Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ERALD-G (K36306784K) All 50,709,535.00 89 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Maternitet Nr.2T. (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 479,400 2012-02-22 2012-02-23 5010130882012 230 SUOGJ KOCO GLOZHENI projekt prev rik shtes amb god 5 up 56 dt 20.01.12,pv3.4 dt 27.01.12 ft 1 dt 13.02.12 ser 85887223 pvmarjes dorez 15.02.12
Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 479,400 2012-02-24 2012-03-13 19/10130372012 Projekt Preventiv Rikonst.Maternitet Bashkise Klos Likj.Fat .Nr.5 Dat.17.2.2012 Shendeti Publik (1013037)
Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 478,200 2012-02-24 2012-03-13 20/10130372012 Projekt Preventiv Rikonst.Qend.Shend.Fshati Rripe K.Gurre Likj. Fat.Nr.03 Dat.17.02.2012 Shendeti Publik (1013037)
Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 478,800 2012-02-24 2012-03-13 21/10130372012 Projekt Preventiv Rikonst.Qend.Shend.Fshatit Lis K.Lise Likj. Fat.Nr.4 Dat.17.02.2012 Shendeti Publik (1013037)
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 2,000,000 2012-03-07 2012-03-21 15310060542012 231 DPRR superv rr e Arbrit shkr 1136 29.02.2012 fat 2 15.02.2012 kont vazhd 5301 17.07.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 2,000,000 2012-03-13 2012-03-29 18210060542012 DPRR supervizion rr Arbrit shkr 1166/1 07.03.2012 fat 6 01.03.2012 kont vazhd 8802/5 31.01.2011
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Diber (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 70,058 2012-06-23 2012-07-13 10210060592012 RAJ.- RRUGORE DIBER lik. fat. nr. 17 dt. 9.6.12
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 1,541,121 2012-05-17 2012-05-22 38510060542012 231 DPRR sup rruga Arberit,shkrese nr 1256/1 dt 05.04.2012,fat nr 7 dt 05.03.2012,seri 85887229,kontrate nr 5301/5 dt 17.07.2009 ne vazhdim
Spitali Diber (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 480,000 2012-05-23 2012-06-06 10210130152012 SPITALI 1013015 projekt preventiv sistemim i jashtem i spitalit fat nr 12 date 10.05.12
Spitali Diber (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 380,000 2012-05-23 2012-06-06 10310130152012 SPITALI 1013015 projekt preventiv rikonst.e nyjeve sanitare + farmaci spitalit fat nr 14 date 10.05.12
Spitali Diber (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 480,000 2012-05-23 2012-06-06 101/110130152012 SPITALI 1013015 projekt preventiv ndert.amb. fat nr 13 date 10.05.12
Bashkia Bulqize (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 474,000 2012-05-23 2012-06-06 10421030012012 Bashkia Bulqize (2103001) likujdim pagese furnitorin ERALD-G per urdh.Blerjen Nr.2811
Drejtoria e shendetit publik Bulqize (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 201,600 2012-06-07 2012-06-13 5510130252012 Drejtoria e Shendetit Publik(1013025) likujdim furnitorin ERALD-G..
Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 360,000 2012-07-25 2012-08-02 9010130042012 SHERBIMI PARESOR lik. fature per supervizion
Komuna Gjorice (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 400,000 2012-08-13 2012-08-17 10023190012012 Komuna Gjorice (2319001 ), likujdim furnitorin ERALD-G..
Komuna Kastriot (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 287,280 2012-09-24 2012-09-28 16723470012012 KOM. KASTRIOT LIK. projekte ub. nr. 1372
Sp. Mallakaster (0924) ERALD-G (K36306784K) Mallakaster 330,000 2012-09-26 2012-10-03 16110130772012 PAGESE PER ERALD -G SHPK NGA DREJTORIA E SPITALIT BALLSH
Sp. Mallakaster (0924) ERALD-G (K36306784K) Mallakaster 478,000 2012-09-26 2012-10-03 16410130772012 PAGESE PER ERALD -G SHPK NGA DREJTORIA E SPITALIT BALLSH
Sp. Has (1812) ERALD-G (K36306784K) Has 479,400 2012-10-03 2012-10-05 14110130702012 1812 PROJEKT PREVEN SPITALI HAS 1013070 FAT 29 DT 01.10.2012
Sp. Peqin (0827) ERALD-G (K36306784K) Peqin 459,600 2012-10-12 2012-10-16 10410130802012 Projekt sdudim amb guzhine nga Spitali Peqin ne favor Erald-G peshkopi
Drejtoria e shendetit publik Pogradec (1529) ERALD-G (K36306784K) Pogradec 330,000 2012-10-11 2012-10-16 18310130412012 LIK.SH. PUBLIK POGRADEC 1013041 FT NR 21 DT 01.08.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 458,879 2012-10-18 2012-10-24 73610060542012 231AUTORITETI RRUGOR SHQIPTAR SUPERVIZION RRUGA E ARBERIT SHKRESA 919/1 DT 15.10.12 KONT 53010/5 DT 17.07.09 SIT NR 6 FAT 32 DT 10.10.2012 SR 85887158
Komuna Qender (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 480,000 2012-10-23 2012-10-26 177/23450012012 KOM. TOMIN DIBER lik. fat. nr. 23 dt. 13.10.2012
Sp. Bulqize (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 479,400 2012-11-07 2012-11-21 13710130652012 Spitali Bulqize(1013065) likujdim furnitorin ERALD-G per Urdh. Blerjen 3016 stand.
Drejtoria e shendetit publik Librazhd (0821) ERALD-G (K36306784K) Librazhd 478,800 2012-11-21 2012-12-13 13810130352012 DR.SH.PUBLIK LIK PROJEKT-PREVENTIV ZBATIMI
Komuna Shupenze (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 393,600 2012-11-15 2012-12-13 13623180012012 Komuna Shupenze (2318001) likujdim furnitorin ERALD-G.
Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 240,000 2012-11-21 2012-12-13 14910130042012 SHERBIMI PARESOR lik. fat. nr. 20 dt. 12.07.2012
Komuna Zerqan (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 474,000 2012-11-21 2012-12-13 14423200012012 Komuna Zerqan (2320001) likujdim furnitorin : KRALper u. bl. stand nr.3071.
Komuna Zerqan (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 73,734 2012-12-07 2012-12-18 17123200012012 Komuna Zerqan (2320001) likujdim furnitorin : ERald-G.per u. bl. stand nr.3105.
Komuna Martanesh (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 132,702 2012-12-07 2012-12-18 16823210012012 Komuna Martanesh (2321001) likujdim furnitorin ERALD_G per U-Blerjen 3110
Drejtoria e shendetit publik Pogradec (1529) ERALD-G (K36306784K) Pogradec 643,200 2012-12-06 2012-12-18 21110130412012 D.SHENDETIT PUBLIK POGRADEC 1013041 FAT.35 DT.02.11.2012
Komuna Zerqan (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 88,327 2012-12-07 2012-12-18 17023200012012 Komuna Zerqan (2320001) likujdim furnitorin : ERald-G.per u. bl. stand nr.3104
Komuna Shupenze (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 476,400 2012-12-08 2012-12-18 15123180012012 Komuna Shupenze (2318001) likujdim furnitorin Erald G per studime e projektime.
Sp. Peqin (0827) ERALD-G (K36306784K) Peqin 438,000 2012-11-30 2012-12-17 13310130802012 projekt prevent oksigjen nga Spitali Peqin ne favor Erald-G 9K36306784K)
Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 398,400 2012-12-05 2012-12-17 13810130372012 Shendeti Publik (1013037) Lik Projek-Prev.Qend.Shend.Burgajet-Lis Fat.Nr.37 Dt.20.11.2012
Drejtoria e shendetit publik Bulqize (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 378,000 2012-11-26 2012-12-17 12610130252012 Drejtoria e Shendetit Publik(1013025) likujdim furnitorin ERALD-G per U-Blerjen 3080.
Komuna Gjorice (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 99,923 2012-12-08 2012-12-20 15523190012012 2319001 Komuna Gjorice (2319001 ), likujdim furnitorin ERALD-G per u-Blerjen 3133 per komunen Gjorice.
Bashkia Peshkopi (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 287,280 2012-12-10 2012-12-26 35821060012012 2106001 Bashkia Peshkopi lik. projekte. fat. nr. 46dt. 04.12.2012
Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me qellim social" Peshkopi (0606) (0000) ERALD-G (K36306784K) Diber 11,667 2012-12-10 2012-12-26 36410069252012 Banesa me qellim social 1006925 lik sit nr 3 per banesat me qellim social fat nr 47 date 04.12.2012
Bashkia Peshkopi (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 360,000 2012-12-10 2012-12-26 35721060012012 2106001 Bashkia Peshkopi lik. superviz. fat. nr. 45 dt. 03.12.2012