Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ERMAL SHEHU / TIRANE All 210,330.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) ERMAL SHEHU / TIRANE Tirane 18,000 2012-02-22 2012-02-23 3110040932012 602 qendra kombetare regjistrimit.bl te tjera, up dt 3.2.2012, form 3,4 dt 6.2.2012, ft seri 4488574 dt 16.2.2012, fh dt 16.2.2012
Teatri Operas dhe Baletit (3535) ERMAL SHEHU / TIRANE Tirane 32,750 2013-05-08 2013-05-13 9310120242013 1012024,TOB, materiale premiere, up 32 dt 04.03.2013, pv 04.03.2013,seri 4488411, fature 15 dt 07.03.2013, fh 21 dt 21 dt 07.03.2013, njoftim fituesi 05.03.2013
Drejtoria e Policise Tirane (3535) ERMAL SHEHU / TIRANE Tirane 159,580 2013-12-05 2013-12-05 37710160202013 Drejtoria e Pol.Qarkut materiale zyre up 2718/b 26.09.2013 vlersim perf.30.10.2013 fat 35 12.11.2013 fh 56 12.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >