Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All EDMOND KUSHOVA All 185,482.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Zharres (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 43,000 2012-07-25 2012-08-02 15924190012012 KORRESE BARI K/ZHAREZ 2419001
Drejtoria e SHIK Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 10,032 2012-09-13 2012-09-14 8910180092012 MATERIALE SH.I.SH.FIER 1018009
Bashkia Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 89,570 2012-11-26 2012-12-17 31121110012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA FIER 2111001
Drejtoria e SHIK Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 5,040 2013-10-16 2013-10-24 10110180092013 Pagese nga SH.I.SH.Fier 1018009
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 29,440 2013-10-10 2013-10-24 12021110062013 ND SHERBIMEVE PUBLIKE FIER 2111006 LIKUJDIM FATURE
Dega e Thesarit Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 8,400 2013-12-12 2013-12-16 14210100092013 LIKUJDIM NGA THESARI FIER
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >