Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ELDA ZEKAJ All 175,500.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Gjirokaster (1111) ELDA ZEKAJ Gjirokaster 5,500 2012-04-20 2012-04-25 12721150012012 ( bashkia Gjirokaster 2115001 )DOSJE PER TITUJ NDERI 03-2012
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) ELDA ZEKAJ Gjirokaster 98,000 2013-02-21 2013-02-21 4510111082013 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER LIBRA PER BIBLIOTEKEN
Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) ELDA ZEKAJ Gjirokaster 4,500 2013-03-25 2013-03-25 2010290192013 1029019 GJYKATE E RRETHIT GJIROKASTER KANCELARII EKSPOZITOR
Bashkia Gjirokaster (1111) ELDA ZEKAJ Gjirokaster 17,500 2013-04-08 2013-04-09 10621150012013 2115001 BASHKIA GJIROKASTER 2115001 dosje per tituj nderi up nr 2/1 dt 10/01/2013, fatura nr 4 dt14/01/2013 seria 2813521
Qendra Ekonomike Kultures-Muzeu (1111) ELDA ZEKAJ Gjirokaster 50,000 2013-06-05 2013-06-14 5421150052013 2115005 QENDRA EKONOM E KULTURES GJIROKASTER BLERJE LIBRA PER BBLOTEKN, UP NR 1/1 DT 10/01/2013, PV DT 10/01/2013, SERIA 2813523, 2813525, DT 10/01/2013, U BLERJE NR 4355
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >