Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ERNIKU All 194,605,210.00 35 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ERNIKU Tirane 12,748,220 2012-02-14 2012-02-20 3910060542012 231 DPRR kosto tvsh mirmb Kukes Tirane shkr 88/1 13.02.2012 shkr proj 11 09.01.2012 fat 429 30.12.2011 kont vazhd 27.01.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ERNIKU Tirane 6,135,390 2012-03-07 2012-03-21 15510060542012 231 DPRR Unaza Veriore Korce shkr 1102 29.02.2012 dif up 666 05.08.2011 fat 172 04.08.2011 kont vazhd 5960/4 05.08.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ERNIKU Tirane 1,586,110 2012-03-13 2012-03-29 18410060542012 DPRR kosto lokale tvsh mirmbajtje Tirane Kukes shkr 1202/1 07.03.2012 fat 12 09.02.2012 kont vazhd 27.10.2009
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 2,394,122 2012-03-19 2012-04-02 8510560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv28.3.2011 f 14.2.2012 s 70220113
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ERNIKU Tirane 20,248,865 2012-04-03 2012-04-16 22410060542012 231 DPRR rikonst K Kamez Tapize shkr 1493 19.03.2012 fat 221 22.11.2010 kon va 4652/6 25.06.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ERNIKU Tirane 20,248,865 2012-04-03 2012-04-13 22410060542012 231 DPRR rikonst K Kamez Tapize shkr 1493 19.03.2012 fat 221 22.11.2010 kon va 4652/6 25.06.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ERNIKU Tirane 1,510,175 2012-05-17 2012-05-22 36610060542012 231 DPRR kosto lokale,t.v.sh shkrese nr 1642/1 dt 05.04.2012,361/2 dt 27.03.2012,fat nr 22 dt 12.03.2012,seri 70220122,kontrate dt 27.10.2009 ne vazhdim
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ERNIKU Tirane 2,250,720 2012-05-21 2012-05-29 41210060542012 231-466 DPRR Nd.Rr.F.Kruje-Milot loti 7,shkrese nr 2306 dt 27.04.2012,fat nr 223 dt 23.11.2010,seri 70219674,kontrta nr 10603 dt 29.121.2008 ne vazhdim
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ERNIKU Tirane 2,594,025 2012-05-21 2012-05-29 41310060542012 231 DPRR Nd.Bay pass Kukes,shkrese nr 6510/2 dt 03.04.2012,pv i marrjes ne dorezim dt 08.11.2011,kontrate e mbykkur nr 5516 dt 23.06.2008
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 1,045,956 2012-08-27 2012-08-30 18110560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv dt 28.3.2011, ft seri 70220194 dt 16.7.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 2,589,482 2012-09-13 2012-09-14 18910560012012 231-F.ZH.SH .tvsh kontr dt 15.4.2011, ft seri 70220197 dt 31.7.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 1,029,964 2012-09-25 2012-09-25 19510560012012 231-F.ZH.SH . tvsh rik rruge kv dt 28.3.2011 ft seri 70220255 dt 13.9.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 2,683,092 2012-10-24 2012-10-29 22110560012012. 231-F.ZH.SH . tvsh rik rruge kv dt 15.4.2011, ft seri 70220257 dt 16.10.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 986,193 2012-11-15 2012-12-13 79010060542012 231-AUTORITETI RRUGOR SHQIPTAR SHKRESA 1246/1 DT 13.11.12 KONT 4652/6 DT 25.02.12 NE VAZHD SIT 8 FAT 159 DT 29.10.12 SR 70220259
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 2,739,234 2012-12-08 2012-12-18 86510060542012 231-AUTORITETI RRUGOR SHQIPTARNDERTIM MILORT F KRUJE SHKRESA 1925/1 DT 07.12.12 KONT 10603/6DT 29.12.08 NE VAZHD SIT PERF FAT 163 DT 03.12.12 SR 70220263
Bashkia Tirana (3535) ERNIKU Tirane 6,360,380 2012-12-08 2012-12-18 104121010012012 2101001 Bashkia Tirane lik F Zhv Raj 10% Bul.P N Luarasi urdh prok nr 76 dt 17.09.2012 vler oferta 17.09.2012 njof fit 76/4 dt 09.11.2012, kontr 76/5 dt 30.11.2012,fat 70220261 dt 05.12.2012
Komuna Kashar (3535) ERNIKU Tirane 579,840 2012-12-08 2012-12-20 36428090012012 231-KOM KASHAR GARANCI KUZ FADIL RADA KONT 2749/9 DT 08.02.11 SIT PV KOLAUDIM 27.05.2011 PV 16.07.12 URDHER 121 DT 15.10.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 1,214,456 2012-04-18 2012-04-25 9410560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 28.3.2011 f 24.2.2012 s 70220113
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 5,822,970 2012-02-02 2012-02-16 4810560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 28.3.2011 f 28.12.2011 s 70220068/67
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 261,048 2013-02-21 2013-02-21 2910560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kont 28.3.2011, ft seri 70220265 dt 30.1.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 13,500,000 2013-02-25 2013-02-27 76110060542013 231- ARrSh- Ndertim Fushe Kruje - Milot (dublimi i superstrades) Lot 7Sit Nr. Perfundimtar Fat Nr.163 Dt 03.12.12 Nr. ser. 70220263
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 903,651 2013-02-25 2013-02-25 65110060542013 231- ARSH Tvsh Mirembajtje Kukes - Tirane P. Transportit Shkr. Nr. 550 Dt 11.02.13 Sit Nr. 31.32.32.34.35 Fat Nr. 160 Dt 31.10.12 Sr 70220260 Fat nr. 161 Dt 01.011.12 Nr Ser. 70220261 Fat Nr. 158 dt 26.10.12 Nr. Ser. 70220258 Fat Nr. 96, 95
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 5,396,327 2013-03-11 2013-03-15 13010060542013 231- ARrSh - Ndertim Unaza Veriore Korce - Kapshtioce Shkr Nr. 921 Dt 05.03.13 Sit Nr. 10 Fat Nr. 276 Dt 08.11.2011 ser. 70219977 Kon Vazhdim nr. 5960/4 dt 05.08.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 2,118,261 2013-04-22 2013-04-24 35410060542013 231-Arsh Rikonstruksion Seg Rrugor Koder- Kamez - Tapize Shkresa Nr 1699 dt 12.04.2013 Sit Nr. 8 Diference Fat Nr. 159 Dt. 29.10.12 Nr. Serial 70220259 Kontrata Nr. 4652/6 Dt 25.06.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 2,673,445 2013-05-08 2013-05-13 6810560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kv dt 15.4.2011, seri 70220280 dt 6.5.2013
Bashkia Tirana (3535) ERNIKU Tirane 7,000,000 2013-05-21 2013-05-23 385 2101001 2013 Bashkia Tirane lik F ZH R kaq eshte fondi ndert bul P N Luarasi vazhd kontr 76/5 dt 30.11.2012 sit nr 2 dt 24.02.2013 fat seri 70220279 dt 03.05.2013,
Bashkia Tirana (3535) ERNIKU Tirane 12,610,722 2013-05-21 2013-05-23 399 2101001 2013 Bashkia Tirane lik F ZH R kaq eshte fondi ndert bul P N Luarasi vazhd kontr 76/5 dt 30.11.2012 sit nr 2 dt 24.02.2013 fat seri 70220279 dt 03.05.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 2,065,346 2013-07-03 2013-08-05 70310060542013 231-ARSH KOSTO Lokale Projekti i Transportit Shkresa Nr.12196 Dt 30.04.13, Shkr Nr. 2195 Dt 30.04.13 Sit Nr 29, 30 Kontrata Nr. Fat Nr. 91 Dt 31.05.13 Ser 70220191 Fat Nr. 75 Dt 13.04.13 Ser 7022175 TP/CW/2009/2 Dt 27.10.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 12,804,984 2013-07-10 2013-08-19 72810060542013 231-ARSH Rikonstruksion Segmenti Rrugor Koder- Kamez - Tapize Shkresa Nr 3493/1 Dt 10.07.13 Sit Nr. 10 Fat Nr. 22 Dt 09.07.13 Ser 70220286 Kontrata Nr. 4652/6 Dt 25.06.2012
Bashkia Tirana (3535) ERNIKU Tirane 4,092,102 2013-10-10 2013-10-24 646 2101001 2013 Bashkia Tirane lik F ZH R mbaron fondi per ndert bul P N Luarasi per 2013, vazhd kontr 76/5 dt 30.11.2012 sit nr 3 dt 28.05.2013 fat seri 70220287 dt 02.08.2013,
Bashkia Tirana (3535) ERNIKU Tirane 4,964,938 2013-10-30 2013-11-14 751 2101001 2013 Bashkia Tirane lik bul P N Luarasi vazhd kontr 76/5 dt 30.11.2012,situac nr 3 dt 28.05.2013,fat seri 70220287 dt 02.08.2013
Bashkia Tirana (3535) ERNIKU Tirane 500,000 2013-11-18 2013-11-18 796 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rikon bul.P N Luarasi sit nr 3,vazhd kontr 76/5 dt 30.11.2012,sit ne 3 dt 28.05.2013,fat 70220287 dt 02.08.2013,VKTeknik nr 10 dt 18.04.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 1,677,664 2013-11-20 2013-11-20 18410560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 6.6.2013, seri 70220285 dt 3.7.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 22,000,275 2013-12-05 2013-12-09 104810060542013 466- Garancie Difektesh 5 % Shkresa Nr. 5166/1 Dt 03.12.13 C'ngurtesim garancie 5% Kodi I Projektit M061937 Kontrata Nr. 10603*6 Dt 29.12.2008 Proces - Verbal Marrje ne dorezim Date 22.11.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERNIKU Tirane 7,268,388 2013-12-19 2013-12-20 115610060542013 231-ARSH Shkresa Nr 5387/1 Dt 17.12.13 Sit Nr. 11 Fat Nr. 34 Dt 09.12.13 ser 70220298 Kontrata Nr. 4652/6 Dt 25.06.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >