Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All FEDOS shpk All 75,691,493.00 43 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Skrapar (0232) FEDOS shpk Skrapar 49,000 2012-02-20 2012-02-21 2210130852012 Skrapar;Drejt.sherb.spitalor;Fature nr.280(00881505)dt.22/12/2011;U-Prokurim nr.43;P-Verbal dt.20/12/2011
Materniteti Tirane (3535) FEDOS shpk Tirane 376,800 2012-02-24 2012-03-13 3810130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE pjee kemb ap mjeksore up 14 dt 10.02.12 sht kontr 14/3 dt 10.02.12 ft 96 dt 20.02.12 ser 00881551 fh 12 dt 20.02.12
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) FEDOS shpk Vlore 124,252 2012-03-09 2012-03-23 30 1013014 2012 ILACE DSHPQ 1013014
Materniteti Tirane (3535) FEDOS shpk Tirane 203,040 2012-03-21 2012-04-02 7110130502012 1013050 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE bl krevat gjinekollogjik uo 95/1 dt 03.11.11 pv3.4 dt 03.11.11 ft 227 dt 03.11.11 ser 88649452 fh 39/1 dt 11.11.11
Spitali Lezhe (2020) FEDOS shpk Lezhe 130,212 2012-04-04 2012-04-12 7410130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.574 DT.27.03.2012
Spitali Lezhe (2020) FEDOS shpk Lezhe 11,556 2012-04-09 2012-04-13 8410130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.84 DT.30.03.2012
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) FEDOS shpk Vlore 180,000 2012-05-10 2012-05-16 74 1013014 2012 materiale laboratori DSHPQ 1013014
Drejtoria e shendetit publik Pogradec (1529) FEDOS shpk Pogradec 199,848 2012-05-21 2012-05-29 10910130412012 1013041 D. SHENDETIT PUBLIK POGRADEC PER FAT= 67 DT 21.02.2012
ASHR Tirane (3535) FEDOS shpk Tirane 2,071,200 2012-05-24 2012-06-06 13310130022012 602 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL bl fibrogastroskop up 28 dt 05.03.12 njf 28/6 dt 02.04.12 kontr 28/7 dt 16.04.12 ft 128 dt 10.05.12 ser 02642543 fh 29 dt 10.05.12
ASHR Tirane (3535) FEDOS shpk Tirane 97,998 2012-05-23 2012-06-06 13810130022012 602 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL rip autoklave up 10 dt 20.01.12 pv3.4 dt 30.01.12 ft 24 dt 01.02.12 ser 00881539
Sp. Mirdite (2026) FEDOS shpk Mirdite 217,200 2012-05-23 2012-06-06 7310130792012 spitali per ilace
Materniteti Tirane (3535) FEDOS shpk Tirane 2,988,000 2012-06-01 2012-06-08 15710130502012 231 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE ap mjeks up 21 dt 14.02.12 njf 21/8 dt 06.04.12 kontr 25.04.12 ft 148 dt 28.05.12 ser 02642563 fh 9 dt 30.05.12
ASHR Tirane (3535) FEDOS shpk Tirane 2,154,000 2012-06-08 2012-06-20 15910130022012 602 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL ,bl paisje,up 31 d 9/3/12,njf 30/4/12,kontr 31/7 d 2/5/12,fat 127 d 10/5/12 s 02642542,fh 30 d 10/5/12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 478,800 2012-06-11 2012-06-21 19610130492012 602 QSUT barna up 1.12.11 pv29.12.11 ft 285 dt 30.12.11 ser 00881510 fh 1014 dt 30.12.11
Spitali Gjirokaster (1111) FEDOS shpk Gjirokaster 16,800 2012-06-19 2012-06-29 13410130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGes sherbime llampe fotometer
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) FEDOS shpk Vlore 225,658 2012-09-24 2012-09-25 186 1013060 2012 PSIKIATRIA 1013060 SOLUCIONE,PAISJE LABORATORI
Spitali Lezhe (2020) FEDOS shpk Lezhe 478,800 2012-10-03 2012-10-05 27810130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.238 DT.01.10.2012
Spitali Lezhe (2020) FEDOS shpk Lezhe 864,000 2012-10-10 2012-10-16 26710130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.232 DT.21.09.2012 SIPAS KONTRATES
Spitali Korce (1515) FEDOS shpk Korçe 12,420 2012-10-18 2012-10-24 44610130192012 PANEL KOMANDIMI PER SPIROMETRIN FAT.204 SPITALI KORCE
Spitali Lezhe (2020) FEDOS shpk Lezhe 474,000 2012-11-06 2012-11-19 29810130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.240 DT.23.10.2012
Spitali Shkoder (3333) FEDOS shpk Shkoder 4,189,200 2012-11-16 2012-11-22 41010130232012 blerje pajisje fizoterapie kodi m133157 likuj fat nr 04879327 01.11.2012
Spitali Shkoder (3333) FEDOS shpk Shkoder 4,126,800 2012-12-07 2012-12-10 44710130232012 SPITALI SHKODER BLERJE PAJISJE LABORATORI KODI M133157 LIKUJ FAT NR 04789362 04.12.2012
Sp. Berati (0202) FEDOS shpk Berat 472,860 2012-11-19 2012-12-13 35110130642012 mirrembajtje sistemi oksigjeni likujdim fatura 270 dt 08.11.2012 nga spiatli berat 1013064
Spitali Shkoder (3333) FEDOS shpk Shkoder 7,233,600 2012-12-07 2012-12-18 44810130232012 BLERJE PAJISJE MJEKSORE KODI M133157 LIKUJ FAT NR 04879360 DT 04.12.2012
Materniteti Tirane (3535) FEDOS shpk Tirane 764,244 2012-12-06 2012-12-17 38710130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE ,BL APARATURA,UP 88 D 10/9/12,PV 10/9/12,FAT 241 D 3/10/12 S 04879306,FH 25 D 29/10/12
Spitali Shkoder (3333) FEDOS shpk Shkoder 4,752,000 2012-12-24 2012-12-27 501130232012 SPITALI SHKODER KONTRATE NE VAZHDIM LIKUJ FAT NR 04879370 11.12.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 10,321,080 2012-12-13 2012-12-27 56310130492012 231 Q S U T fvpajisje up 13.06.12 njf 9.08.12 kontr 2522/7 dt 10.09.12 dhe 2522/6 dt 6.09.12 ft 299 dt 7.12.12 ser 04879365 fh 52 dt 7.12.12
Spitali Shkoder (3333) FEDOS shpk Shkoder 2,980,800 2012-12-24 2012-12-27 50010130232012 SPITALI SHKODER KONTRATE NE VAZHDIM LIKUJ FAT NR 04879383 14.12.2012
Sp. Mat (0625) FEDOS shpk Mat 388,200 2013-02-27 2013-02-28 2510130782013 Spitali (1013078) Lik. Dety.V"12" Materiale Mjekimi Kontr.nr. 7 dt.13.9.2012 fat.nr. 301 dt.12.12.2012
Materniteti Tirane (3535) FEDOS shpk Tirane 235,000 2013-03-07 2013-03-13 4210130502013 231,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",mikroskop,up 22/1/13,pv 22/1/13,fat 15 d 30/1/13 s 04879419,fh 6 d 30/1/13
Spitali Shkoder (3333) FEDOS shpk Shkoder 5,296,800 2013-03-26 2013-03-26 9010130232012 SPITALI SHKODER FATURE NR 04879403 DATE 27.12.2012,FAT.04879410 , 04879418 DT. 18.01.2013,
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 2,509,320 2013-04-08 2013-04-08 21810130492013 602 QSUT barnaup 20.06.12 njf 7.07.12 kontr 2573/13 dt 3.09.12 ft 255 dt 23.10.12 ser 04879231 fh 919 dt 23.10.12 ft 325 dt 19.12.12 ser 04879391 fh 1080 dt 19.12.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 470,400 2013-04-08 2013-04-08 21910130492013 602 QSUT barna up 53 dt 15.05.12pv17.05.12 ft 143 dt 22.05.12 ser 0642558 fh 326 dt 23.05.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 1,861,080 2013-04-08 2013-04-09 22510130492013 QSUT PAISJE,UP 18/10/12,KONTR 4818/8 D 4/12/12,NJF 14/11/12,FAT 333 D 24/12/12 S 04879399,FH 23 D 26/12/12
Spitali Shkoder (3333) FEDOS shpk Shkoder 12,432,000 2013-04-05 2013-04-05 9110130232013 SPITALI SHKODER FAT. 04879402 DT. 27.12.2012,04879409,04879417, DT. 08.01.2013
Spitali Diber (0606) FEDOS shpk Diber 722,040 2013-05-20 2013-05-23 8810130152013 SPITALI 1013015 BLERJE MEDIKAMENTESH FAT NR 302 DATE 11.12.12
Spitali Lezhe (2020) FEDOS shpk Lezhe 1,071,600 2013-09-17 2013-09-19 25410130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.236 DT.13.09.2013 SIPAS KONTRATES
Spitali Gjirokaster (1111) FEDOS shpk Gjirokaster 376,800 2013-10-07 2013-10-24 22110130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK FAT 139 DT 07.06.2013 NR SER 07812294/10057231 UP 29/1 DT 7.6.2013
Materniteti Tirane (3535) FEDOS shpk Tirane 951,685 2013-10-07 2013-10-24 26210130502013 602,SUOGJ "MRETERESHA GERALDINE",BL PJ PER APARAT MJEKESORE,UP 35 D 3/5/13,NJF 35/4,NJAPP 17/6/13,KONTR 35/5 D 7/6/13,FAT 241 D 19/9/13 S 10057296,FH 51 D 19/9/13,SIT 2 D 19/9/13
Spitali Shkoder (3333) FEDOS shpk Shkoder 1,188,000 2013-10-17 2013-10-24 33010130232012 SPITALI SHKODER FAT. 10057251,7252,7253,7254,7257,MUAJI GUSHT 2013