Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ENGJELLUSHE HYSA All 4,420,625.00 35 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Inspektoriati Shteteror i Punes Diber (0606) ENGJELLUSHE HYSA Diber 24,000 2012-03-16 2012-04-02 1310251072012 INSP. SHTETROR I PUNES lik. fat. nr. 44 dt. 5.03.2012
Dega e Thesarit Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 95,300 2012-04-12 2012-04-20 22/110100252012 Thesari (1010025) Materiale Zyre Te Pergjithshme Lik.Fat.Nr.30 Dt.4.4.2012
Dega e Thesarit Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 300,000 2012-04-12 2012-04-20 22/10100252012 Thesari (1010025) Kancelari Lik.Fat.Nr.30 Dt.4.4.2012
Komuna Rukaj (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 5,250 2012-09-20 2012-09-24 88/126480012012 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Shpenz. mirmbajtje,Lyerje zyra me Fat.Nr.1/1 Dt.04.09.2012.Prev.,Situac.
Komuna Rukaj (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 399,000 2012-09-20 2012-09-24 8726480012012 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Shpenz. mirmbajtje kanale vaditese me Fat.Nr.2 Dt.04.09.2012.Prev.,Situac.
Komuna Rukaj (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 393,930 2012-09-20 2012-09-24 8826480012012 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Shpenz. mirmbajtje,Lyerje shkollave me Fat.Nr.1 Dt.04.09.2012.Prev.,Situac.
Inspektoriati Shteteror i Punes Diber (0606) ENGJELLUSHE HYSA Diber 25,000 2012-11-06 2012-11-14 5010251072012 INSP. SHTETROR I PUNES lik. printime+fotokopjime fat. nr.3 dt. 01.11.2012
Bashkia Burrel (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 9,900 2012-12-07 2012-12-18 40321320012012 Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje kancelari me Fat.nr.5 Dt.04.12.2012.
Dega e Thesarit Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 14,550 2012-12-03 2012-12-17 64110100252012 Thesari(1010025) Lik Shpenz.Materiale Sherb.Operative .Lik fat.Nr.4 Dt.15.11.2012
Dega e Thesarit Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 104,700 2012-12-03 2012-12-17 6410100252012 Thesari (1010025) Lik Furniz.Materiale Zyre Lik Fat.Nr.4 Dt.15.11.2012
Dega e Thesarit Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 169,100 2012-12-12 2012-12-27 691101010252012 Thesari (1010025) Lik. Mirmbatje rrjetesh te tjera lik fat,nr,6 dt.6.12.2012
Dega e Thesarit Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 84,300 2012-12-12 2012-12-27 6910100252012 Thesari (1010025) Lik. Mirmbatje paisje zyrash lik fat,nr,6 dt.6.12.2012
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 161,235 2013-03-07 2013-03-18 2610050752013 Bordi Kullimit (1005075) Lik. Kancelari fat.nr. 06 dt.25.1.2013 Urdh.prok.nr. 05 dt.21.1.2013
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 39,110 2013-03-07 2013-03-18 2510050752013 Bordi Kullimit (1005075) Lik. Materiale pastrimi fat.nr.07 & 07/1 Dt. 25.01.2013 Urdh.prok.nr.06 dt.21.1.2013
Inspektoriati Shteteror i Punes Diber (0606) ENGJELLUSHE HYSA Diber 24,950 2013-04-03 2013-04-03 1810251072013 INSPEKORJATI SH. I PUNES lik. sherbime te tjera fat. nr, 7 dt. 22. 01. 2013
Sp. Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 395,100 2013-04-05 2013-04-08 5310130782013 Spitali (1013078) Lik. Tonera fat.nr. 03808 Dt.29.01.2013 Urdh.Prok.Nr. 06 Dt.18.01.2013
Sp. Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 394,900 2013-04-05 2013-04-08 4910130782013 Spitali (1013078) Lik. Kancelari fat.nr. 03805 & 03806 & 03807 Dt.28.01.2013 Urdh.Prok.Nr. 07 Dt.18.01.2013
Dega e Thesarit Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 398,000 2013-06-13 2013-06-20 3210100252013 Thesari (1010025) Lik. Kancelari,Mater.pergj.Fat.Nr. 45 &45/1 &45/2 Urdh.Prok.Nr.1 Dt.15.01.2013
Komuna Rukaj (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 200,000 2013-06-27 2013-08-05 8926480012013 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Blerje kancelari per dif. Fat.Nr.7 & 7/1 & 7/2 & 7/3 Dt.16.05.2013.Urdh. Prok. Nr.01 Dt.13.05.2013.
Burgu Burrel (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 6,000 2013-08-14 2013-10-17 11310140062013 I.E.V.P.Burrel (1014006) Lik.Kancelari fat.nr.1 dt.31.07.2013 Urdh.prok Nr.12 dt.10.07.2013
Burgu Burrel (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 34,650 2013-08-14 2013-10-17 11410140062013 I.E.V.P.Burrel (1014006) Lik.Materiale pastrimi fat.nr.1 dt.31.07.2013 Urdh.prok Nr.12 dt.10.07.2013
Burgu Burrel (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 8,000 2013-08-14 2013-10-17 11510140062013 I.E.V.P.Burrel (1014006) Lik.Materiale paisje zyres fat.nr.1 dt.31.07.2013 Urdh.prok Nr.12 dt.10.07.2013
Burgu Burrel (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 5,350 2013-08-15 2013-10-17 11610140062013 I.E.V.P.Burrel (1014006) Lik.Materiale Sherb.special fat.nr.1 dt.31.07.2013 Urdh.prok Nr.12 dt.10.07.2013
Komuna Rukaj (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 190,000 2013-08-14 2013-10-17 12126480012013 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Blerje kancelarie.Lik. perf. i Fat.Nr.7,7/1,7/2,7/3 Dt.16.05.2013.
Komuna Rukaj (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 79,000 2013-09-23 2013-10-23 14426480012013 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Blerje kompjuteri dhe printeri.Fat.Nr. 05 Dt.15.06.2013.Urdh. Prok. Nr.03 Dt.03.06.2013.
Komuna Rukaj (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 109,000 2013-10-10 2013-10-24 15826480012013 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Blerje fotokopje.Fat.Nr.07 Dt.23.09.2013.Urdh. Prok. Nr.06 Dt.05.09.2013.
Inspektoriati Shteteror i Punes Diber (0606) ENGJELLUSHE HYSA Diber 48,300 2013-10-09 2013-10-24 4310251072013 INSPEKTORJATI SH. I PUNES lik. fat. nr. 16 dt. 18.9.2013
Gjykata e rrethit Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 35,000 2013-11-19 2013-11-22 16310290302013 Gjykata (1029030) Lik.Kancelari Fat.Nr.11 & 11/1Dt.18.11.2013Urdh.Prok.Nr.27 Dt.12.11.2013
Komuna Ulez (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 125,000 2013-11-21 2013-11-22 13326460012013 Komuna Ulez (2646001) Lik. Blerje kancelari.Fat.Nr.10,10/1,10/2 Dt.15.11.2013.Urdh. Prok. Nr.16 Dt.04.11.2013.
Komuna Klos (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 110,000 2013-12-02 2013-12-04 24726540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Materiale per pastrim e dezinfektim.Fat.Nr.08 Dt.29.10.2013.Urdh. Prok. Nr.18 Dt.12.08.2013.
Inspektoriati Shteteror i Punes Diber (0606) ENGJELLUSHE HYSA Diber 20,100 2013-12-11 2013-12-12 5510251072013 INSPEKORJATI SH. I PUNES lik. fat. nr. 17 dt. 9.12.13 u/prok. nr. 337 dt. 2.12.2013
Komuna Rukaj (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 315,100 2013-12-12 2013-12-16 21026480012013 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Shpenz. per pritje e percjellje.Fat.Nr.16,16/1,16/2,16/3,16/4 Dt.09.12.2013.Urdh. Prok. Nr.18 Dt.27.11.2013.
Dega e Instat rrethi Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 10,000 2013-12-18 2013-12-19 6210500262013 Statistikes (1050026) Lik. Pastrim zyre lik fat.nr.18 dt.10.12.2013 urdh.prok.nr.1 dt.25.01.2013.
Prokuroria e rrethit Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 36,000 2013-12-16 2013-12-18 13710280202013 Prokuroria(1028020) Lik Kancelari lik fat.nr.19 dt.12.12.2013 urdh.prok.nr.13 dt.25.11.2013
Prokuroria e rrethit Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 50,800 2013-12-16 2013-12-18 138102802013 Prokuroria(1028020) Lik Mater.fuks.zyres lik fat.nr.20 dt.12.12.2013 urdh.prok.nr.14dt.25.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >