Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All EUROSIG SHA All 14,328,558.00 191 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e SHIK Fier (0909) EUROSIG SHA Fier 14,600 2012-02-23 2012-02-23 1910180092012 SIGURACION AUTOMJETE SH.I.SH.FIER 1018009
Prefektura e qarkut Kukes (1818) EUROSIG SHA Kukes 14,600 2012-06-21 2012-07-13 20810160682012 1016068 police sigurimin Prefektura Kukes
Bordi i Kullimit Vlore (3737) EUROSIG SHA Vlore 32,500 2012-03-23 2012-04-10 32 1005080 2012 SIGURIM MJETESH TRANSPORTI NR.SERIE 165430,0165448 B.KULLIMIT 1005080
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) EUROSIG SHA Sarande 14,600 2012-03-28 2012-04-11 3610260402012 SIG MAKINE MIDHJA
Zyra Arsimore Has (1812) EUROSIG SHA Has 14,600 2012-04-04 2012-04-12 57/110111182012 1812 SIG MJETI ZYRA ARSIMORE HAS 1011118 FAT 120477 DT 09.02.2012
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) EUROSIG SHA Tirane 64,100 2012-04-09 2012-04-13 10610111532012 602 QENDRA E STUDIMEVE ALBANOLOGJIKE shp.sig.per mj.trans.up15 dt.02.04.12 pv dt 02.04.12 f 124409 dt 02.04.12 s 0168142 f 124410 dt2.04.12 s 0168143 fat 124411 dt 2.04.12 ns 0168144 fat 124412 dt 2.04.12 nr. ser 0168145
Komuna Shushice (0808) EUROSIG SHA Elbasan 14,600 2012-05-09 2012-05-15 10023980012012 SIG.MAK. KOMUNA SHUSHICE
Bashkia Fier (0909) EUROSIG SHA Fier 32,600 2012-05-09 2012-05-15 7421110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Komuna Gracen (0808) EUROSIG SHA Elbasan 14,600 2012-05-14 2012-05-21 4423840012012 siguracion Kom Gracen 2384001
Prefektura e qarkut Shkoder (3333) EUROSIG SHA Shkoder 16,920 2012-05-17 2012-05-22 8810160712012 PREFEKTURA SHKODER ,FAT 89381917 DT 24.04.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) EUROSIG SHA Tirane 14,602 2012-05-21 2012-05-29 12410060472012 602 DPUK sigurim automjeti,up nr 1 dt 03.01.2012,pv dt 09.05.2012,fat nr 127514 dt 09.05.2012,seri 0169217
Bashkia Tirana (3535) EUROSIG SHA Tirane 254,400 2012-05-24 2012-06-08 31321010012012 Bashkia Tirane urdh prok nr 22 dt 23.01.2012 proc verb dt 09.02.2012 fat 89382431dt 09.02.2012
Spitali i burgut Tirane (3535) EUROSIG SHA Tirane 34,900 2012-05-28 2012-06-08 3610140132012 602 Spitali i burgut sigurim TPL viti 2012 Up.27/1 dt.08.03.12 pv3&4 dt.09.03.12 fat.123 dt.14.03.12
Komuna Dishnice (1128) EUROSIG SHA Permet 14,602 2012-05-29 2012-06-08 9026960012012 SIG.MAK. K.DISHNICE
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) EUROSIG SHA Tirane 13,000 2012-06-07 2012-06-13 6010100992012 602 A A P S K . sig auto ft seri 00458922 dt 22.5.2012
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0202) EUROSIG SHA Berat 19,488 2012-06-12 2012-06-22 8321020032012 siguracin likujdim fatura 0172134 date 09.06.2012 nga gjelberimi berat 2102003
Qendra e Zhvillimit Korce (1515) EUROSIG SHA Korçe 20,298 2012-06-14 2012-06-26 8821220182012 SIGURACION MAKINE FAT.127939 Q.REZIDENCIALE
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) EUROSIG SHA Korçe 65,202 2012-06-15 2012-06-27 8021220062012 SIGURACION MJETESH NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIIKE KORCE
Nd-ja Komunale Banesa (0909) EUROSIG SHA Fier 39,904 2012-06-15 2012-06-27 9621110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Drejtoria e Bujqesise Gjirokaster (1111) EUROSIG SHA Gjirokaster 30,800 2012-06-19 2012-06-29 5010050112012 1005011 DRBU SIG MJETI NR SERIE 00458409
Aparati Ministrise se Punes (3535) EUROSIG SHA Tirane 46,500 2012-06-18 2012-06-29 1981025001/2012 602 AP MIN PUNES SIG MJETI UR NR 1128 DT 12.5.2012 FAT 128523 , 12653, 126527 DT 28.4.2012
Komuna Terpan (0202) EUROSIG SHA Berat 14,601 2012-07-25 2012-08-02 9023070012012 pages siguracion automjeti permakinen Br 3412-B nga komuna terpan 2307001
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) EUROSIG SHA Vlore 124,200 2012-07-30 2012-08-06 13510130602012 PSIQATRIA 1013060 SIG NDERTESE FAT 72 DT 24.07.2012
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) EUROSIG SHA Vlore 73,876 2012-07-30 2012-08-06 13610130602012 PSIQATRIA 1013060 SIG MAKINASH TPL FAT 83426383 DT 24.07.2012
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Mjeksise (3535) EUROSIG SHA Tirane 478,800 2012-08-08 2012-08-16 13210111392012 602 Fak. Mjeksise sig ndertese up 23/3 dt 12.7.12 pv 12.7.12 at 109 dt 12.7.12 s 03181109
Bashkia Korce (1515) EUROSIG SHA Korçe 47,946 2012-08-08 2012-08-16 39421220012012. SIGURACION MJETESH FAT.0175180,0175179,0173690,017369 BASHKIA KORCE
Bashkia Roskovec (0909) EUROSIG SHA Fier 172,800 2012-08-13 2012-08-17 16121130012012 SHPENZIM BASHKIA ROSKOVEC
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) EUROSIG SHA Tirane 19,488 2012-08-14 2012-08-17 12110060992012 602 Instituti Transportit studime per projektin SEE Mariner Up.29 dt.10.08.12 pv dt.10.08.12 fat dt.10.08.12
Bordi i Kullimit Vlore (3737) EUROSIG SHA Vlore 32,602 2012-08-24 2012-08-30 141 1005080 2012 SIGURIM MJETESH TRANSPORTI NR.SERIE 0178269 B.KULLIMIT 1005080
Komisariati i Policise Diber (0606) EUROSIG SHA Diber 238,604 2012-09-10 2012-09-13 17810160242012 POLICIA DIBER lik. siguracion - mjetesh fat. nr. 2 dt. 27.08.2012
Sp. Librazhd (0821) EUROSIG SHA Librazhd 40,596 2012-09-12 2012-09-14 23310130762012 SPITALI LIK FATURE SIGURACION AUTOMJETI
Burgu 313 Tirane (3535) EUROSIG SHA Tirane 54,388 2012-09-19 2012-09-24 15910140092012 Burgu Jordan Misja sig automjeti up nr 39 dt 11.07.2012 pv dt 11.07.202 fat 88 dt 11.07.2012 seri 00158844
Drejtoria e SHIK Gjirokaster (1111) EUROSIG SHA Gjirokaster 31,380 2012-09-27 2012-10-04 9210180102012 SH I SH GJIROKASTER(1018010)SIG MJETE TRANS FAT NR 30 DT 25.9.2012 NR SER 00458415
Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) EUROSIG SHA Tirane 300,000 2012-10-04 2012-10-05 28310111382012 Fak Histo. Filologj sig ndert up 47 dt 1.9.12 pv 26.9.12 fat 993 dt 26.9.12 s 03180993
Drejtoria e Pyjeve Mat (0625) EUROSIG SHA Mat 14,600 2012-10-03 2012-10-05 94/10260352012 Policia Pyjore (1026035) Lik.Sig.automjeteve Lik.Fat.Nr.0143442 Dt.30.5.2012
ASHR Tirane (3535) EUROSIG SHA Tirane 27,888 2012-10-04 2012-10-05 25710130022012 1013002 602AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL sig makina up 50 dt 23.09.12 pv 23.09.12 ft 517 dt 23.09.12 ser 03180517
Drejtoria e Bujqesise Vlore (3737) EUROSIG SHA Vlore 60,840 2012-10-03 2012-10-05 177 1005037 2012 SIG MJETI 1005037DRBU
Komuna Klos (0808) EUROSIG SHA Elbasan 14,600 2012-10-03 2012-10-05 13323900012012 Komuna Klos sig mjeti
Dogana Berat (0202) EUROSIG SHA Berat 14,602 2012-10-04 2012-10-08 11710100892012 siguracion makine fat nr 0176356 dt 26.06.2012 dogana br 1010089
Komuna Carcove (1128) EUROSIG SHA Permet 43,490 2012-10-08 2012-10-09 262.26900012012 SIG.MAK. K.CARSHOVE