Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ENERGY DEVELOPMENT GROUP All 748,000.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ENERGY DEVELOPMENT GROUP Tirane 220,000 2012-11-23 2012-12-17 31510870102012 KOM PROK PUBLIK KTHIM TE ARDHURA UB 260 DT 8.10.2012 VEND 968/4 DT 27.09.2012
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ENERGY DEVELOPMENT GROUP Tirane 264,000 2013-02-25 2013-02-26 3810870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKON UB 9 DT 25.01.2013 VEND 1271/4 DT 15.01.2013
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ENERGY DEVELOPMENT GROUP Tirane 264,000 2013-04-25 2013-04-26 10410870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK UB 59 dt 1.04.2013 vend kpp 261/1 dt 21.03.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >