Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6+1 VLORA All 1,405,500.00 29 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Qender (3737) 6+1 VLORA Vlore 80,000 2012-02-22 2012-02-23 34 2835001 2012 SHP PUBLIKIME TELEVIZIVE K.QENDER 2835001
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 55,000 2012-03-15 2012-03-30 2210060822012 RR URA 1006082 KRONIK FA316DT 09.03.2012
Bordi i Kullimit Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 18,000 2012-06-26 2012-07-13 76 1005080 2012 SHERBIM MEDIATIK B.KULLIMIT 1005080
Bordi i Kullimit Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 15,000 2012-06-26 2012-07-13 100 1005080 2012 SHERBIM MEDIATIK B.KULLIMIT 1005080
Bordi i Kullimit Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 15,000 2012-06-26 2012-07-13 77 1005080 2012 SHERBIM MEDIATIK B.KULLIMIT 1005080
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 30,000 2012-05-18 2012-05-28 85 1013014 2012 SHERBIM TELEVIZIV DSHPQ 1013014
Drejtoria e Bujqesise Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 15,000 2012-05-18 2012-05-28 81 1005037 2012 SHERBIM TELEVIZIV 1005037DRBU
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 20,000 2012-06-07 2012-06-19 15810110382012 SHERBIME PUBLIKIME DAR 1011038 FAT 342 DT 13.05.2012
Parqet Kombetare Amantia - Orikum (3737) 6+1 VLORA Vlore 30,000 2012-07-26 2012-08-03 41 1012071 2012 KRONIKE TELEVIZIVE P.AMANTIA 1012071
Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 20,000 2012-08-06 2012-08-13 98 1005130 2012 DRAKU 1005130 SHERBIM MEDIATIK
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 40,000 2012-08-08 2012-08-16 146 1013014 2012 SHP TELEVIZIVE DSHPQ 1013014
Drejtoria e Bujqesise Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 20,000 2012-09-07 2012-09-12 166 1005037 2012 1005037DRBU PROMOVIM BISNESI
Bashkia Orikum (3737) 6+1 VLORA Vlore 124,000 2012-11-19 2012-12-13 202 2158001 2012 KRONIKE TELEVIZIVE BASHKIA ORIKUM KODI 2158001
Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 20,000 2012-12-10 2012-12-26 1711025041 2012 Q F P 1025041
Bashkia Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 363,000 2012-02-02 2012-02-16 2021460012012 BASHKIA 2146001 KRONIK BISEDA TELEVIZIVE
Komuna Qender (3737) 6+1 VLORA Vlore 74,000 2013-02-26 2013-02-26 33 2835001 2013 SHPENZIME TE PRINTIMIT DHE PUBLIKIMIT K.QENDER 2835001
Nd-ja Komunale Banesa (3737) 6+1 VLORA Vlore 64,000 2013-05-13 2013-05-15 8221460172013 KOMUNALE 2146017 KRONIKE TELEVIZIVE
Bordi i Kullimit Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 20,000 2013-06-20 2013-08-01 71 1005080 2013 SHERBIM MEDIATIK B.KULLIMIT 1005080
Drejtoria e Pyjeve Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 25,000 2013-09-10 2013-10-17 142 1026027 2013 PUBLICITET PER MBROJTJEN E PYJEVE NGA ZJARRI D.PYJORE
Dogana Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 15,000 2013-11-20 2013-11-21 122 1010087 2013 KRONIKE TV DOGANA 1010087
Qendra Ekonomike Kultures (3737) 6+1 VLORA Vlore 49,500 2013-11-25 2013-11-26 13121460152013 KRONIKA TV KULTURA 2146015 FAT155 DT 24.11.2013
Drejtoria e Pyjeve Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 20,000 2013-12-04 2013-12-05 189 1026027 2013 KRONIKE TELEVIZIVE D.PYJORE 1026027
Bordi i Kullimit Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 10,000 2013-12-19 2013-12-23 182 1005080 2013 SHERBIM MEDIATIK B.KULLIMIT 1005080
Bashkia Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 87,000 2013-12-23 2013-12-24 61121460012013 KRONIKA TV BASHKIA 2146001 FAT 294 DT 07.02.2012
Federata Te Tjera (3737) 6+1 VLORA Vlore 55,000 2013-12-24 2013-12-26 13221460252013 TRANSMETIME TV SHUMSPORTI 2146025 FAT 142,157
Bordi i Kullimit Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 15,000 2013-12-26 2013-12-27 207 1005080 2013 SHERBIM MEDIATIK B.KULLIMIT 1005080
Nd-ja Komunale Banesa (3737) 6+1 VLORA Vlore 30,000 2013-12-09 2013-12-10 14821460172013 KRONIKA TV KOMUNALE 2146017 FAT 277 DT 09.01.2013
Drejtoria e Bujqesise Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 10,000 2013-12-12 2013-12-18 216 1005037 2013 SH.TELEVIZIV DRBU 1005037
Komuna Qender (3737) 6+1 VLORA Vlore 66,000 2013-12-18 2013-12-18 288 2835001 2013 SHP PRINTIME E PUBLIKIMI K.QENDER 2835001
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >