUS PRESS Tirane 19,200 2012-11-09 2012-12-03 305/10550012012 1055001 Shkolla e Magjistratures.BOTIM NJOFTIMI URDH 52 DT 30.07.2012 FAT 350 DT 8.08.2012 SERI 04042582