Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. All 466,931,256.00 419 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Fier (0909) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Fier 1,055,760 2012-03-07 2012-03-21 5610130172012 LIKUJDIM SPITALI FIER
Spitali Korce (1515) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Korçe 6,066,427 2012-03-07 2012-03-21 10410130192012 NAFTE PER NGROHJE SPITALI KORCE
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 33,079,164 2012-03-09 2012-03-23 11610170512012 602,REP 4300,KARBURANT,KONTR VAZH,3535/3 D 23/6/11,FAT 880,881 D 30/12/11 S 00021880,881,FAT 909 D 31/12/11 S 00021109,FAT 1 D 31/12/11 S 00022451,FH 1 D 6/1/12
Spitali Fier (0909) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Fier 353,328 2012-06-20 2012-07-02 16010130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Sp. Mat (0625) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Mat 539,748 2012-06-20 2012-07-02 114/10130782012 Spitali Burrel (1013078) Karburant Urdh.Nr.5/6 Dt.27.2.2012 Kont.Nr.196 Dt.23.5.2012 Lik.Fat.Nr.T206 Dt.18.6.2012
Sp. Kolonje (1514) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Kolonje 683,250 2012-06-20 2012-07-02 13610130722012 SPITALI KOLONJE KARBURANT DHE VAJ KONTRATA NR.1DT.08.06.2012 FAT.NR.87DT.14.06.2012 F.H.NR.4 DT.15.06.2012FAT.T.142DT08.06.2012
Drejtoria e Pyjeve Diber (0606) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Diber 353,328 2012-06-20 2012-07-02 9810260062012 ND. PYJORE DIBER lik. fatura nr. 69 dt. 1.06.2012
Spitali Lushnje (0922) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Lushnje 347,400 2012-06-20 2012-07-03 18010130222012 1013022 Spitali Lushnje karburant
QFM Teknike Tirane (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 34,080,000 2012-06-21 2012-07-06 7810160562012 602-Qendra.Furniz.Mater.Tekni karburant,kont 202 13.06.2012 fat T-194 15.06.2012 fh 6 20.06.2012
Drejtoria e shendetit publik Tropoje (1836) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tropoje 264,996 2012-06-26 2012-07-13 6710130472012 Drejtoria e Shendetit Publik Tropoje, likujdim karburante, kontrata date 29.05.2012 Ft. 40 dt.29.5.2012 seri 02035040
Drejtoria Arsimore Berat (0202) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Berat 507,600 2012-06-22 2012-07-13 22910110022012 karburant likujdim fatura 222 date 20.06.2012 nga drejtoria arsimore rajonale berat 1011002
Drejtoria e Pyjeve Bulqize (0603) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Bulqize 170,000 2012-06-25 2012-07-13 5410260052012 Drejt.Sherbimit Pyjor (1026005) likujdim furnitorin : Europetrol Albania Durres Albania sh.a
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Lezhe 173,700 2012-06-25 2012-07-13 4510260172012 SHERB PYJOR LEZHE LIK FAT.88 DT.04.06.2012
Drejtoria e Bujqesise Diber (0606) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Diber 169,200 2012-06-25 2012-07-13 9610050062012 1005006 drejtoria e bujqesise nafte fat nr 218date 20.06.12
Drejtoria e Pyjeve Kukes (1818) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Kukes 340,800 2012-06-25 2012-07-13 15310260152012 1026015 karburant muaji qershor 2012 Drej. sherbimit Pyjor Kukes
Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Lezhe 529,992 2012-06-25 2012-07-13 8310160702012 PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 57 DT 30.05.2012
Spitali Kukes (1818) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Kukes 521,100 2012-06-22 2012-07-13 14710130202012 1013020 karburant muaji qershor 2012 Spitali Kukes
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 1,692,000 2012-06-26 2012-07-13 34310100772012 602 DPDOGANAVE KARBURANT KONT NE VAZHD 266/1 DT 01.06.12 FAT 201 DT 18.06.12 SR 02035251 FH 13 DT 18.06.12 PV 18.06.12
Drejtoria e Pyjeve Permet (1128) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Permet 434,250 2012-06-22 2012-07-13 9310260212012 PYJORE PERMET FAT NR T 123 DT 07.06.2012
Prefektura e qarkut Kukes (1818) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Kukes 347,400 2012-06-22 2012-07-13 17910160682012 1016068 matriale muaji maj 2012 Prefektura Kukes
Ministria e Integrimit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 511,200 2012-06-22 2012-07-13 27310780012012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT karburanti autoriz 21.05.12nr 5/24 kontr 12.06.12 ft 167 dt 12.06.12 ser 02035317 fh 81 dt 12.06.12
Dogana Fier (0909) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Fier 347,400 2012-06-26 2012-07-13 6110100902012 GAZOIL DOGANA FIER 1010090
Sp. Permet (1128) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Permet 347,400 2012-06-22 2012-07-13 20210130812012 SPITALI FAT NR T 113 DT 06.06.2012
Spitali Diber (0606) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Diber 852,000 2012-06-22 2012-07-13 14510130152012 SPITALI 1013015 KARBURANT fat nr 164 date 12.06.12
Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 1,692,000 2012-06-22 2012-07-13 23710041092012 602 DREJTORIA PERGJITHSHME METEROLOGJISE bl karburant kontr dt 13.6.12 urdh 291 dt 21.6.12 njoft fituesi 18.6.12 ft ser 02035257 dt 18.6.12 fh 15 dt 18.6.12
Spitali Distrofik (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 16,920 2012-06-25 2012-07-13 9610130542012 602 QKMZHRF KARBURANT,AUTORIZIM 5/24 D 21/5/12,KONTR 160/1 D 13/6/12,FAT T202 D 18/6/12 S 02035252,FH 24 D 18/6/12
Drejtoria e shendetit publik Has (1812) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Has 176,664 2012-06-22 2012-07-13 9110130292012 1812 GAZIL DSHP HAS 1013029 FAT 68 DT 01.06.2012
Drejtoria e SHIK Elbasan (0808) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Elbasan 470,727 2012-06-25 2012-07-13 6210180082012 Drejtoria Shish karburant
Garda e Republike Tirane (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 4,089,600 2012-06-26 2012-07-13 22310160042012 602-Garda Republikes karburant kont vazhd 13 01.06.2012 fat 388 16.06.2012 fh 9 13.06.2012
Prefektura e qarkut Berat (0202) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Berat 338,400 2012-06-22 2012-07-13 15810160592012 karburant lik fatura 210 T date 19.04.2012 nga prefektura berat 1016059
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 4,839,120 2012-06-22 2012-07-13 20410180012012 1018001 shish autorizim lidhje kontr 5/24 dt 21.05.2012 kontr 186/2 dt 8.06.2012 fat 221 dt 02035271 dt 20.06.2012 fat 212 dt 19.06.2012 02035262 fh 7 dt 20.06.2012
Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 1,759,680 2012-06-22 2012-07-13 8810160072012 602-Qen.Sher.Admin.Mjet.Tran karburant aut 28.5.2012 k 7.6.2012 f 21.6.2012 s 02035279 fh 21.6.2012
Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Mirdite 173,700 2012-06-25 2012-07-13 5810130382012 drejt e shend publik mirdite per nafte
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 19,000 2012-03-26 2012-04-11 4010060992012 602 Instituti Transportit blerje eurodiezel up.8,23.03.2012,pv23.3.2012,f723,23.03.2012,fh3,23.03.2012,s000202727
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 171,000 2012-03-26 2012-04-11 3910060992012 602 Instituti Transportit blerje eurodiezel up.9,23.03.2012,pv23.3.2012,f722,23.03.2012,fh2,23.03.2012,s000202725
Mini Bashkia 5 (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 108,650 2012-04-12 2012-04-20 4821011452012 602 Min.Bashkia 5- karburant, fat.nr.6 dt.03.01.2012 up.nr.1 dt.03.01.2012 pv. dt.03.01.2012 kont.nr.1 dt.03.01.2012 fat. 257 dt.26.01.2012 fh. nr.1 dt.03.01.2012 ,fh. nr.2 dt.26.01.2012
Spitali Korce (1515) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Korçe 4,027,297 2012-04-06 2012-04-13 15710130192012 NAFTE PER NGROHJE FAT.96,100,108,111,119,129,141 SPITALI KORCE
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 6,032,028 2012-05-04 2012-05-11 19810170512012 602,rep 4300,gazoil,kontr vazh 3535/2 d 23/6/12,fat 2 d 31/12/11 s 00022452fh 1 d 6/1/12
Komuna Vergo (3704) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Delvine 222,300 2012-05-04 2012-05-11 6223250012012 Komuna vergo lik.fat.tat.nr.10751593 per karburante
Bashkia Delvine (3704) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Delvine 338,000 2012-05-11 2012-05-16 114/21040012012 Bashkia lik.fat.tta.nr.45 date 17.03.2011 karburante