Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ERGI All 451,545,314.00 67 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Shales (0808) ERGI Elbasan 1,118,816 2012-02-27 2012-03-15 3023960012012 garanci Komuna Shales
Spitali Elbasan (0808) ERGI Elbasan 380,000 2012-03-19 2012-04-09 6510130162012 Mirmbajtje Spitali Civil Elbasan
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 269,808 2012-03-21 2012-04-10 4621090082012 Qendra Ek Arsimit riparim
Spitali Elbasan (0808) ERGI Elbasan 233,762 2012-04-25 2012-04-26 15510130162012 Garanci Spitali Civil Elbasan
Bashkia Bajram Curri (1836) ERGI Tropoje 18,461,313 2012-04-26 2012-04-27 94/21450012012 Bashkia B.Curri Tropoje objekti Ndertim shkolle 9-vjecare Bajram Curri kontrate datew 25.08.2012 situacion date 25.11.2011 fat tat nr 94 dt 30.11.2011 seri 85913170
Komuna Qukes (0821) ERGI Librazhd 240,000 2012-06-12 2012-06-25 13425860012012 LIKUJDUAR FATURE BLERJE TUBACIONI.KOMUNA QUKES LB
Spitali Elbasan (0808) ERGI Elbasan 491,424 2012-06-14 2012-06-26 20110130162012 Mirmbajtje Spitali Civil Elbasan
Bashkia Bajram Curri (1836) ERGI Tropoje 22,030,700 2012-08-21 2012-08-23 21621450012012 Bashkia B.Curri Tropoje ndertim shkolle 9-vjecare kontrate date 25.08.2012 situacion nr 4 date 24.07.2012 fat tat nr 43 dt 25.07.2012 seri 02578274
Spitali Elbasan (0808) ERGI Elbasan 396,029 2012-08-27 2012-08-30 27810130162012 Mirmbajtje Spitali Civil Elbasan
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 419,640 2012-09-17 2012-09-18 18621090082012 Qendra Ek Arsimit meremetim
Bashkia Bajram Curri (1836) ERGI Tropoje 25,769,302 2012-09-21 2012-09-24 23521450012012 Bashkia B.Curri Tropoje, Shkolla 9-vjecare B.Curri, kontrata 25.8.2011, diference e situacionit 4 dhe 5 dt. 31.8.2012, FT 57 dt.31.8.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 411,372 2012-10-08 2012-10-09 20121090082012 Qendra Ek Arsimit riparim
Komuna Qukes (0821) ERGI Librazhd 10,962,459 2012-10-12 2012-10-17 26025860012012 LIKUJDIM SITUACIONI PERFUNDIMTAR NDERTIM SHKOLLE DRITAJ.KOMUNA QUKES LB
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 419,820 2012-11-08 2012-11-22 22421090082012 Qendra Ek Arsimit riparime
Komuna Gostime (0808) ERGI Elbasan 3,401,303 2012-11-20 2012-12-13 28623830012012 RIK.SHKOLLE KOMUNA GOSTIME
Komuna Qukes (0821) ERGI Librazhd 6,761,025 2012-11-20 2012-12-13 28925860012012 LIK.SIT.PERFUNDIMTAR SHKOLLA 9-VJECARE DRITAJ,KOMUNA QUKES LB
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ERGI Tirane 7,296,602 2012-11-19 2012-12-13 19P10160012012 Proj PAMT rikonstr fasada pallatesh kont shtese 3184/2 04.04.2011
Komuna Labinot Mal (0808) ERGI Elbasan 1,198,764 2012-12-07 2012-12-18 19423910012012 investim Kom Lab-Mal 2391001
Komuna Gjinar (0808) ERGI Elbasan 5,643,780 2012-12-07 2012-12-18 170/123860012012 investim Kom Gjinar 2386001
Spitali Elbasan (0808) ERGI Elbasan 706,049 2012-12-07 2012-12-18 42410130162012 Mirmbajtje Spitali Civil Elbasan
Komuna Gjergjan (0808) ERGI Elbasan 5,540,533 2012-11-26 2012-12-17 28523870012012 Rikonstruksion Komuna Gjergjan Elbasan
Komuna Libonik (1515) ERGI Korçe 2,549,382 2012-12-10 2012-12-26 35825020012012 RIKOSTRUKSION SHKOLLA 9-VJECARE VASHTEMI FAT94 KOMUNA LIBONIK
Bashkia Tirana (3535) ERGI Tirane 6,400,000 2012-12-19 2012-12-27 107121010012012 Bashkia Tirane -lik 10 % shkolla 9- vjeçare Ahmet Gashi urdh prok nr 113 dt 31.10.2012 proc verb 04.12.2012 njoft fit 113/4 dt 11.12.2012 kontr 113/5 dt 17.12.2012 fat seri 02578334 dt 18.12.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ERGI Tropoje 9,721,813 2012-12-07 2012-12-27 30921450012012 Bashkia B.Curri Tropoje kontrate dt 25.08.2011 sit perfundimtar dt 31.10.2012 ft nr 79 dt 21.10.2012 seri 02578310
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 469,680 2012-12-10 2012-12-24 24821090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit riparim
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ERGI Elbasan 15,600,000 2012-04-18 2012-04-25 6210110992012 rikonstruksion Universiteti
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ERGI Tirane 15,957,827 2012-02-09 2012-02-16 510160012012 231-Aparat.Min.Brende T.V.SH Kosto Lokale,kontrate nr 3184/2 dt 04.04.2011 ne vazhdim,fat nr 141,143,12,18 dt 30.09.2010-27.05.2011,seri 72709005,72709007,84271662,85913117
Komuna Bradashesh (0808) ERGI Elbasan 10,000,000 2013-02-19 2013-02-19 2723810012013 investim Kom Bradashesh 2381001
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) ERGI Elbasan 401,184 2013-02-20 2013-02-20 2210050692013 Mirmbajtje Bordi Kullimit Elbasan
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ERGI Elbasan 2,627,447 2013-02-26 2013-02-27 3210110992013 mirembajtje Universiteti El
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ERGI Tirane 3,989,457 2013-03-07 2013-03-13 1810160012013 Projekti Lamp garanci kontrate per rikon.fasades se pallateve Elbasan,sit perf pv marrje dorzim 25.05.2012
Komuna Shirgjan (0808) ERGI Elbasan 478,584 2013-03-13 2013-03-18 7823970012013 Mirmbajtje Komuna Shirgjan Elbasan
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 469,320 2013-03-18 2013-03-21 4821090082013 Qendra Ek Arsmit riparim cerdhe
Spitali Elbasan (0808) ERGI Elbasan 166,440 2013-04-15 2013-04-16 14610130162013 Mirmbajtje Spitali Civil Elbasan
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ERGI Elbasan 30,000,000 2013-04-24 2013-04-24 110110992013 rikonstruksion Universiteti
Komuna Qukes (0821) ERGI Librazhd 2,340,362 2013-04-25 2013-04-25 10325860012013 SIT.PERFUNDIMTAR NDERTIM SHKOLLA DRITAJ,KOMUNA QUKES 2013
Komuna Libonik (1515) ERGI Korce 950,000 2013-05-07 2013-05-13 11825020012013 RIKOSTRUKSION SHKOLLA 9-VJECARE VASHTEMI FAT.29 KOMUNA LIBONIK
Komuna Gjergjan (0808) ERGI Elbasan 15,420,829 2013-05-20 2013-05-23 14123870012013 Rikonstruksion Komuna Gjergjan Elbasan
Bashkia Elbasan (0808) ERGI Elbasan 2,000,000 2013-05-27 2013-06-12 29421090012013 Bashkia Elbasan sist asf rr Caush asllani
Komuna Labinot Mal (0808) ERGI Elbasan 5,125,744 2013-06-10 2013-06-14 8223910012013 investim Kom Lab-Mal 2391001