Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All FLONJA All 63,014,872.00 38 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 477,576 2012-03-08 2012-03-21 8310110392012 602 Rektorati UT miremb rrjeti hidraulik up 16 dt 15.2.12 pv 17.2.12 fat 9 dt 29.2.2012 s 86952910 sit 29.2.2012
Bashkia Tirana (3535) FLONJA Tirane 945,091 2012-07-27 2012-08-03 56521010012012 Bashkia Tirane lik 5% garanca cerdhe vazhd kontr 10676 dt 30.10.2008 sit perf 30.01.2009 proc verb kolaud 05.05.2009 ,proc verb garancie 29.09.2010
Bashkia Tirana (3535) FLONJA Tirane 1,237,696 2012-07-27 2012-08-03 56421010012012 Bashkia Tirane lik 5% garanci qendra soc vazhd kontr 10677 dt 30.10.2008 sit perf 15.05.2009 proc verb kolaud 27.07.2007 ,proc verb garancie 10.11.2010
ISSH (3535) FLONJA Tirane 758,615 2012-08-14 2012-08-17 1710100982012 231 Instituti i Sig Shoq TVSH KOSTO KONT NE VAZHD 2012 SIT 3 DT 20.4.2012
Drejtoria Qendrore e Zyrave te Sherbimit Turistik (3535) FLONJA Tirane 507,753 2012-08-10 2012-08-17 6810120882012 466 Zyra e SH Turistik clirim garanci punimesh urdh 2 dt 9.8.12 pv kolaudimi 8.8.12 sit 28.6.11 sit 5.8.11
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) FLONJA Korçe 163,284 2012-08-24 2012-08-30 13110051152012 GARANCI PUNIMESH" RIKONSTRUKSION STALLE" QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 3,447,212 2012-09-13 2012-09-17 35010110392012 Rektorati UT rik fak ekon up 98 dt 28.06.12 njf 1753/2 dt 08.08.12 kontr 1753/4 dt 27.08.12 ft 24 dt 10.09.12 ser 86952924 sit 10.09.12
ISSH (3535) FLONJA Tirane 928,759 2012-10-03 2012-10-05 2310100982012 231 Instituti i Sig Shoq . tvsh ft seri 86952925 dt 24.9.2012, leter pranim i dt 24.9.2012, up dt 7.3.2012, nj fit dt 2.8.2012, kontr dt 2.8.2012
ISSH (3535) FLONJA Tirane 255,332 2012-10-03 2012-10-05 2010100982012 231 Instituti i Sig Shoq . tvsh ft seri 86952920 dt 31.5.2012, up dt 7.11.2011, nj fit dt 23.11.2011, kontr dt 23.11.2011
Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) FLONJA Tirane 2,004,000 2012-10-16 2012-10-22 30810111382012 Fak Histo. Filologj miremb ndertese up 96 dt 28.6.12 nj levrim kontr 26.9.12 at 31 dt 16.10.12 s 86952931 pv md 16.10.12 sit punim 16.10.12 buletini 17.9.12
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) FLONJA Tirane 565,320 2012-10-23 2012-10-26 28710111372012 Fak GJ Huaja lyerje fakulteti levrim kontr 1752/4 dt 26.09.12 kontr 1752/2 dt 17.09.12 ft 32 dt 23.10.12 ser 86952932 sit 23.10.12
Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 3,211,004 2012-10-26 2012-10-29 40010110392012 Rektorati UT rik fak ekon up 98 dt 28.06.12 njf 1753/2 dt 08.08.12 kontr 1753/4 dt 27.08.12 ft 28 dt 10.10.12 ser 86952928 sit 10.10.12 perf
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) FLONJA Tirane 2,255,400 2012-11-07 2012-11-21 21310111422012 Fak Ekonomik miremb ndertese up 96 dt 28.6.12 nj levrim kontr 1752/4 dt 26.9.12 sit 16.10.12 fat 30 dt 16.10.12 s 86952930 pv md 16.10.12 buletin APP 17.9.12
Bashkia Tirana (3535) FLONJA Tirane 2,161,810 2012-11-12 2012-12-04 86621010012012 Bashkia Tirane - rik kopshti Bregu Lumit vazhd kontr 653 dt 22.01.2010 sit 25.04.2011 pr verb kolaud 16.05.2011,fat 67848281 dt 25.04.2011
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) FLONJA Tirane 927,180 2012-11-21 2012-12-13 26110111432012 Fak Shkenc. Soc miremb ndertese up 96 dt 28.6.12 nj levrim kontr 1752/4 dt 26.9.12 fat 36 dt 19.11.12 s 86952936 sit 19.11.12 pv md 19.11.12
Shkolla e larte e Infermerise (3535) FLONJA Tirane 306,600 2012-12-05 2012-12-17 25810110492012 Fak Infermieris miremb ndertese up 96 dt 28.6.12 nj levrim kontr 26.9.12 fat 40 dt 3.12.12 s 86952940 sit 3.12.12
Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 1,025,760 2012-11-23 2012-12-17 45210110392012 1011039 Rektorati UT miremb ambjenti up 96 dt 28.6.12 nj f 1752/1 dt 5.9.12 kontr 1752/2 dt 17.9.12 sit 22.11.12 at 38 dt 22.11.12 s 86952938 pv md 22.11.12 botim APP 17.9.12
Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 1,324,555 2012-11-23 2012-12-17 47010110392012 Rektorati UTrik fak ekon shtes kontr 1753/10 dt 23.10.12 pv kolaud 22.11.12 up 116 dt 8.1.12 at 37 dt 22.11.12 s 86952937
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) FLONJA Tirane 237,480 2012-12-08 2012-12-19 32510111402012 Fak Shk Natyres miremb up 96 dt 28.6.12 nj levrim kontr 1752 dt 26.93.12 at 41 dt 6.12.12 s 86952941sit 6.12.12 pv md 6.12.12
Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 599,286 2012-12-08 2012-12-20 40928090012012 231-KOM KASHAR GARANCI URDHER 148 DT 06.12.12 KONT 23.05.11 SIT PV KOLAUDIM 10.07.1011 PV 11.09.12
Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 88,356 2012-12-08 2012-12-20 41028090012012 231-KOM KASHAR GARANCI URDHER 148 DT 06.12.12 KONT 23.05.11 SIT PV KOLAUDIM 10.07.1011 PV 11.09.12
Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 434,830 2012-12-08 2012-12-20 39528090012012 231-KOM KASHAR SISTEMIM PASTRIM SIT 23.10.12 FAT 33 DT 23.10.12 SR 86952933
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) FLONJA Tirane 756,240 2012-11-15 2012-12-12 22910111412012 Fak Drejtesise sherb miremb ndertese up 96 dt 28.6.12 nj levrim kontr 1752/2 dt 17.9.12 gat 34 dt 7.11.2012 s 86952934 sit 7.11.12 nj AKP 17.9.12
Shkolla e larte e Infermerise (3535) FLONJA Tirane 369,000 2012-06-01 2012-06-11 8810110492012 602 Fak Infermieris shp jyerje ambiente up 28 dt 4.5.12 pv 15.5.2012 fat 14 dt 5.5.12 s 86952916 pv md 10.5.2012
ISSH (3535) FLONJA Tirane 2,393,048 2012-04-18 2012-04-25 1110100982012 604 Instituti i Sig Shoq TVSH + KOSTO LOKALE kontr nr IBRD/CW/NCB/NO 7-2010UP NR 16 DT 12.05.2011 NJOFTIM FITUESI NR 84 DT 23.011.2011 FAT NR 12 DT 5.04.2012 SITUACION NR 1 , 2 DT 2.03.2012 DHE DT 5.04.2012
ISSH (3535) FLONJA Tirane 2,837,430 2013-02-25 2013-02-25 710100982013 231 ISSH . tvsh dhe kosto lokale kv dt 2.8.2012, nj fit dt 2.8.2012, ft seri 86952942 dt 28.1.2013
Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 474,000 2013-03-26 2013-03-27 12210110392013 UT Rektorati miremb rrjeti elektr. up 7 dt 7.1.13 pv 9.1.13 fat 43 dt 18.1.13 s 8695943 sit 18.1.13
ISSH (3535) FLONJA Tirane 1,336,539 2013-03-27 2013-03-27 1210100982013 231 ISSH .tvsh kosto lokale up dt 7.3.2012, nj fit 2.8.2012, ft seri 86952944 dt 19.3.2013
Fakulteti i Mjekesise (3535) FLONJA Tirane 593,772 2013-04-03 2013-04-04 1910111392013 Fak Mjeksise miremb ndertese detyr prapamb up 96 dt 28.6.12 nj l kontr 1752 dt 26.9.12 fat 38 dt 3.12.12 s 86952939 sit 3.12.12
Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 7,997,363 2013-04-12 2013-04-15 8928090012013 231-KOM KASHAR RIK RRUGE TEFTA TASHKO UP 27 DT 03.07.12 PV KLAS 09.11.12 VENDIM LIDHJE KONT 14.01.13 KONT 14.01.13 SIT 1 DT 02.04.13 FAT 45 DT 02.04.13 SR 86952945 PV 02.04.13
Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 8,649,328 2013-06-12 2013-06-19 17928090012013 231-KOM KASHAR Rik i rruges Tefta Tashko Koco, fsh.Mezez-Fushe".Situacion punimesh nr.2, dt. 10.06.2013 Proces verbal realizim punimesh dt.10.06.2013 Fat.nr.47, dt.10.06.2013; Seria nr.86952947 KONT NE VAZHD Kontrate date 14.01.2013
Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 266,790 2013-07-11 2013-09-26 21028090012013 602-kom kasharriparim ambioente shkoolen up 17 dt 21.05.13 ftese oferte 22.05.13 pv 23.05.13 fat 48 dt 14.06.13 sr 86952948
Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 363,920 2013-09-18 2013-10-22 25028090012013 KOM KASHAR PASTRIM KANALE UJEITESE UP 25 DT 19.06.13 FTESE OFERTE 20.06.13 PV 25.06.13 SIT 10.07.13 FAT 49 DT 10.07.13 SR 86952949
Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 7,533,530 2013-10-28 2013-11-13 28428090012013 KOM KASHAR RRIK RRUGA TEFTA TASHKO KOCO SIT 1 DT 21.10.13 URDHER PROK 24 DT 07.06.2013 PV KLASIF 19.07.13 KONT 147/4 DT 29.08.13 SIT 1 DT 21.10.13 FAT 7 DT 21.10.13 SR 86952857
Drejtoria E Konvikteve (3535) FLONJA Tirane 330,480 2013-11-27 2013-11-27 235 2101113 2013 Drejt Konvikteve lik izolim tarace ,urdh prok nr 340 dt 17.07.2013,prevent 17.07.2013,proc verb dt 22.07.2013,situac 31.07.2013,fat 86952950 dt 31.07.2013,kontr 246 dt 23.05.2013 fat 10549516 dt 25.11.2013,fl hyr nr 14 dt 25.11.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) FLONJA Tirane 529,200 2013-12-30 2013-12-31 40910030012013 sherbim lyerje,Kontr.nr.2640,Prot dt.2.09.2013,fat.nr.14 dt.13.12.2013,seri 86952864
Komuna Vaqarr (3535) FLONJA Tirane 1,517,454 2013-12-11 2013-12-12 16428010012013 231 Komuna Vaqarr shpenzime varreza dhe 5% garanci, up.nr.04 dt.05.09.2013pv. 12.10.2013 njof.fit.04.11.2013 APP kont.04.11.2013 fat.02 dt.18.11.2013 preventiv. dt.05.09.2013 sit. 18.11.2013
Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 3,203,879 2013-12-16 2013-12-18 37328090012013 KOM KASHAR SIT RIK RRUGA TEFTA TASHKO KONT NE VAZHD 1447/4 DT 29.08.13 FAT 12 DT 13.12.13 SR 86952862
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >