Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All EDMOND SH.P.K All 1,075,606.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit TIrane (3535) EDMOND SH.P.K Tirane 38,602 2012-05-10 2012-05-16 7610290112012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane servis motori up 14 dt 9.03.12 pv 3,4 dt 12.03.12 fat 197 dt 12.03.12 seri 89230397
Gjykata e rrethit TIrane (3535) EDMOND SH.P.K Tirane 86,800 2012-08-02 2012-08-08 12610290112012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane bl pjese kembimi up nr 31 dt 28.05.2012 pv dt 2.06.2012 fat nr 385 dt 2.06.2012 sr 02501585 fh nr 20 dt 2.06.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EDMOND SH.P.K Tirane 906,204 2012-12-24 2012-12-27 910260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PROJEKTI BURIMEVE NATYRORE PV MARRJE NE DOREZIM 29.10.2011 KONTR 11.10.2012 FAT 24 DT 29.10.2012 SR 8456624
Gjykata e rrethit TIrane (3535) EDMOND SH.P.K Tirane 44,000 2013-06-07 2013-06-14 8610290112013 231-GJYKATA E RRETHIT TIRANE matocikleta,up nr 29 dt 28.05.2012,pv dt 31.05.2012,fat nr 380 dt 31.05.2012,seri 02501580,fh nr 19 dt 31.05.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >