Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All EDNA - FARMA All 80,178,059.00 98 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 1,374,692 2012-02-14 2012-02-20 1810130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGES MEDIKAME FAT 32 DT 18.01.2011 KONTRAT NR 3 10.01.2012 NR SER 00874432
Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 294,206 2012-02-14 2012-02-20 2010130692012 Sa xhiruar faturen tuaj nr.67 date 06/02/2012 nga Spitali Gramsh
Sp. Sarande (3731) EDNA - FARMA Sarande 1,645,750 2012-03-12 2012-03-13 4410130842012 SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI SR PER EDNA PHARMA
Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 1,000,000 2012-03-07 2012-03-21 5410130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Sp. Sarande (3731) EDNA - FARMA Sarande 1,181,444 2012-07-09 2012-07-11 14710130842012 1013084 SHP NGA SPITALI
Maternitet Nr.2T. (3535) EDNA - FARMA Tirane 17,395 2012-06-22 2012-07-13 17310130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI barna up 38 dt 14.03.11 pv3.4 dt 21.03.11 ft 138 dt 21.03.11 ser 850936988 fh 18 dt 21.03.11
Sp. Librazhd (0821) EDNA - FARMA Librazhd 1,000,000 2012-03-15 2012-04-02 59101307612012 SPITALI LIK BLERJE MEDIKAMANTE TE VITIT 2011
Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 1,850,491 2012-03-19 2012-04-09 6610130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Sp. Mat (0625) EDNA - FARMA Mat 218,564 2012-03-23 2012-04-10 44/10130782012 Ilace Lik.Fat.Nr.139 dt.21.3.2012 Shtes.Kont.Spitali (1013078)
Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 2,351,271 2012-04-10 2012-04-12 8510130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 855,415 2012-04-13 2012-04-23 10310130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Sp. Librazhd (0821) EDNA - FARMA Librazhd 1,452,511 2012-04-13 2012-04-23 8910130762012 LIKUJDIM MEDIKAMENTE,SPITALI LB
Sp. Sarande (3731) EDNA - FARMA Sarande 1,234,000 2012-05-24 2012-06-01 10710130842012 LIK.FAT 55 DT.29.01.2011 MEDIKAMENTE NGA SPITALI
Spitali Lushnje (0922) EDNA - FARMA Lushnje 683,320 2012-05-25 2012-06-07 14610130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Spitali Diber (0606) EDNA - FARMA Diber 457,465 2012-05-24 2012-06-07 11510130152012 SPITALI 1013015 ILACE MATERIALE FAT NR 140 DATE 21.03.12
Sanatoriumi Tirane (3535) EDNA - FARMA Tirane 3,949,620 2012-06-08 2012-06-20 15010130512012 602 SUSM SH NDROQI barna,up 49 d 7/4/11,kontr vazh 23/6/11 fat 288 d 24/6/11 s 83688,fh 62 d 24/6/11,fat 382 d 18/8/11 s 880801,fh 96 d 18/8/11
Spitali Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 4,583,480 2012-08-07 2012-08-08 17910130242012 SPITALI 1013024 KON 1241 DT 27.03.2012 FAT302 DT28.06.2012 FAT 343 TD 23.07.2012
Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 1,658,250 2012-08-07 2012-08-08 23810130172012 MEDIKAMENTE SPITALI FIER 1013017
Spitali Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 437,690 2012-08-02 2012-08-09 17510130242012 SPITALI 1013024 BLERJE E VOGEL FAT 313 DT 05.07.2012
Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 1,329,847 2012-08-09 2012-08-16 18710130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGES MEDIKAMENTE
Sp. Sarande (3731) EDNA - FARMA Sarande 1,000,000 2012-08-08 2012-08-16 16610130842012 SHP NGA SPITALI SR
Sp. Librazhd (0821) EDNA - FARMA Librazhd 1,000,000 2012-09-04 2012-09-10 23210130762012 SPITALI LIK MEDIKAMENTE
Spitali Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 3,880,200 2012-09-12 2012-09-14 20110130242012 SPITALI 1013024 KON 1241 DT 27.03.2012 ILCAE
Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 1,828,108 2012-09-18 2012-09-21 313101301720122 MEDIKAMENTE SPITALI FIER
Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 1,432,728 2012-10-12 2012-10-17 33510130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 598,000 2012-10-12 2012-10-17 35710130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Shkoder (3333) EDNA - FARMA Shkoder 489,500 2012-10-12 2012-10-17 35310130232012 kontrate mdekamente likuj fat nr 03297898 dt 28.06.2012
Sp. Kruje (0716) EDNA - FARMA Kruje 202,800 2012-10-17 2012-10-22 20110130732012 1013073 DSHS "STEFAN GJONI" LIK I FAT 41
Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 1,142,196 2012-10-23 2012-10-26 23710130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGes medikamente fat 474
Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 1,760,550 2012-11-07 2012-11-21 26510130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER pages medikamente fat 508
Spitali Diber (0606) EDNA - FARMA Diber 233,820 2012-11-09 2012-11-30 26810130152012 SPITALI 1013015 ILACE DHE MATERIALE MJEKSORE FAT NR 489 DATE 12.10.12
Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 493,812 2012-11-23 2012-12-06 40710130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Sp. Librazhd (0821) EDNA - FARMA Librazhd 1,000,000 2012-11-12 2012-12-07 27510130762012 SPITALI LIK MATERIALE MJEKSORE
Sp. Gramsh (0810) EDNA - FARMA Gramsh 1,295,250 2012-11-19 2012-12-13 20910130692012 Sa paguar faturen nr.399 date 21.08.2012 , nr427 date 03.09.2012 ,nr.454 date 22.09.2012D.Sh. Publik Gramsh
Sp. Mat (0625) EDNA - FARMA Mat 44,572 2012-11-16 2012-12-13 22110130782012 Spitali (1013078) Lik Ilace Kont.Nr.31Dt.10.10.2012 Lik Fat.Nr.510 Dt.24.10.2012
Spitali Fier (0909) EDNA - FARMA Fier 377,502 2012-12-06 2012-12-17 425101301720121 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 1,013,207 2012-12-06 2012-12-17 29310130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER LIk medikamente fat 476 dt 4.10.2012
Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 693,000 2012-12-11 2012-12-27 41910130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 2,570,550 2012-11-14 2012-12-12 39110130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Sp. Permet (1128) EDNA - FARMA Permet 798,022 2012-12-10 2012-12-24 40010130812012 SPITALI FAT NR 562DT 30.11.2012