Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ELVIRA GOGA All 15,867,732.00 105 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e rrethit Vlore (3737) ELVIRA GOGA Vlore 60,000 2012-02-13 2012-02-20 2910280302012 PROKURORI E RRETHIT 1028030 KANCELARI
Prokuroria e rrethit Vlore (3737) ELVIRA GOGA Vlore 107,450 2012-02-13 2012-02-20 2810280302012 PROKURORI E RRETHIT 1028030 MAT
Zyra Arsimore Mallakastër (0924) ELVIRA GOGA Mallakaster 246,040 2012-02-15 2012-02-20 2610111062012 PAGESE PER ELVIRA GOGA NGA ZYRA ARSIMORE MALLAKASTER
Komuna Cakran (0909) ELVIRA GOGA Fier 242,870 2012-02-20 2012-02-21 5624230012012 LIKUJDIM KOMUNA CAKRAN
Zyrat e Regjistrimit Sarande (3731) ELVIRA GOGA Sarande 119,000 2012-02-27 2012-03-15 2110140882012 SHP KANCELARIE NGA ZRPP
Sp. Kavaje (3513) ELVIRA GOGA Kavaje 76,800 2012-03-01 2012-03-15 4110130712012 SPITALI LIKUIDIM SHTYPSHKRIME FAT 6 DT 02.02.2012
Sp. Skrapar (0232) ELVIRA GOGA Skrapar 598,900 2012-06-22 2012-07-13 10110130852012 Skrapar;Drejt.sherb.spitalor;Fature nr.41(5512143);42(5512144);U-prok.nr.19;20;P-Verbal dt.17-24/05/2012
Sp. Skrapar (0232) ELVIRA GOGA Skrapar 698,400 2012-03-29 2012-04-11 4210130852012 Skrapar;Drejt.sherb.spitalor;Fature nr.11(5997063);12(5997064);13(5997065);14(5997066)dt.24-29/02/2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) ELVIRA GOGA Kavaje 399,300 2012-04-09 2012-04-16 9810111302012 ZYRA ARSIMORE BLERJE SHKUMESA FAT 14 DT 09.04.2012
Bashkia Corovode (0232) ELVIRA GOGA Skrapar 284,535 2012-04-11 2012-04-18 151 2139001 2012 SKRAPAR Bashk.Corovode FATURE 03,03/1,03/2/5997009,5997012,5997013/2012 INST 2139001
Zyrat e Regjistrimit Sarande (3731) ELVIRA GOGA Sarande 230,260 2012-04-10 2012-04-18 3310140882012 SHP NGA ZRPP SR
Komuna Cakran (0909) ELVIRA GOGA Fier 110,000 2012-04-25 2012-04-26 7324 230012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA PORTEZ
Zyra Arsimore Kucovë (0217) ELVIRA GOGA Kuçove 199,480 2012-05-02 2012-05-09 8310110882012 shpenz.per blerje shkumsi zyra arsimore kod.1011088 fat.5997026 dt 19.04.2012
Prokuroria e rrethit Vlore (3737) ELVIRA GOGA Vlore 42,500 2012-05-17 2012-05-22 9310280302012 KANCELARI PROKURORIA 1028030 FAT 17 DT 18.04.2012
Zyra Arsimore Kucovë (0217) ELVIRA GOGA Kuçove 125,500 2012-06-01 2012-06-08 11510110882012 SHPENZ.PER BLERJE SHKUMSI ZYRA ARSIMORE KOD.1011088 FAT.19 DT.19.04.2012
Zyra Arsimore Mallakastër (0924) ELVIRA GOGA Mallakaster 130,000 2012-06-18 2012-06-29 9510111062012 PAGESE PER ELVIRA GOGA NGA ZYRA ARSIMORE MALLAKASTER
Prokuroria e rrethit Vlore (3737) ELVIRA GOGA Vlore 52,000 2012-08-09 2012-08-16 15410280302012 MATERIALE ZYRE PROKURORIA 1028030
Zyra Arsimore Mallakastër (0924) ELVIRA GOGA Mallakaster 125,150 2012-08-13 2012-08-17 11610111062012 PAGESE PER ELVIRA GOGA NGA ZYRA ARSIMORE MALLAKASTER
Sp. Tepelene (1134) ELVIRA GOGA Tepelene 720,000 2012-08-20 2012-08-22 115//10130862012 SPITALI TEP
Zyra Arsimore Mallakastër (0924) ELVIRA GOGA Mallakaster 97,000 2012-12-07 2012-12-18 15510111062012 PAGESE PER ELVIRA GOGA NGA ZYRA ARSIMORE MALLAKASTER
Prokuroria e rrethit Vlore (3737) ELVIRA GOGA Vlore 40,000 2012-12-06 2012-12-17 24910280302012 SHTYPSHKRIME MAT PER FUNKSIONIMIN E PAISJEVE TE ZYRES PROKURORIA 1028030
Sp. Skrapar (0232) ELVIRA GOGA Skrapar 58,400 2012-11-26 2012-12-17 18010130852012 Skrapar;Drejt.sherb.spitalor;Fature nr.26(5997126);U-prok.nr.31;P-Verbal dt.31/10/2012
Komuna Cakran (0909) ELVIRA GOGA Fier 110,000 2012-04-25 2012-04-25 7324230012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA PORTEZ
Sp. Tepelene (1134) ELVIRA GOGA Tepelene 417,115 2012-04-20 2012-04-25 53/10130862012
Sp. Kavaje (3513) ELVIRA GOGA Kavaje 329,080 2012-04-24 2012-04-25 9910130712012 SPITALI SHTYPSHKRIME FAT 17 DT 16.04.2012
Prokuroria e rrethit Vlore (3737) ELVIRA GOGA Vlore 142,100 2013-02-07 2013-02-08 1710280302013/ SHTYPSHKRIME E MATERIALE ZYRE PROKURORIA 1028030
Zyra Arsimore Kucovë (0217) ELVIRA GOGA Kuçove 479,805 2013-02-08 2013-02-15 3410110882013 blerje shkumsi zyra arsimore kod.1011088 fat. 4dt.21.01.2013
Zyra Arsimore Kucovë (0217) ELVIRA GOGA Kuçove 158,400 2013-02-08 2013-02-15 3510110882013 blerje tonera zyra arsimore kod.1011088 fat.5 dt.21.01.2013
Zyra Arsimore Kucovë (0217) ELVIRA GOGA Kuçove 47,600 2013-02-11 2013-02-18 35/110110882013 blerje tonera zyra arsimore kod.1011088 fat.5 dt.21.01.2013
Drejtoria Arsimore Berat (0202) ELVIRA GOGA Berat 478,997 2013-02-12 2013-02-18 6110110022013 PAGE BLERJE SHKUMSA SHKOLLE FAT NR 6 DT 18.01.2013 NGA ARSIMI BR 1011002
Drejtoria Arsimore Berat (0202) ELVIRA GOGA Berat 478,500 2013-02-12 2013-02-18 6210110022013 PAGE PER BOJE PRINTERI FAT NR 7 DT 21.01.2013 NGA ARSIMI BR 1011002
Drejtoria Arsimore Berat (0202) ELVIRA GOGA Berat 479,450 2013-02-12 2013-02-18 7310110022013 PAGE BLERJE KANCELARI SHKOLLE FAT NR 8 DHE 8/1 DT 17.01.2013 NGA ARSIMI BR 1011002
Sp. Skrapar (0232) ELVIRA GOGA Skrapar 399,050 2013-02-20 2013-02-20 2510130852013 Skrapar;Drejt.Sherb.Spitalor;Fature nr.08;(005696)08/1(005697);U-prok.nr.02;P-verbal dt.21/01/2013
Sp. Skrapar (0232) ELVIRA GOGA Skrapar 235,500 2013-02-20 2013-02-20 2110130852013 Skrapar;Drejt.Sherb.Spitalor;Fature nr.38(5512196);U-prok.nr.38;P-verbal dt.05/12/2012
Zyra Arsimore Lushnjë (0922) ELVIRA GOGA Lushnje 397,200 2013-03-11 2013-03-15 2310111052013 Z.Arsimore Lushnje lik fature shkumesi
Zyra Arsimore Skrapar (0232) ELVIRA GOGA Skrapar 398,600 2013-03-19 2013-03-19 58 1011089 2013 1011089 FATURE 11/6494613 DT 14.01.2013 SHERB OPERATIV ZYRA ARSIMORE SKRAPAR
Zyra Arsimore Kavajë (3513) ELVIRA GOGA Kavaje 9,700 2013-03-20 2013-03-20 5510111302013 ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM MIREMBAJTJE APARATURA FAT 12 DT 19.03.2013
Sp. Kavaje (3513) ELVIRA GOGA Kavaje 294,400 2013-03-12 2013-03-25 6810130712013 SPITALI TE TJERA MATERIALE ZYRE FAT 17 DT 04.03.2013
Zyra Arsimore Mallakastër (0924) ELVIRA GOGA Mallakaster 479,830 2013-03-12 2013-03-26 4910111062013 PAGESE PER ELVIRA GOGA NGA ZYRA ARSIMORE
Zyra Arsimore Lushnjë (0922) ELVIRA GOGA Lushnje 180,000 2013-04-03 2013-04-03 3210111052013 Zyra arsimore lik fatuire materiale