Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ER-NO SHPK All 1,514,221.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ER-NO SHPK Tirane 400,000 2012-09-13 2012-09-17 83410040012012 1004001 602 ministria ekonomise.pagese eksperti ft 13 s87766913kontr 6522/117 11.7.12 urdh 591 dt 31.7.12
Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) ER-NO SHPK Shkoder 78,000 2012-11-20 2012-12-13 52010111292012 UNIVERSITETI L.GURAKUQI SHKODER FAT. 87766914 DT. 13.11.2012
Bashkia Kavaja (3513) ER-NO SHPK Kavaje 116,524 2012-11-26 2012-12-17 78721180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM MBIKQYRJE PUNIMESH RRUGA E CARA , A BERATI FAT 10 DT 17.04.20120.7.2012,407 DT 30.7.2012
Bashkia Fushe Kruje (0716) ER-NO SHPK Kruje 378,262 2013-05-09 2013-05-13 21421230012013 SA LIK FAT NR 13 DT 27.02.2013 NGA BASHKIA F KRUJE
Bashkia Fushe Kruje (0716) ER-NO SHPK Kruje 284,310 2013-05-09 2013-05-13 21821630012013 SA LIK FAT NR 16 DT 27.02.2013 NGA BASHKIA F KRUJE
Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ER-NO SHPK Shkoder 104,760 2013-10-09 2013-10-24 28810130132013 DREJTORIA SHERBIMIT SHENDETSOR PARSOR SHKODER FAT. 87766919 DT. 30.08.2013
Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) ER-NO SHPK Shkoder 42,000 2013-11-15 2013-11-18 44810111292013 UNIVERSITETI I SHKODRES L.GURAKUQI SHKODER ft 87766920 dt 22.10.2013
Bashkia Bilisht (1505) ER-NO SHPK Devoll 21,600 2013-12-18 2013-12-19 35621050012013 BASHKIA BILISHT PER ER-NO PER SUPERVIZIM OBJEKTI NDERTIM I SISTEMIT TE NGROHJES GODINES BASHKIA BILISHT
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ER-NO SHPK Tirane 88,765 2013-12-23 2013-12-23 108610040012013 602 MEI. pagese eksperti, ft 23 dt 05.12.13, kontrate 10694/8 dt 13.12.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >