Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ERZENI/SH All 181,199,493.00 28 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Shkoder (3333) ERZENI/SH Shkoder 475,680 2012-06-12 2012-06-22 32221410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 01159601 DT 2.4.2012
Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne MB (3535) ERZENI/SH Tirane 1,317,600 2012-09-26 2012-10-03 10010161102012 Sher.Kont.Bren blerje orendi kontrate nr 468/1 25.07.2011 fat 277 31.08.2011 fh 29 01.09.2011
AKTI (3535) ERZENI/SH Tirane 33,180 2012-10-08 2012-10-10 18110870082012 AKTI GARANCI DIFEKTE KERK 1.10.2012 FAT 271 DT 25.08.2011 KONT 245 DT 20.07.2011
Universiteti i Tiranes (3535) ERZENI/SH Tirane 4,021,297 2012-10-12 2012-10-17 37410110392012 Rektorati UT. pages 5% garanci paisje urdh 2964/1 dt 9.10.12 pv m d 10.11.2011
Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 1,890,140 2012-11-21 2012-12-13 95921010012012 Bashkia Tirane lik 5%orendi kopshte vazhd kontr 7032 dt 01.07.2007 sit perf 26.12.2007 proc verb dorzim 26.12.2007 proc garancie 12.01.2009
Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 576,673 2012-11-21 2012-12-13 96021010012012 Bashkia Tirane lik 5% orendi kopshte vazhd kontr 2165 dt 11.03.2010 sit perf 09.10.2010 proc verb dorzim 09.10.2010 proc garancie 07.05.2012
Spitali Lushnje (0922) ERZENI/SH Lushnje 4,784,979 2012-11-15 2012-12-13 325110130222012 1013022 Spitali Lushnje blerje
Bashkia Shkoder (3333) ERZENI/SH Shkoder 2,027,486 2012-12-07 2012-12-18 88921410012012 bashkia shkoder fat nr 01159527 01159528 dt 31.12.2012
Bashkia Lezhe (2020) ERZENI/SH Lezhe 6,175,000 2012-12-07 2012-12-18 48421270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.8910 DT.15.10.2012 PAISJE MOBIJE PER SHKOLLEN 9-VJECARE
Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 2,183,576 2012-11-26 2012-12-17 98021010012012 Bashkia Tirane lik 5% difernce orendi kopshte vazhd kontr 2165 dt 11.03.2010 sit perf 09.10.2010 proc verb dorzim 09.10.2010 proc garancie 07.05.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERZENI/SH Tirane 68,881,668 2012-12-06 2012-12-17 88110110012012 231MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paisje mobileri up.14,pr3539,12.06.2012urdh443,3539/8,17.09.2012,kon.3539/9,24.09.2012,fat.pv,md.fh sipas listes bashkengjitur
Komisioneri per Mbrojtjen nga Diskriminimi (3535) ERZENI/SH Tirane 608,400 2012-11-26 2012-12-17 13910910012012 1091001 kmd pajisje up 7.5.12 njf 27.6.12 k 12.7.12 f s 1159757 fh 27.7.12
Bashkia Lezhe (2020) ERZENI/SH Lezhe 5,225,000 2012-12-06 2012-12-17 48121270012012 BASHKIA LEZHELIK FAT.71/1(LIK I PJESSSHEM)PER PAISJE PER SHKOLLEN E MESME
Spitali Lushnje (0922) ERZENI/SH Lushnje 328,680 2012-12-10 2012-12-26 358110130222012 1013022 Spitali Lushnje BLERJE paisje
Bashkia Lezhe (2020) ERZENI/SH Lezhe 365,259 2012-12-24 2012-12-28 51521270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.DT.15.10.2012 PAISJE PER SHKOLLEN 9-VJECARE
Bashkia Lezhe (2020) ERZENI/SH Lezhe 3,748,738 2012-12-24 2012-12-28 51621270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.DT.09.03.2012 PAISJE PER SHKOLLEN E MESME
Drejtoria e Cerdheve (3333) ERZENI/SH Shkoder 100,000 2012-04-25 2012-04-25 2421410312012 DREJTORIA E CERDHEVE SHKODER FAT NR 70619141 DT 4.11.2011
Bashkia Lezhe (2020) ERZENI/SH Lezhe 2,336,488 2013-04-05 2013-04-09 13721270012013 BASHKIA LEZHE LIK FAT E DT15.10.2012 LIK PJESOR
Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) ERZENI/SH Tirane 38,064 2013-04-19 2013-04-19 9910880012013 Agje.Mbesh.Shoq.Civile dif fatk 22.7.11 f 318.11 s 70619013
Bashkia Shkoder (3333) ERZENI/SH Shkoder 5,490,000 2013-05-14 2013-05-16 34921410012013 BASHKIA SHKODER DIFERENCE FATURE 01159527,01159528 03.12.2012
Bashkia Shkoder (3333) ERZENI/SH Shkoder 1,460,270 2013-08-20 2013-10-17 56921410012013 BASHKIA SHKODER FAT 0115527,01159528 DT 03.12.2012
Inspektoriati Qendror (3535) ERZENI/SH Tirane 1,337,519 2013-09-05 2013-10-17 79108701120131 INS QENDROR MOBILIM ZYRA KONT 141 DT 24.05.2013 FT 213 DT 10.06.2013 SR 06514796 FH 8 DT 10.06.2013
Komiteti Shteteror i Kulteve (3535) ERZENI/SH Tirane 1,112,400 2013-09-25 2013-10-24 10410120742013 1012074 KOMITETI SHTETEROR KULTEVE 231 bl pajisje zyre up 2 dt 10.07.13 publikimi i tenderit 15.07.13 nj ne buletin app 16.09.13 kontr 16.09.13 ft 353 dt 18.09.13 ser 06514905 fh 5 dt 18.09.136 pvmd 18.09.13
Komiteti Shteteror i Kulteve (3535) ERZENI/SH Tirane 810,000 2013-09-26 2013-10-24 10710120742013 1012074 KOMITETI SHTETEROR KULTEVE 231 bl pajisje zyre up 2 dt 10.07.13 publikimi i tenderit 15.07.13 nj ne buletin app 16.09.13 kontr 16.09.13 ft 354 dt 19.09.13 ser 06514906 fh 6 dt 19.09.13 pvmd 18.09.13
Bashkia Tirana (3535) ERZENI/SH Tirane 2,836,560 2013-10-07 2013-10-24 706 2101001 2013 Bashkia Tirane lik paisje ,urdh prok nr 7 dt 21.03.2012,proc verb dt 06.04.012,njoft fit 7/4 dt 13.04.2012,kontr 7/5 dt 22.05.2012,fat 01159684 dt 05.06.2012,fl hyr nr 63/4 dt 05.06.2012
Spitali Shkoder (3333) ERZENI/SH Shkoder 1,164,000 2013-12-26 2013-12-27 50710130232013 SPITALI SHKODER FAT. 12490504 DT. 16.12.2013
Universiteti i Tiranes (3535) ERZENI/SH Tirane 58,581,636 2013-12-26 2013-12-30 43710110392013 UT Rektorati bl paisje mobilimi up 64 dt 20.8.13 nj fit 2.10.13 kontr 2182/2 dt 24.10.13 pv md 21.11.13 nj zbat kontr 4.11.13 ft 511 dt 21.11.13 s 06514927 ft 512 dt 21.11.13 s 06514928 ft 513 dt 21.11.132 s 06514929 ft 515 dt 21.11.13 s 06
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ERZENI/SH Tirane 3,289,200 2013-12-16 2013-12-17 112 2101161 2013 Qendra Konsumatorit lik paisje zyre ,urdh prok nr 7 dt 21.03.2012,autor lidhje kontr 4934 dt 15.5.2012,kontr 487 dt 21.5.2012,fat 172+188 dt 28.05 2012, 05.06.2012 seri 05704995 +01159683,fl hyr nr 14+16/1 dt 28.05.2012,05.06.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >