Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All FLORFARMA All 263,924,442.00 340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Burgu Fushe-Kruje (0716) FLORFARMA Kruje 44,986 2012-01-27 2012-01-30 12101405012 SA LIK FAT NR 86 ST 2.12.2011 NGA BURGU F KRUJE
Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 129,210 2012-02-14 2012-02-20 2710130692012 Sa xhiruar faturen tuaj nr.66date 10/02/2012 nga Spitali Gramsh
Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 206,580 2012-02-15 2012-02-21 2810130212012 SPITALI LEZHELIK FAT.1044 DT.26.01.2012 BLERJE MEDIKAMENTE
Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 211,640 2012-02-17 2012-02-21 3210130232012 SHTESE KONTRATE MEDIKAMENTE LIKUJ FAT NR 88715066 DT 21.10.2012
Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 805,280 2012-02-22 2012-02-23 34/110130822012 LIK NGA SPITALI 1013082 PER FAT= 38555106,84779642 DT 27.04.2011
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 253,044 2012-02-24 2012-03-13 4410130592012 ilace Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 320,100 2012-03-01 2012-03-15 3110130182012 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK MEDIKAMENTE FAT 44DT 28.01.2012 NR SER 89145844 KONTRAT 5 DT 12.01.2012
Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 130,900 2012-03-07 2012-03-21 5710130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Sp. Tropoje (1836) FLORFARMA Tropoje 433,710 2012-03-08 2012-03-21 2610130872012 Sherbimi Spitalor Tropoje, likujdim medikamente, shtese kontrate nr.3, 3/1 dt. 9.01.2012, FT. 36 dt.17.1.2012,56 dt.14.2.2012
Sp. Mat (0625) FLORFARMA Mat 437,660 2012-03-09 2012-03-23 30/10130782012 Ilace Likj.Fat.NR.00891079 Dat.27.2012 (Emergj.)Spitali (1013078)
Sp. Mat (0625) FLORFARMA Mat 479,626 2012-03-09 2012-03-23 29/10130782012 Materiale Radiollogjike Fat.Nr.79 Dat.27.2.2012 Spitali (1013078)
Sp. Kruje (0716) FLORFARMA Kruje 1,084,420 2012-03-13 2012-03-30 4810130732012 1013073 DSHS "STEFAN GJONI" LIK I FAT 67;102 DT 13.12.2011
Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 1,435,570 2012-06-25 2012-07-13 17110130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI ,MEDIKAMENTE,KONTRT VAZH 6/7/11,FAT 93 D 31/7/11 S 85951893,FH 29 D 1/8/11,FAT 87 D 30/11/11 S 89145887,FH 2 D 30/11/11,FAT 80 D 16/9/11 S 88155580,FH 35 D 16/9/11
Sp. Bulqize (0603) FLORFARMA Bulqize 449,228 2012-03-15 2012-04-02 3110130652012 Spitali Bulqize (1013065) likujdim furnitorin FLORFARMA.
Sp. Bulqize (0603) FLORFARMA Bulqize 476,434 2012-03-15 2012-04-02 3010130652012 Spitali Bulqize (1013065) likujdim furnitorin FLORFARMA.
Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 228,233 2012-03-21 2012-04-09 4210130692012 Sa paguar faturen tuaj nr 67 date 10.02.2012 nga Spitali Gramsh
Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 477,360 2012-03-19 2012-04-09 8410130822012 LIK.SPITALI POGRADEC 1013082 FT NR 85951823 DT 26.05.2011
Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 478,320 2012-03-21 2012-04-09 4310130692012 Sa paguar faturen tuaj nr 32 date 22.02.2012 nga Spitali Gramsh
Sp. Permet (1128) FLORFARMA Permet 617,194 2012-03-16 2012-04-09 8310130812012 SPITALI PERMET FAT NR 1035 DT 23.01.2012
Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 358,560 2012-03-21 2012-04-10 6310130712012 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 37 DT 18.01.2012
Sp. Puke (3330) FLORFARMA Puke 1,352,360 2012-03-21 2012-04-10 21/110130832012 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 ILACE MAT MJEKSORE FAT 69 DT.24.11.2011 VITIT KALUAR
Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 383,394 2012-03-26 2012-04-11 68/110130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Sp. Laç (2019) FLORFARMA Laç 216,274 2012-03-26 2012-04-11 5010130752012 KOD INST 1013075 SPITALI LAC LIKUJDIM FATURE NR 00891088 DT 09.03.2012 FH NR 6 DT 09.03.2012 FT NR 00891089
Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 38,016 2012-03-26 2012-04-11 6810130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 3,547,683 2012-03-27 2012-04-11 7010130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 52,800 2012-03-26 2012-04-11 68/210130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 363,407 2012-03-26 2012-04-11 68/310130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Sp. Kucove (0217) FLORFARMA Kuçove 500,000 2012-04-02 2012-04-11 5210130742012 shpenz.per ilace e materiale tjera spitali kucove kod.1013074 fat.00891062 dt.24.02.2012
Sp. Permet (1128) FLORFARMA Permet 109,901 2012-04-10 2012-04-17 10810130812012 SPITALI PERMET FAT NR 84 DT 09.03.2012
Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 3,298,643 2012-04-13 2012-04-20 12310130232012 medikamente likuj fat 89145840 23.01.2012
Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 125,680 2012-04-17 2012-04-20 13510130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 99,825 2012-04-17 2012-04-20 13610130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 33,000 2012-04-17 2012-04-20 8610130592012 ilace Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 516,010 2012-04-13 2012-04-23 10510130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 855,250 2012-04-17 2012-04-24 9510130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI barna up 49 dt 7.04.11 vend 13.06.11 kontr 28.06.11 ft 69 dt 28.06.11 ser 85951869 fh 64 dt 28.06.11
Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 440,528 2012-04-25 2012-04-26 83/110130202012 1013020 shp matriale ilace muaji dhjetor 2011 Spitali Kukes
Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 465,804 2012-04-25 2012-04-26 8210130202012 1013020 shp matriale ilace muaji dhjetor 2011 Spitali Kukes
Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 348,480 2012-04-25 2012-04-26 83/310130202012 1013020 shp matriale ilace muaji dhjetor 2011 Spitali Kukes
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 380,636 2012-04-25 2012-04-26 73 1013060 2012 PSIKIATRIA 1013060 ILACE
Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 450,000 2012-04-26 2012-04-27 11110130882012 231 SUOGJ KOCO GLOZHENI bl karroce invalidi up 41 dt 18.03.11 pv3.4 dt 7.04.11 ft 88 dt 07.04.11 ser 84779688 fh 9 dt 07.04.11