Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S All 16,096,016.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 3,150,900 2012-11-01 2012-11-13 76210060542012 231- AUORITETI RRUGOR SHQIPATAR PROJEKT PLEPA KAVAJE RROGOZHINE SHKRESA 8802 DT 29.10.12 FAT 19 DT 09.10.12 SR 86240987DPRR paga dhjetor 2011 numri pun.120/117/57
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 271,500 2012-12-04 2012-12-17 27710870102012 KOM PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK UB 224 DT 20.08.2012 VEND 774/4 DT 9.08.2012
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Shkoder Qytet (3333) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Shkoder 2,088,649 2012-12-10 2012-12-27 11021410322012 TVSH SHERBIM KONSULENCE UJESJELLESI QYTET SHKODER FAT NR 86240986 DT 5.7.2012 FAT NR 86240986 DT 5.7.2012 NR 86240988 DT 3.12.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 1,115,013 2013-03-26 2013-03-27 18410060542013 230-arsh studim projektim tepelene vlore shkresa 949/1 dt 20.03.13 fat 7 dt 05.03.13 sr 86240996 kont 1000001/7 dt 31.12.08
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 822,301 2013-03-22 2013-03-27 19610060542013 230- ARrSh Studim Projektim Rr Erseke - Leskovik ot 2 Shkr. Nr. 946/1 Dt 21.03.13 Fat Nr. 4 Dt 05.03.13 Ser 86240993 Kontrata Nr. 9265/5 Dt 29.12.2008
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 1,000,000 2013-03-22 2013-03-27 19810060542013 230- ARrSh Studim Projektim & Projekt Zbatimi Kardhiq - Delvine Shkr. Nr. 948/1 Dt 21.03.13 fat Nr. 6 Dt 05.03.13 Ser 86240995 Kontrata Nr. 17711 Dt 24.10.07
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 681,528 2013-03-22 2013-03-29 19710060542013 230- ARrSh Studim Fisibiliteti & Studim Projekt Zbatimi By Pass Plepa - Kavaje Rrogozhine Shkr. Nr. 951/1 Dt 21.03.13 Fat Nr. 9 Dt 05.03.13 Ser 86240998 Kontrata Nr. 9892 Dt 19.12.07
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 1,066,234 2013-03-28 2013-04-02 20610060542013 230-arsh stud projkt shisahtavec kukes shkresa 952/1 dt 20.03.13 fat 10 dt 05.03.13 sr 86240999 kont 9605/7 dt 29.12.08
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 1,203,943 2013-04-02 2013-04-03 20710060542013 230-arsh stud projkt aksi korce erseke shkresa 945/1 dt 20.03.13 fat 3 dt 05.03.13 sr 86240992 kont 2040 dt 07.07.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 500,000 2013-07-01 2013-08-05 69610060542013 231-ARSH Supervizion "Ndertim Rruga Kardhiq - Delvine Lot 1" Shkresa Nr.92410/1 Dt 10.06.13 3 Fat Nr. 15 Dt 13.05.13 ser 07942104 Kon Nr.1733/6 Dt 08.04.2011
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 586,650 2013-12-17 2013-12-18 11101060542013 230- ARRSH Shkresa Nr. 950/1 dt 10.06.13 Sit Pjesor Fat.Nr8 Dt 05.03.13 ser 86240997 Kontrata Nr. 2657/5 dt 26.06.2009 dhe sipas Praktikes Plotesuese Nr. 3354/ Dt 10.12.13
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 2,608,896 2013-12-17 2013-12-18 110060542013 230- ARRSH Shkresa Nr2053/1 Dt 18.06.2013 Fat Nr. 14 Dt 25.04013 Ser 07942103 Kon Nr. 17231/7 Dt 12.09.12 dhe sipas Shkreses plotesuese nr. 2053/3 Dt 03.12.13
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 1,000,402 2013-12-27 2013-12-30 116010060542013 230-ARRSH Shkresa Nr.947/1 Dt 10.06.13 Sit Pjesor. Fat Nr. 5 Dt 05.03.13 ser 86240994 on Nr. 9589/7 dt 29.12.2008
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >